Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

jaką najlepiej zakupić kosiarkę bijakowa z jakiej firmy bo nie wiem jaka najlepiej się sprawuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam kupiłem niedawno kosiarkę dyskową używaną marki kuhn 2,8m 7 dyskową.

Mam pytanie czy ciągnik o mocy 70 km da sobie z nią rady i na co zwracac uwagę żeby kosiarka dobrze i długo była eksploatowana.

Da radę.

Olej w belce i w przekładni regularnie wymieniany- podstawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką najlepiej zakupić kosiarkę bijakowa z jakiej firmy bo nie wiem jaka najlepiej się sprawuje

 

Mój sąsiad kupił kosiarkę bijakową firmy TALEX lepard 200 chodzi to z MF 255 skosił nią około 20ha nieużytków nawet gałęzie takie do 3cm rozdrobnił. Jak do tej pory żadnych problemów ze sprzętem. Mam nawet numer telefonu do sklepu 697-210-260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką najlepiej zakupić kosiarkę bijakowa z jakiej firmy bo nie wiem jaka najlepiej się sprawuje

 

Mój sąsiad kupił kosiarkę bijakową firmy TALEX lepard 200 chodzi to z MF 255 skosił nią około 20ha nieużytków nawet gałęzie takie do 3cm rozdrobnił. Jak do tej pory żadnych problemów ze sprzętem. Mam nawet numer telefonu do sklepu 697-210-260.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką najlepiej zakupić kosiarkę bijakowa z jakiej firmy bo nie wiem jaka najlepiej się sprawuje

 

Mój sąsiad kupił kosiarkę bijakową firmy TALEX lepard 200 chodzi to z MF 255 skosił nią około 20ha nieużytków nawet gałęzie takie do 3cm rozdrobnił. Jak do tej pory żadnych problemów ze sprzętem. Mam nawet numer telefonu do sklepu 697-210-260.

Ciekawostka.

 

5 maja zapisuje się na forum 2 użytkowników. Jeden pyta 6 maja o kosiarkę, która jest najlepsza, drugi mu po tygodniu odpowiada, któa jest najlepsza i szczęśliwie ma nawet numer telefonu sprzedawcy tej najlepszej kosiarki. Co za wspaniały zbieg okoliczności, jak dobrze że ci nie znający się wcześniej użytkownicy internetu założyli tego samego dnia konto na tym samym forum i mogli poinformować się nawzajem o tym, kto sprzedaje najlepsze kosiarki bijakowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam poszukuje jakiejs kosiarki bijakowaj albo rozdrabniajacej ktora sprawdzi sie w pagorkowatym terenie ma sluzyc do zmielenia niedojadow po zwierzetach ogolnie nie wiecej niz 10h dwa razy w roku

Teren mam mocno pofaldowany, brak patykow wysoka trawa, kretowiska nachylenie terenu do 20% czasem trafia sie kamienie

Nie wiem co bedzie lepsze i sie sprawdzi bo nikt w okolicy jeszcze czegos takiego nie ma poza drogowcami

Ciagnik do tego to c-360 mam juz zwykla rotacyjna ale jak trawa wysoka to zostaje duzy pokos i trzeba belewoc a to bez sensu bo za belarke place.

Jak ktos juz czegos takiego uzywa to bede wdzieczny za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli potrzebujesz kosiarki bijakowej do c-360 to szerokość w przedziale 2,0m do 2,5m i tu w tej maszynie nie ma żadnych przeciwwskazań jezeli chodzi o ukształtowanie terenu a dodatkowo kosiarka firmy talex posiada przesów boczny dzieki czemu można też podkaszać pod drzewami i innymi trudno dostępnymi miejscami. Kosiarka firmz Talex Leopard 200 lub 250 posiada dwa rodzaje narzędzi tnących tz. bijaki lub noże w kształcie Y możliwość zakupu z wałem dogniatającym bądź z kółkami prowadzącymi i regulującymi wysokość koszenia.Można go dostać w bardzo dobrej cenie na składnicy maszyn w Kozeninie na www.rolnicze-maszyny.pl lub pod nr tel 603-300-800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i kupilem leoparda narazie nie widzialem go w akcji bo maja go moi rodzice jak tylko zobacze jakie robi efekty to dam znac

Ogolnie rzeczbiorac kontakt z firma talex spoko mili i dzwonia do czlowieka ale trzeba uwazac przy ustalaniu szczegolow zeby nie bylo nieporozumien co ma byc w cenie

Wedle rodzicow maszyna robi swoje a trawa u mnie wielka i gesta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bylem u rodzicow i kosilem swoim nowym nabytkiem krotkie wrazenia360 nieraz nie daje rady to pierwsze szczegolnie jak juz trawa nad tylnie kola i mokra brakuje mu wtedy nieco mocy

Trzeba koniecznie zamontowac hydraulike maszyna o wiele lepiej sie trzyma ciagnika

Wytrzymalosc ostrzy i samej maszyny na wszystko jest niezle jako ze pierwszy raz kosilem takim sprzetem to wyciagal on kamienie ktore wystawaly z ziemi korzenie itp. Jezdzilem nia tam gdzie rotacyjna nie mogla a wczesniej tylko wykaszarka bylo robione

Nieraz mieli sie slychac zgrzyt i kamien potem jak glowa nagle nie wiadomo skad coz tak naprawde wiadomo bo jak sie cielo wykaszarka reczna to sie go omijalo i sie zapomnialo. Maszyna jest naprawde wytrzymala przynajmniej ka dla mnie ja nia skosilem z 7 hektarow wszystkiego i jest naprawde spoko teraz wiec ktoych drzew sie pozbyc co zasypac itp zeby za rok szla jak maslo trawe mieli drobniutko kawalki od 3 do 6 cm i mozna przejechac jeszcze raz jak by co

Ogolnie warta swojej ceny postaram sie jakis filmik wzucic na youtube zeby bylo widac jak dziala na polu a nie na testach producenta moze sie komus kiedys przyda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy używa ktoś z forum kosiarki Leopard 250 lub 280?? Chcę kupić nową kosiarkę i chciałbym porozmawiać z kimś kto ma jakieś doświadczenie z tą kosiarką. Dotychczas używam Holenderskiej PERFECT i byłem bardzo zadowolony, niestety pod moją nieobecność człowiek który jej używał uszkodził ją a koszt naprawy został wyceniony na 8tys zł.

Jeśli ktoś ma Leoparda to bardzo proszę o kontakt, chętnie podjadę i zobaczę jak wygląda kosiarka już używana. Nie przyjadę i pustymi rękami... Wezmę przecież ze sobą kierowcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inna kosiarke tej firmy -talex- i na twoim miejscu to z tym zalem bym nie przesadzal ,1,85 m rotacyjna jest niedopracowana,po paru ha zaczely sie bolce do tuz odkrecac-zamiast przyspawac to sa zakrecane na nakretki[rozmiar klucza 36 na dodatek] bez podkladek sprezynowych,inne sruby zaczely sie same odkrecac,tulejka dystansowa w sprzegle bezpieczenstwa za krotka,obroty ma za male-duza trawa sie bardzo zapycha a na mniejszych obrotach slychac jak zyletki bija o talerze,mialem kupic leoparda ale ma za malu przesow w bok i nie ma jak obkaszac rowow i poboczy.

zadzwonilem z reklamacja i od poczatku listopada zero reakcji ,teraz wysle na pismie-raz malo braklo zebym kosiarki nie zgubil i sie zdenerwowalem a poki ma gwarancje to nie bede spawal czopow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki JACUS to już coś wiadomo o ogólnym podejściu firmy do swoich klientów i reklamacji. Kosiarki tej firmy są podejżanie tanie i to wzbudza moje obawy. Kosiarki renomowanych firm tej samej szerokości są średnio 10-13tys droższe. Różnica w cenie może mówić o pazerności pośredników ale może też świadczyć o użyciu materiałów lepszej jakości.

Jeśli ktoś ma LEOPARDA to jednak nadaj proszę o kontakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co powiecie o czeskich kosiarkach bębnowych (ŻTR chyba),jak wypadają w porównaniu do polskich?

u mnie ta kosiarka pracuje juz chyba ok 30 sezon. Na początku kosiła 25he na rok , teraz kosi 40ha. Ten sprzęt napewno pochodziłby jeszcze dużo latek , ale odsylam juz go na zasłużoną emeryturę - kupuję dyskową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moze ktos z was posiada kosiarke Pronar pdt 250 lub 290 interesuje mnie opinia na temat tych maszyn warto taka kupic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Państwa, zakupiłem w tym roku kosiarkę czeską ztr 210 3 bębnową, chciałbym się Państwa zapytać czy mieliście może styczność z tą kosiarką lub czy wiecie coś więcej na jej temat. jest to kosiarka 92 roku składana chydraulicznie do góry jej waga to 738 kg. zdjęć nie zapodam bo poprostu nie umiem. kupiłem ją w stanie gotowym do pracy i myślę że za niedóże pieniądze bo za 1600 zł ale musiałem jechać po nią aż za Poznań, pokusiłemtaką kosiarkę gdyż posiadam ciągnik marki jumz i koszenie standardowa kosiarką 1,65 i on jest za duży do tak małej kosiarki no i oczywiście cena miała w tym swój wiodący punk. będę bardzo wdzięczny za wszelkie opinie na temat tej kosiarki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu zakupiliśmy z ojcem kosiarkę Famarol 2-bebnową do C-360. Wcześniej kosiła pobocza. Po kapitalnym remoncie służy już 10 lat bezawaryjnie. Tyle, że jest jeden właściciel i jeden użytkownik. Jedyny problem, to wyrobiony zawias między skrzynią a ramą i paski już nie chodzą liniowo, trzeba je wymieniac co 2 -3 lata. Jak nie zapomnę, zapiszę typ kosiarki (kolor - zielona). Sam się zdziwiłem, że to takie trwałe i niezawodne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostrzegam was przed zakupem kosiarki talex 185 cm w premium trade[oratynski]to wybitne badziewie po parunastu ha zaczela rama nosna pekac i to nie na spawach tylko obok-chyba chinska stal,w sprawie gwarancji tez probuja mnie robic w konia i 1 zgloszenie zginelo,zabaczymy co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kosiarkach BANROL?.

Może mi doradzicie jaką kupić do ciągnika 70KM 1,85m czy 2,10m obie z rozbijaczem. Może macie jakieś doświadczenia co to tego rozbijaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum

 

i pierwsza prośba o pomoc, w zakresie kosiarek.

 

Rolnik ze mnie słaby, mam 8 ha, w tym 1ha łąki plus duuuże podwórko. Po rezygnacji z hodowli bydła pojawił się problem z koszeniem podwórka, bo nie ma już żywych kosiarek

 

W pierwszej chwili myslałem o zwykłej kosiarce do trawy, ale zarżnę się z nią, potem o traktorku, ale spory koszt.

 

W końcu pomyślałem, że skoro mam ursusa 330, to może dokupić do niego małą kosiareczkę, którą ogarnę i łąkę i podwórko.

 

Nie chcę dużo inwestować, więc prosba do Was o informację co myślicie o pomysle koszenia podwórka kosiarką ciągnikową (ewentualne poprawki wówczas kosą spalinową). Jesli tak, to jaka mała kosiarka do c330 dałaby radę i nie zabiła mnie kosztem zakupu.

 

Dziękuję z góry za konkretne odpowiedzi.

 

Pozdrawiam,

 

Zbyniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jakas uzywana 1,35 albo jak masz rowna lake i blisko 1,65 i po sprawie,a najlepiej to zaorz i zasiej zboze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kup jakas uzywana 1,35 albo jak masz rowna lake i blisko 1,65 i po sprawie,a najlepiej to zaorz i zasiej zboze.

 

Jacusiu - dzięki za zainteresowanie, zaorać się nie da, bo to podmokłe jest, nie nadaje się pod uprawę.

 

A jaką używkę proponujesz ? w sensie marki ? i jaki budżet na to trzeba mieć ? i czy to się nada na podwórko ?

 

Pozdro

 

Zbyniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko jedno-polskie sa robione z tych samych czesci ,jakiejs drogiej na takie arealy to szkoda, nieraz w ogrodku kosze bokosa mi sie nie chce, reszta to na allegro popatrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...