Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Musisz ją obejrzeć z bliska i ocenić stan przełożeń, wałków WOM, luzów na bębnach i kondycjonerze. Cena wydaje się być atrakcyjna - ale, żeby nie wynikała z kiepskiego stanu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką kosiarke polecacie dyskową czy rotacyjną?

Prosze o pomoc w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zalezy jaki masz ciągnik?

jakie masz łaki i ile ich masz?

ile masz pieniedzy?...

 

dyskowa jest delikatna bebnowa wieksza i ciezsza......

cena podobnie...

 

napisz dokładnie.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ursusa 360. Mam zamiar nią kosić ok 10h trawy na polu i około 1h łąki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do c360 to chyba najlepiej kupić poczciwą bębnówkę na 6 noży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie 2-metrową dyskówkę. Zazwyczaj te małe (z odzysku) są niezbyt przepracowane, a nowe co prawda kosztują w granicach 12 tys. (netto) ale zwróci Ci się w czasie pracy (kosi się nimi z większymi prędkościami) a ponadto to co niezauważalne to również szybszy odrost równiej przyciętej darni. C360 sobie poradzi spokojnie z 2 metrami listwy tnącej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaką kosiarke polecacie dyskową czy rotacyjną?

Prosze o pomoc w wyborze.

 

 

Zamierzam kupić nową kosiarkę Pottinger 2.8m do ciągnika ok 90KM. Zastanawiam się nad dyskówką. Większość łąk mam na torfach, ale część na glebach mineralnych gdzie jest sporo kretowisk.

 

 

Jak dyskówka radzi sobie z nierównościami takimi jak kretowiska?

Czy może llepiej zdecydować się na bębnówkę i czy warto inwestować w kondycjoner?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luckywasak jak się ma odnośnik w twoimpoście do tego co napisałeś????

troch się zastanów zanim klikniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak dyskówka radzi sobie z nierównościami takimi jak kretowiska?

Czy może llepiej zdecydować się na bębnówkę i czy warto inwestować w kondycjoner?

 

A jak sobie z kretowiskami radzi bębnówka wiesz? Jeśli wiesz, to istotnych różnic się nie spodziewaj.

Zawsze warto inwestować. W kondycjoner też. Pod warunkiem ze cie na inwestycję stać.

 

115 KM z Samaszem poczłapie jakoś. Ale na przekroczenie 10 na godzinę nawet z górki nie licz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem troszke przymało tzn nie ma zapasu mocy wiec jak pochodzi cały dzień to pozipie 3 sezony góra......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 10 km/h trzeba mieć w miarę równe pola chyba że jedziesz i cały czas pilnujesz a 115KM będzie sobie świetnie radziło z tymi kosiarkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój kuzyn gania jak szalony z 2 kosiarkami samasza 2,65 i nie narzeka na brak mocy a lata dosc szybko ciagato zetorem 11441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie pytanko mam: jak kosisz po łuku a z przodu masz 2.65m to nie zostaje nie skoszony pasek ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak sobie z kretowiskami radzi bębnówka wiesz? Jeśli wiesz, to istotnych różnic się nie spodziewaj.

 

Wiem jak sobie radzi bębnówka ale dyskówka ma zdecydowanie mniejszy nacisk na podłoże, dlatego pytam. Nie miałem okazji zobaczyć na własne oczy jak pracuje taki sprzęt w różnych warunkach. Wszystko wygląda ładnie na zdjęciach w czasopismach i reklamówkach. W praktyce jest jednak różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bierz dyskową nawet kamieni tyle nie łapie

 

to ważny atut bo teraz sieję coraz więcej traw na gruntach ornych. Kamienie zawsze się zbiera po posianiu ale wiadomo, ze nie wszystko.

A jak jest z samą jakością koszenia?

Jak zbiera przydeptaną trawę np z brzegu łąki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2.9m z samaszu świetna kosiarka, nie ma problemów ze zbiorem leżącej trawy, za to masz lepszą regulacje wysokości koszenia czego nie ma w bębnowych, na jednym komplecie noży jade przez prawie 100 ha. A co ty się boisz o kretowiska bo nie rozumiem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam 2.9m z samaszu świetna kosiarka, nie ma problemów ze zbiorem leżącej trawy, za to masz lepszą regulacje wysokości koszenia czego nie ma w bębnowych, na jednym komplecie noży jade przez prawie 100 ha. A co ty się boisz o kretowiska bo nie rozumiem??

 

Jeśli chodzi o kretowiska to raczej obawiam się, że kosiarka może jechać po wierzchu i zostawiać obok nich nieskoszoną trawę (tzn skoszoną wyżej) ze względu na niewielki docisk listwy do podłoża. Stąd moje wątpliwości. Ale chyba coraz bardziej jestem przekonany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No co ty dyskowa wali po kretowiskach tylko ziemia lata nie potrzebuje też takiej mocy jak bębnowa. teraz będe brał jeszcze czołową oczywiście dyskową

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskówka tak "nie wali" ziemią i drobnymi kamieniami ponieważ:

- noże mają mniejsze prędkości obrotowe,

- w dyskówkach listwa jeździ po ziemi a nie latajace spodki (które też notabene mogą kiedyś wylecieć!! ) .

Są to niewątpliwe plusy dyskówek. Ponadto potrzebują dużo mniej mocy ciągnika!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić sobie kosiarke dyskową tylko niewiem jakiego producenta oraz nową czy używaną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskówka tak "nie wali" ziemią i drobnymi kamieniami ponieważ:

- noże mają mniejsze prędkości obrotowe,

- w dyskówkach listwa jeździ po ziemi a nie latajace spodki (które też notabene mogą kiedyś wylecieć!! ) .

Są to niewątpliwe plusy dyskówek. Ponadto potrzebują dużo mniej mocy ciągnika!

a wjechałeś w kretowiny kiedyś?? zgadza sie listwa jedziepo ziemi ale i tak przecież nóż jest przed listwą i to on rozbija ziemie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...