Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Kosiarka dyskowa jest może bardziej ekonomiczna od bebnowej(mniejsze zapotrzebowaniw mocy przy wiekszej szerokości roboczej)ale nadaje sie raczej do koszenia tylko gładkich kawałków przy wiekszych nierównościach rodzą sie problemy

a kosiłeś dyskówką ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

a miał ktoś może (nie?)przyjemność śmigać z dyskówką od kuhna lub taarupa tak ok 3,0 m, szykuję się na jedną z nich, tylko niebardzo mogę się zdecydować, a dealerzy wiadomo każdy ma najlepszą, czy może ewentualnie class'a?

Proszę o opinię jak ktoś coś wie na ten temat,

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie napisałem że "kosiarki dyskowe są złe a bebnowe dobre"! każdy kosi tym co u niego sprawdza sie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dyskowej (3m szerokości) zostają rówono przycięter dywaniki - również razem z kretowiskami. Po bębnówce pole wygląda tak jak strzyżenie u praktykanta w zakładzie fryzjerskim. Po 7 ha koszenia dyskówką musiałem wymienić 2 (słownie dwa) nożyki - bo przy objeżdzie brzegów pola zaczepiłem o kamień ;( W bębnówce po dwóch ha wszystkie się nadawały do prostowania i ostrzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na łakach w mojej okolicy nik nie kosi dyskowymi i mysle ze rzcaje niebedzie. bo łaki sa strasznie nie równe i nie wyobrażam sobie koszenia kosiarka dyskowa o szerokosci 3m bo poprostu w jednym miejscu bedzie jak nalezy a 50cm dalej zostanie 20cm trawy bo jest dołek Dlatego kazdy kto kupuje nowe bierze bebnowe. powiem wam ze ładnie wyglada koszenie samaszem 2,65 4 bebnowym. Ja swoja 2,10 wykosiłem 12 ha na jednych nożykach. przekreciłem dopiero po 7ha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bialy2005 powiedz mi co będzie równiej szło po nierównym gruncie - płaska listwa czy wirujące bębny?

Właśnie na nierównej łące mam równiej przystrzyżone ściernisko niż po drugiej stronie rowu sąsiad, który kosił 1,65 !! bębnówką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak to wytłumaczyc ale jesli masie takie łaki jak niedaleko mnie gdzie na odcinku 2m jest róznica 30cm a może i wiecej miejscami to nie uwierze że listwa dyskówki sie wygnie w tym dołku a jednak beben jeden może poleciec niżej a drugi wyżej i wygoli w tym dołku. kilka lat temu niedaleko gosciu kupił dyskówke i tylko rok nia kosił i wrócił do bebnowej !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Absulutnie się nie zgodzę.

Jakim cudem "jeden bęben poleci niżej, a drugi wyżej"? Czy one są na sprężynach zawieszone i niezależnie kopiuą teren? Przecież na górze pęta je skrzynia przekładniowa. Jesli najedziesz na dołek tak, że jeden bęben w niego wejdzie, , to kosiarka się nachyli i wykosi. Analogicznie dyskówka - jeśli którys z końców listwy wejdzie do środka nierówności, to wytnie trawę w niej i nie ma tematu. Ale jesli listwa tnąca przejdzie nad nierównością podparta po obu końcach, a dołek pójdzie środkiem, masz niewykoszone. Tyle, że jeśli to samo spotka kosioarkę bębnową, czyli zewnętrzy bęben pójdzie po szczycie i wewnetrzny też, a pod środkiem zostanie zaniżenie terenu, to nie skosi tam trawy. Niby jak? Skrzynia na górze się wygnie w kabłąk i bębny ustawią się pod różnym kątem do terenu????? Takie rzeczy to tylko w Erze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bebny w bennówce sa okragłe i lepiej kopiuja teren niż prosta listwa w dyskówce !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja swoja 2,10 wykosiłem 12 ha na jednych nożykach. przekreciłem dopiero po 7ha.

a ja na dyskowej obracam noże po około 50 ha. A i gratuluje łąk z 20 cm bruzdami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na łakach w mojej okolicy nik nie kosi dyskowymi i mysle ze rzcaje niebedzie. bo łaki sa strasznie nie równe i nie wyobrażam sobie koszenia kosiarka dyskowa o szerokosci 3m bo poprostu w jednym miejscu bedzie jak nalezy a 50cm dalej zostanie 20cm trawy bo jest dołek Dlatego kazdy kto kupuje nowe bierze bebnowe. powiem wam ze ładnie wyglada koszenie samaszem 2,65 4 bebnowym. Ja swoja 2,10 wykosiłem 12 ha na jednych nożykach. przekreciłem dopiero po 7ha.

 

Jakim ciągnikiem ciągasz tą samaszke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciagam ja 7341 i nie ma co robic chyba ze 4 biegiem wtedy juz cos czuje, ale mało łak jest żeby 4 jechac, zbyt nierówne według mie do niej na nierówne łaki to 60-65KM i bedzie ok przy predkosci do 12km/h bo tyle mam na 3 biegu,

 

To nie sa bruzdy na łakach tylko w sasiedniej wsi mam 2 ha łaki i podczas meloracji jakos słabo porównali i jest maskarycznie nierówno. W mojej miejscowosci sa w miare równe i wiekszosc których jestem włascicielem juz wyorywałem i sa jak nalezy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobnie jak Biały-ale-przeorz torfy-powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie to jest najwiekszy problem ze to torf Dasie to zrobic ale najesieni jak jest sucha. Mam zamiar w tym roku zasiac od nowa łake torfowa ale jest równa i nie bede wyorywał, tylko opryskam randupem i jakas płytka uprawe sytrzele aby tylko nasiona mogły skiełkowac, mysle ze powinno byc oki. Jak dobrze wyjdzie to jescze troche tak zrobie na drugi rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może ile KM potrzebnych będzie do pracy kosiarką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje że ona małasno pompe. Napęd z przekaźnika. tu potrzebny jest mocny podnośnik bo ona troche waży. podejżewam że zetor 7211 (albo coś podobnego ) powinien dać rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mie sieką takimi kosiarkami rowy koło drogi i sieką ciagniakmi o mocy 80 KM i widze ze czasem jak gdzies zaryje to go przydusi delikatnie. Moim zdaniem podstawa u ciągnika z taką kosiarka to dobry podnosnik... bo trzeba ja cały czas trzymac na podnośniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiecie może ile KM potrzebnych będzie do pracy kosiarką?

po olsztynie z takimi kosiarkami jeżdzą c-360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz nierówne torfowe łąki to zrób sam wał z opon ciągnika i betonu i przeciągnij nim na wiosnę. Znikną problemy z wykaszaniem nierówności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@robern-mój wał jest na AF-atakuję moje łąki właśnie takim pięciotonowym potworkiem -a łąki dalej nie są zbytnio równe-torf jakiś miejscowy chyba-specyficzny jakiś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większych bredni na temat pokonywania nierówności nie słyszałem ,bębnowa jak tylko jakaś bruzda ścina darn mam od wiosny dyskoaą famarol alka2,45 smiga tam gdzie bebnowa jurz by ryła .A poza tym dyskowa wyrzej kosi i są lepsze odrosty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...