Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

[b]Mam prośbę do wszytkich użytkowników kosiarek Samaszu.[/b] Piszcie o usterkach, trwałości podzespołów, "+" i "-" naszych maszyn. Będę tu zaglądał co jakiś czas i informował nasz dział kotroli jakosći. Wszystkie ważne uwagi są dla nas cenne i myślę że wyjdzie to dla nas wszytkich na dobre, bo jakość jest dla nas sprawą nr.1

 

Ps. Problemem z siłownikami już się zajeliśmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie mam pytanie: z czego wynika, że kosiarki Samaszu mają ok.15-20% większe zapotrzebowanie na moc niż analogiczne kosiarki zachodnich producentów? Oraz czemu ceny są na takim samym poziomie (lub nawet wyższym) niż ww. konkurencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wartości, które podajemy w naszych katalogach są to rzeczywiste moce, a nie nominalne jak w przypadku niektórych firm, np. 60KM w katalogu jest to moc ciągnika współpracującego z kosiarką, a nie moc potrzebna do wprawienia maszyny w ruch , bo do napedu maszyny potrzebne jest ok. 40km mocy, ale do poruszania ciągnika też przecież potrzebna jest moc. Poza tym nieda się określić jednoznacznie, że do np. kosiarki 2,5m wytarczy 60KM, dużo też zależy od warunków tj. nachylenia terenu, twardości gruntu itp. Wiadomo, że jeśli ktoś ma mineralne łąki na płaskim terenie to mimo iż w katalogu jest np. 60km to może swobodnie pracować ciągnikiem o mocy 50KM, a w górach, czy na torfach potrzebne będzie parę dodatkowych koni, dlatego aby uniknąć sytuacji że komuś po zakupie nie wystaracza mocy, podajemy z kilku % zapasem. Podobnie jest w przypadku pracy z dwiema kosiarkami. Dobieramy np 2,5 z przodu i z tyłu, w katalogu jest po 70KM na każdą, to nie oznacza, że potrzeba ciągnika 140KM, bierzemy średnio 100% mocy potrzebnej do jednej kosiarki + ok.50% drugiej, czyli ciągnik 100kM swobodnie da sobie radę - nawet w trudnym terenie:))

Spotkałem się z opiniami, że nasze kosiarki są ciężkie i dlatego potrzebują więcej mocy, ale pomyślcie logicznie, po pierwsze większa masa kosiarki nie koniecznie oznacza zwiększonego zapotrzebowania na moc w pracy, ponieważ wprawione w ruch dyski potrzebują stosunkowo niedużej mocy do utrzymania obrotów, duża moc potrzebna jest tylko do rozpędzania maszyny, a waga naszych dysków jest podobna do wagi innych producentów stosujących podobne rozwiązania tj. trzymaki noża, wymienne wstawki. Różnice w zapotrzebowaniu na moc biorą się z zastosowanych przełożeń, spasowaniu przekładni, odciążeniu listwy tnącej na sprężynach (a nacisk na podłoże nie może przekraczać 100kg.) i paru innych czynnikach. Większą masę czuje się jedynie przy transporcie, ale coś za coś, większe koła zębate, łóżyska, grubsze ślizgi, muszą ważyć więcej niż te które stosuje konkurencja w lekkich kosiarkach, my robimy "Heavy Duty" w standarcie Oczywiście "zachodnia konkurencja" też produkuje takie maszyny i wtedy cena nie jest już tak atrakcyjna , ale o tym się nie mówi.

Poza tym my też żyjemy w UE i koszta mamy podobne, prąd, paliwo, stal, podatki nawet wyższe, a więc dlaczego nasze krajowe wyroby mają być połowę tańsze niż np. Francuskie, czy Wloskie dla których części produkują poddostawcy w "tanich krajach"?

 

Dodam już po raz któryś, że ceny katalogowe nie są cenami do zakupu! W zależności od okresu dilerzy udzielają od 20 do nawet 45% rabatu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swoim władymircem jeżdze z kosiarką rotacyjną 1,8 metra. gdybym chcial zamienić rotacyjna na dyskową to jaką kosiarkę dyskową powininienem wybrać? też 1,8 m może

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wreszcie zbanuje tego kretyna??????????? bo juz w kazdym temacie pisze głupoty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja swoim władymircem jeżdze z kosiarką rotacyjną 1,8 metra. gdybym chcial zamienić rotacyjna na dyskową to jaką kosiarkę dyskową powininienem wybrać? też 1,8 m może

 

Wsiądz do tego swojeg władymirca i leć w kosmos i nie wracaj. Piszesz takie głupoty że nie ma słów aby to opisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja swoim władymircem jeżdze z kosiarką rotacyjną 1,8 metra. gdybym chcial zamienić rotacyjna na dyskową to jaką kosiarkę dyskową powininienem wybrać? też 1,8 m może

 

Wsiądz do tego swojeg władymirca i leć w kosmos i nie wracaj. Piszesz takie głupoty że nie ma słów aby to opisać.

 

tp prawda normalny idiota ja do swego kiedys mala kosiarke 1,35 podlaczalem to koszenie to byla tragedia -jak jedziesz to tylko przod deba staje przy koszeniu na nawrotach to kosiarka prowadzi ciagnik a nie mowiac juz o zapotrzebowaniu na moc wieksza trawa to co pol godziny przerwy trzeba robic a co mowic o kosiarce 1,80 i chwalic sie ze to za mala pozatym w rusku tuz jest tak pojebany ze szkoda slow na gadanie o wspolpracy z wieksza kosiarka niz 135 cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie dowiedziec ile kosztuje kosiarka z SAMASZU bebnowa o szerokosciach 1,85 i 2,10 wersje bez walka spulchniajacego z bocznym skladaniem , mysle o jednej z nich ale jesli cena bedzie wyzsza niz 10 tys to zainwestuje w uzywke np kuhna 2 m taka za 4 tys widzialem i to calkiem niezla

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiac temu kupiłem 2.1m z hydraulika za 8200 ale to była oststnia sztuka miały byc juz po 8600, i cały czas beda drożec bo zbvliża sie sezon Wiec jak chcesz kupowac to sie spiesz. powiem jescze ż u tego samego dealera była za 7500 przed swietami w grudniu, ale wtedy jescze niewiedziałem czy kupowac czy nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem 80 konnego case'a wałek ma dwie prędkości 540/750... jaką kosiarkę kupić do niego (używaną) bębnową czy dyskową.. jaka jest różnica.... proszę o jakąś pomoc.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bym zapomniał i jakiej długości.. myślałem tak o 2,5m szerokości koszenia..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kupiłem 80 konnego case'a wałek ma dwie prędkości 540/750... jaką kosiarkę kupić do niego (używaną) bębnową czy dyskową.. jaka jest różnica.... proszę o jakąś pomoc.....

zulus

PostWysłany: Sob Lut 24 19:55 GMT 2007 Temat postu:

cześć.

80km to sporo.ja koszę zetorem 7211,kosiarka-krone 2,83m.dyskowa.

dyskowe potrzebują 30% mniej mocy od bębnówek,tylko łąka musi być w miarę

równa i uważam,że po niej trawa szybciej odbija.

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co powiecie o famarolu dyskowej 2.45

bialy2005

PostWysłany: Czw Lut 22 12:28 GMT 2007

szwagier ma taką i trochę jest zawiedziony, jest ciężka i głośna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no czy ciężka to bym się nie zgodził KUHN 2.40 jest cięższy a ją chwalą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

80-konny ciągnik spokojnie pociągnie 3-3,2 metra kosiarki dyskowej (bez spulchniacza). O ile masz w miarę równe pole, żeby nie wyglądało jak głowa po goleniu przez praktykanta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam szukam instrukcji obsługi kosiarki dyskowej KRONE AM 282 pomocy. Gdzie dostane części jak najblirzej Warmińsko-Mazurskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robern A powiedzcie mi czy dobra jest ta kosiarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście za Krone nie przepadam, ale sprzęt mają przyzwoity. Moim zdaniem trochę odstają od liderów w swojej dziedzinie, ale to solidna niemiecka firma!

A instrukcję obsługi powinni mieć w obu niżej podanych firmach. Można poprosić o ich skserowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Robern A powiedzcie mi czy dobra jest ta kosiarka

śmigam taką 3 lata zetorem 7211 na głatkiej łące 3 szosowa,kupiłem 10 letnią

żadnych wycieków,moim zdaniem jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...