Skocz do zawartości
wjacek

Pług obrotowy

Rekomendowane odpowiedzi

a może jeśli cena jest atrakcyjna pomyśleć nad obrotem hydraulicznym

Tłumaczę, że pług ten jeden konkretny ma obrót mechaniczny z jedną uszkodzoną częścią. Przeróbka na hydraulikę byłaby nieopłacalna bo ta część występuje (podobno) w każdy obracanym pługu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechaniczny nigdy w życiu wysiadasz i go korbą obracasz tylko i wyłącznie hydrauliczny niema o czym mówić ten pług pamięta hitlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich:) mam taki problem, że jak orze pole na głęboko to bardzo ściąga ciągnik. Jaka może być przyczyna?? Dodam że Ciągnik MF 2640, 110 km, i wadze ok 5 ton. A pług mam 4 zagonową u006. proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle wyregulowany podluznie. Plugiem powinno sie orac na luznych cieglach a srodek pluga powinien znajdowac sie w osi ciagnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zle wyregulowany podluznie. Plugiem powinno sie orac na luznych cieglach a srodek pluga powinien znajdowac sie w osi ciagnika

 

Sorki kolego ale co to są podłużnie?? No właśnie pług jest trochę przeciągnięty w prawo. Ale znów jest taki problem, że jak tak bym nie zrobił to pierwsza skiba nie odcinała by po kole. I co na to poradzić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:) mam taki problem, że jak orze pole na głęboko to bardzo ściąga ciągnik. Jaka może być przyczyna?? Dodam że Ciągnik MF 2640, 110 km, i wadze ok 5 ton. A pług mam 4 zagonową u006. proszę o pomoc.

Witam.Też miałem problem z ustawieniem swojej czwórki.Przedstawiam zdjęcie swoich ustawień na pługu http://i53.tinypic.com/2hmq8vn.jpg może naprowadzą na właściwe rozwiązanie.Dodam jeszcze że lewy wieszak na ciągniku wydłużam względem prawego ok.5-10cm.Gdy pług podpięty do ciągnika i opuszczony na równej powierzchni,to przedni lemiesz ma do ziemi ok.5cm.Te wymiary to orientacyjne,bo nigdy nie mierzyłem metrówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie odcina po kole i plug jest maksymalnie na prawo wyregulowany to sprawdz czy nie mozesz zwezic ciagnika na kolach troche. U mnie wystarczylo zamienic tylne kola w ciagniku i bylo dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak staniesz z tylu pluga to wtedy w ktora strone wychylony jest plug ?jezeli skrecisz go w lewo powinien wtedy przy orce isc w kierunku zaoranego i to samo dzieje sie na odwrot a powinie byc tak ustawiony ze jak go poscisz luzno na ramionach to ramiona powinny byc na srodku przeslij zdjecie swojego pluga to podpowiem czym pokrecic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za podpowiedzi. Na razie nie mam możliwości zrobić zdjęć ale jak będę w domu to zrobię. a jak teraz orałem to pług był ustawiony bardziej na prawą stronę ciągnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a możliwe jest to żeby tak ściągało ciągnik bo lemiesze są w pługu za krótkie i możliwe, że nie zachodzą za siebie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściąga ci ciągnik na zaorane czy na caliznę? Lemiesze nie powinny zachodzić na siebie wtedy ziemia jest odwracana, jeśli zachodzą jest przepychana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktos wie dlaczego w obrotówce ciągle wywala piersien uszczelniający na nakrętce ktora "zamyka" silownik? po kilku dniach orki rozdwaja go i wygląda jak poszarpany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam przy pługu siłownik na jeden przewód, czy jest możliwość zakupu-zamontowania aparatu na dwa przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciągnik ściąga na stronę nie zaoranego.

skrec troche ten łącznik zaznaczoy na rysunku, przy okazji zwiekszy sie troche szerokosc robocza pługa, jesli nie pomoze to skrec bardziej, powinno sie poprawic bac971912b651790m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak poniżej dodatkowo sprawdź płozy. przednie koło ciagnika środkiem bruzdy i jazda bez trzymanki to znaczy ze jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, że było odwrotnie. Jak to cięgno było skręcone to tak ściągało, że po prostu nie dało się jechać. dopiero jak prawie na maksa rozkręciłem to dopiero dało się w ogóle uprowadzić ciągnik. Ps. Ja tak podejrzewam, że to może być wina lemieszy bo są założone mniejsze niż powinny być, bo akurat nie mieli w sklepach 45.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę firmę która zajmuję się produkcją typowych oraz dorabianiem indywidualnych części do pługa.Na podstawie wzoru jesteśmy w stanie dorobić odkładnie, płozę , pierś czy przedpłużek do każdego typu pługa krajowego oraz zagranicznego. Gwarantujemy wysoką jakość ,ponieważ mamy już doświadczenie w tej branży, oraz konkurencyjne ceny.

 

Kontakt:

dami1314@interia.pl

 

tel. 504-949-564

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w niedlugim czasie bede miał do sprzedania fajną obrotówke 5-cio skibową z silownikiem prostującym, i hydrauliczną 1-szą skibą, funduje sobie nowego azura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do maskin

witam kolego! a jaki ten plug masz?? bo ja wlasnie jestem na etapie szukania jakiejs ciekawej oferty i wlasnie interesuje mnie 5 obrotowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam złozyć wniosek na ciągnik i pług obrotowy. Sieje także kukurydzę na ziarno i potrzebuję jakiś dobry pług do orki zaraz po skoszeniu a kukurydza zostawia dużo resztek. Co powiecie o lemkenie. Mam 4 grudziądzką i planuję ją zmienić. Co proponujecie koseś napisał o rabewerku ale ja nic nie wiem na temat tego pługa czy ktoś by mi mógł coś powiedzieć na jego temat?

Słyszałem, że polskie ibisy też dobrze przyorują kukurydze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...