Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

bebnowa tez możesz wyzej kosic. Jak nie zobacze ze lepiej kosi dyskowa w porównaniu z bebnowa na jednej łace to nie uwierze ze tak jest i koniec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bębnowa jak tylko jakaś bruzda ścina darn mam od wiosny dyskoaą famarol alka2,45 smiga tam gdzie bebnowa jurz by ryła

 

Dlatego na łąkach nie robi się bruzd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mojej rotacyjnej [famarolka] siadają piasty na bębnach wybijają sie tak że łożysko spada a łożysko dalej jak nowe wcześniej to odwrotnie siadało łożysko wewnętrzny pierścień dostawał luzy a na kulkach było o.k więc teraz dałem piastę do napawania utwardzonym materiałem a jak wy radzicie sobie z jakością naszych zamienniików.ijeszcze jedno pytanie mam zamiar kupic clasa corto 210 używanego czy ktoś wie jak one się spraw€ją i jakie drogie są części do tych kosiarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej nina-pl a ile ha kosisz rocznie tą kosiarką i ile ma lat może to spowodowane jest eksploatacją ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma już 7 lat a koszę rocznie tak ze czterdzieści hektarów ale orginalne to zostały tylko części te które sie nie zużywają no i talerze które zamówiłem orginały a problemy to miałem z łożyskami bo siadał wewnętrzny pierścień o jakiś milimetr a jak zamówiłem lepsze to piasta teraz siadła ta środkowa o milimetr jak by była z miękkiego materiału więc dałem do napawania co było droższe od nowej ale zobaczymy jaki będzie efekt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi moze cos powiedziec na temat kosiarki Kuhn, mialem zamair kupowac dyskowa z samaszu ale po dzisiejszej wizycie na targach w boguchwale (podkarpackie) oferta tej firmy wydaje sie byc kuszaca, konkretnie model 2,2m ze spulchniaczem pokosow bedzie ciagana MTZ-tem, myslalem o 2,6m ale podobno ze spulchniaczem moze poczciwy rusek nie dac rade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników kosiarek bębnowych ja mam "TALEX" www.talex-sj.pl zieloną 1,65 m przez prawie rok wykosiłem ok 12 ha i tak:

-przekładnia bardzo głośno pracuje mają przysłać tryby nowe lepszej jakości

-paski się bardzo mocno grzały(nie można się było dotknąć do nich) przy prawidłowym naciągu jak przysłali nowe to stare były 1/3 węższe

Oczywiste że to wszystko na gwarancji

Ciekawy jestem opinii innych użytkowników Talexów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dcnt wg danych producentów 2,6 m ze spulchniaczem potrzebuje ok. 75 KM. Więc jest to na granicy mocy "ruska". Jak będziesz miał rzadszą trawę to sobie poradzi, na gęstszej zawsze możesz nie brac pełnej listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.9m z samaszu pracowała u mnie z mtz-tem radził sobie całkiem całkiem do 8 km/h, powyżej troszke celcjuszy łapał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez cos o tym slyszalem, sklaniam sie raczej do kosiarki ok 2,2m gdz trawy mam siane na swiezo co jakis czas, wiec i trawka czasem dosc spora wyrosnie.

 

ma ktos wogole kosiarke firmy kuhn ?? warto sie za to lapac czy dolozyc do samasza lub nawet pottingera ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz Kuhna w dobrej cenie to się nie zastanawiaj. To nie porównanie z Samaszem, niestety Jeśli coś jeszcze mogę Ci polecić to wspomnianego Poettingera, Claasa lub ew. Vicona lub Fellę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez bym wolal pottingera, ale to ok 5 tys roznicy w cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dobrze porównaj modele: jeśli jest to poettinger z centralnym zawieszeniem i wałkiem zamiast pasków to warto!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś śmiga na kosiarkach fela powyżej 2 m jak się sprawują i jaka jest dostępnośc do części czy to jest porównywalna marka do innych np. d-f, krone itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Fellę SM 320 (3m szerokości kosy). Miałem ją sprowadzoną i ktoś podłożył nieoryginalną zębatkę kątową i mi ją zdarło . Nową dostałem w Agromie Poznań (w poniedziałek zamówienie - w piątek była u mnie - wprost z Niemiec). Większość podstawowych części dostaniesz bez probelmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fella wg specjalistów ma jedną zaletę - budowę modułową kosy. W razie awarii naprawia się uszkodzony talerz a nie całą listwę. Aczkolwiek jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś przywalił kosą tak, żeby musiał ją naprawiać. Po to są bezpieczniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kochani śmiga ktoś z was rotacyjną powyżej 2m ?mam na oku claasa ale też i felle 2.3 m [rotacyjną ] bo jakoś boje się dyskowych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już pisałem dyskówki są droższe ale bardziej niezawodne, szybciej koszą i potrzebują mniej mocy - a tym samym paliwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie wydaja ze dyskowe sa dosyc delikatne bardziej szarpia trawe niz ja kosza a z tym ze mowicie ze potrzebuja mniej paliwa to sie nie zgodze gdyz wlasnie one potrzebuja wiekszego momentu obrotowego i obrotow i stawiaja nawet spory opor dla ciagnika sam widzialem jak 60 sobie radzi z dyskowa z samaszu szer 1,7 m trzeba caly czas trzymac gaz na max bo inaczej nic nie skosisz tylko poszarpiesz trawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja myślę że rotacyjne lepiej wchodzą na nierówności [chodzi mi o łagodne nierówności naturalnych łąk a nie ornych] bo dolny talerz jest zawsze w jakimś tam ruchu i ai i mniej elementów do zużycia ale z braku doświadczenia mogę się mylic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rotacyjna ma mnij elementów ale są tak obciążone że zużywają się dużo szybciej jak w dyskowej, na ośce cienkiej jak palec osadzony bęben o wysokości 35 cm i tależ o średnicy od 80 do 100 cm i to wszystko kręci się ze 2 tyś obr/min i ślizga po ziemi ,z dyskowymi nie mam do czynienia ale sama konstrukcja wydaje mi się o wiele trwalsza.

Właśnie ścieło mi klina na trybie na pierwszym tależu, (nowa kosiarka skosiła moze 40 ha) dostała troche w dupe troche po wodzie pokosiła ale co tu wymagac po rzemieślniczej za 3 tysi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie skończyłem kosić 4 ha mieszanki jednorocznych życic z owsem (dodatek owsa tylko po to, żeby równo posiać poznaniakiem). Ściernisko wygląda dużo równiej niż po kombajnie

4 ha zrobiłem w 1,40 - tylko dlatego, że były nierówne kawałki i sporo rękawów i tym samym nawrotów. Kosiarka Fella 3m kosy!. Spróbuj zrobić taki wynik będnówką i zobacz ile w tym czasie "połknie" Ci paliwa.

Poza tym było to na ornym, gdzie było sporo małych kamieni i żaden (ale to żaden ) nie uderzył w żyletki. Wysokość koszenia ok. 6-7 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rotacyjna ma mnij elementów ale są tak obciążone że zużywają się dużo szybciej jak w dyskowej, na ośce cienkiej jak palec osadzony bęben o wysokości 35 cm i tależ o średnicy od 80 do 100 cm i to wszystko kręci się ze 2 tyś obr/min i ślizga po ziemi ,z dyskowymi nie mam do czynienia ale sama konstrukcja wydaje mi się o wiele trwalsza.

Właśnie ścieło mi klina na trybie na pierwszym tależu, (nowa kosiarka skosiła moze 40 ha) dostała troche w dupe troche po wodzie pokosiła ale co tu wymagac po rzemieślniczej za 3 tysi

Jakiej firmy masz tą kosiarkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Rotacyjna ma mnij elementów ale są tak obciążone że zużywają się dużo szybciej jak w dyskowej, na ośce cienkiej jak palec osadzony bęben o wysokości 35 cm i tależ o średnicy od 80 do 100 cm i to wszystko kręci się ze 2 tyś obr/min i ślizga po ziemi ,z dyskowymi nie mam do czynienia ale sama konstrukcja wydaje mi się o wiele trwalsza.

Właśnie ścieło mi klina na trybie na pierwszym tależu, (nowa kosiarka skosiła moze 40 ha) dostała troche w dupe troche po wodzie pokosiła ale co tu wymagac po rzemieślniczej za 3 tysi

Jakiej firmy masz tą kosiarkę??

 

napewno TALEX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...