Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za opinię. Zamówiłem już kosiarkę KUHN 2.4m cena 19500 zł brutto. W tydzień będzie w moim gospodarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stary szkoda ze nie napaliles sie jeszcze na kondycjoner - robiac sianokiszonki przetrzasarki nie uzywalbys wogole a siano mialbys dzien wczesniej do zabrania pozdrawiam uzytkownik POOTINGER NOVA CAT 225

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item575253111_kosiarka_rotacyjna_1_85_nowa_promocja.html to cena netto co sądzicie o rzemieślniczych 1,85m, pytam o samą budowę a nie koniecznie jakość wykonania bo z 1,65m jestem zadowolony, a więc czy ta rama i mocowanie do ciągnika ma duży zakres regulacji oraz czy osłony dobrze zabespieczają przed kamieniami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę o opinie jakie najlepsze kosiarki bo moja jest w stanie agonalnym i chcę kupić nową co polecacie do Lampo 70 w dziękuję za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecał czeską kosiarke rotacyjną z serii ZTR. Są droższe od polskich ale ich żywotność i awaryjność jest o niebo lepsza niż w przypadku polskich maszyn. Sam mam ZTR 165 nową od 1989 r. i jak na razie nie bylo żadnej awarii, a kosze sporo u siebie i jeszcze robie usługi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwudziestoletnią maszynę nazywasz nową? Chyba że miałeś na myśli to co było w roku 1989. A te sporo to ile wynosi u Ciebie razem z usługami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjacielu, mówąc nową miałem na myśli, że w 1989 r. kupiliśmy ją " spod igły" a nie używaną i do tej pory pracuje bez zarzutu. Mam 15 ha łąki, którą koszę 3 razy w roku. Do tego dochodzi 6 ha mieszanki na GPS. Jeśli chodzi o usługi to różnie bywa ale myślę, że 30 - 35 ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam mtz 952 i planuje kupić do niego kosiarkę. Co polecacie.

Czy bebnową czy dyskową?

Jeśli bebnową to myślę ze 2 do 2,20m max 2,50m - samasz ma takie 2,50m na 4 bębny - bębny są pewnie mniejsze więc i powinny być trwalsze. Wolał bym używaną bo nowa droga. Ale takiej 2,50m nie widziałem.

 

Czy lepiej dyskową - nie mam żadengo pojęcia o takich. Do tej pory kosiłem c-360 i czeskim ZTR-165 szło dobrze. Jak te dyskowe się sprawują?

W wiosce kilku ma - ale różne zdania mają - jedni chwalą inni nie. Osobiście widziałem jak sasiad kosił - jakimś classem coś koło 3m - bardzo wysokie ściernisko zostawiał. osobiście myślałem że jeśli kupić dyskową to albo Krone albo Kuhn jakieś 3 do 3,20m

Co sadzicie o tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy kosiarki rotacyjne produkcji rzemieslniczej się dobrze sprawuja ? chciałbym kupić właśnie taką do ursusa c330. najlepiej 1.35. taka wystarczy. to będzie moja pierwsza kosiarka. nie będzie dużo kosić. chcę kupić nową (ok.2800 zł) bo patrzyłem na używane i wszystkie wyglądają na bardzo zużyte. prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie czy kosiarki rotacyjne produkcji rzemieslniczej się dobrze sprawuja ? chciałbym kupić właśnie taką do ursusa c330. najlepiej 1.35. taka wystarczy. to będzie moja pierwsza kosiarka. nie będzie dużo kosić. chcę kupić nową (ok.2800 zł) bo patrzyłem na używane i wszystkie wyglądają na bardzo zużyte. prosze o pomoc
Ja ma z Rawy mazowieckiej już dwa sezony i narazie wszystko ok za 1,85 dałem 3tyś tobie też bym radził 1,85 c330 daje sobie rade bez żadnego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno, dawno temu miałem c-330 - najpierw kosiłem mewą (takie kiedyś produkował słupsk) 1,35m później czeskim ztr-165 - 1,65m - z tą mniejszą elegancko sobie radził, tą większą też się dobrze kosiło - tyle że wolniej i przy rozpędzaniu czarno na łące od dymu, oczywiscie zapomnij o wjechaniu w trawę nierozpędzoną kosiarką. Kosiłem 15 ha 2 pokosy - remont silnika co 2 lata - tyle że robiła wszystko - ciągneła samozbierającą i presę kostkę i wszystko co trzeba było - wdzięczny ciągnik.

Wiec na podstawie własnego doświdczenia proponuję 1,65 m polską - ciapek powinien dobrze z nią iść ( bo czeska cięższa i większe opory ma).

A propo rzemieślników - kupiłem 2 lata temu 1,65 m z firmy Kuźnia z Wrześni - podobno są na skośnych kołach zębatych (zeby skosne) - maja być trwalsze - jak narazie jestem zadowolony - kosze nią teraz 25 ha x 2 skosy + pastwiska ale to czeską. Będe ją sprzedawał bo kupiłem ruska i chce jakąś dużą może dyskową - czekam już długo na opinie na tym forum ale jakoś nic nie słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam mtz 952 i planuje kupić do niego kosiarkę. Co polecacie.

Czy bebnową czy dyskową?

Jeśli bebnową to myślę ze 2 do 2,20m max 2,50m - samasz ma takie 2,50m na 4 bębny - bębny są pewnie mniejsze więc i powinny być trwalsze. Wolał bym używaną bo nowa droga. Ale takiej 2,50m nie widziałem.

 

Czy lepiej dyskową - nie mam żadengo pojęcia o takich. Do tej pory kosiłem c-360 i czeskim ZTR-165 szło dobrze. Jak te dyskowe się sprawują?

W wiosce kilku ma - ale różne zdania mają - jedni chwalą inni nie. Osobiście widziałem jak sasiad kosił - jakimś classem coś koło 3m - bardzo wysokie ściernisko zostawiał. osobiście myślałem że jeśli kupić dyskową to albo Krone albo Kuhn jakieś 3 do 3,20m

Co sadzicie o tym?

Ja mam Farmera C2 chyba z tym samym silnikiem co Twój.Kupiłem wiosną 7- dyskową 3,00 m ze spulchniaczem Lely i jestem bardzo zadowolony.Na płaskim polu idzie super łąki nie mam więc nie wiem,ale na wolniejszym biegu da radę,chyba że trawa ma 1,5metra.Do tyłu nie bardzo tnie,bo spulchniacz przeszkadza.To że kosiarka wyżej tnie,to dobrze,bo trawa szybciej odrośnie i darń nie jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radziksg - mój mtz ma 95 km z turbiną. Mówisz że twój radzi sobie z 3 m dyskowką ze spulchniaczem - jak patrzyłem w katalogach to spulchniacz zabiera dość dużo mocy - przy tej szerkości ze spulchniaczem to chyba idzie na maksymalnym obciążeniu - zakładam że ma 95 km. Chyba wolalbym szerszą bez spulchniacza. Czy spulchniacz daje dobry efekt?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Farmer ma 82 KM i spokojnie sobie radzi z tą kosiarką.Jeżdżę z taką prędkością,żeby mogła dokładnie ciąć,ale też nie stoje w miejscu 8-10 km/godz.

U mnie spulchniacz,to jest wał z kolcami,który obracając się łamie i szarpie trawę i

jest wtedy "najeżona".Naprawdę nie zabiera dużo mocy a kosiarka jest lekka.

Co innego z gniotownikiem,ten faktycznie zabiera sporo mocy,ale z trawy wyciska

dosłownie wszystkie soki.Znajomy ma taką Samasz chyba 2,80 to jego John

Deere ok.90KM ma ciężko nie mówiąc już o łące.Jak kupisz szerszą jak 3m,to

kołami będziesz przygniatał pokos.Za moją Lely 1996r dałem 3800 zł,zmieniłem

olej w przekładniach i kupiłem 4 nożyki po 5 zł.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę w imieniu sąsiada ma problem z kosiarką rotacyjną Meduza mianowicie,przy ostatnim koszeniu na łące wycinał drobne krzaki przy rowie i później jak opuścił

kosiarkę to blokuje talerze aż dusi traktor. A jak podniesie do góry to normalnie

wchodzi na obroty nic się nie tłucze ani nie stuka. Proszę o pomoc bo dość dziwna ta przypadłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos sie musialo urwac lub skrzywic,musi rozebrac i zobaczyc,to ze 2 godziny roboty w sam raz na zime.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma moze ktos kosiarke dyskowa sipma z-183-jakie opinie o niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. kupiłem niedawno nową kosiarkę rotacyjną 1,35 wyprodukowaną w Zbuczynie. kosztowała 2700 zł. Mam pytanie: gdy koszę trawę to przy zdjęciu nogi z gazu słychać głośne brzęczenie w skrzyni przekładniowej kosiarki. czy to jest normalne ? kosiarka chodzi z ursusem c-330. myślałem że chodzi na sucho ale wczoraj odkręciłem pokrywę i okazało się że do połowy wypełniona jest takim rzadkim smarem.zauważyłem też lekkie luzy na kołach zębatych. Koła wyglądają na nowe.Te kosiarki są dużo tańsze od innych firm np. famarol. wnioskuję że pewnie ich wykonanie jest trochę gorsze.Proszę o porady bo to moja pierwsza kosiara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja mam "Meduzę"już ponad 20 lat(i trzecie kompletne bębny z zębatkami) i też słychać pracę zębatek w skrzyni przekładniowej.Jeśli chodzi o to brzęczenie to nie wiem w jakiej skali występuje u Ciebie,ale sądzę że jak zębatki się dotrą to trochę się zmniejszy.Jeśli chodzi o luz na zębatkach to na dole ruszając za talerze to miedzy jednym bębnem a drugim jest już"przesunięcie " około 15cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to brzęczenie nie jest aż tak duże. Możliwe że po dotarciu będzie ciszej chodzić. A to przesunięcie między bębnami jest bardzo małe. Mam jeszcze pytanie : ile w usłudze bierze się za godzinę koszenia kosiarką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stałem się posiadaczem kosiarki Famarol Z-174 zamiast czeskiej. Mam nadzieję, że się sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kupiłem niedawno kosiarkę dyskową używaną marki kuhn 2,8m 7 dyskową.

Mam pytanie czy ciągnik o mocy 70 km da sobie z nią rady i na co zwracac uwagę żeby kosiarka dobrze i długo była eksploatowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...