Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie do użytkowników polskich kosiarek z Famarolu Z105/1 ,tych z lat dziewiędziesiątych; jak wiadomo wyją jak młockarnie , czy można te hałaśliwe koła wymienić na coś cichszego ? ,nowe kosiarki przecież nie wyją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie koła ?> to tryby wyją a nie talerze, jak ujmiesz gazu przestaje wyć? jeśli tak to tylko tryby jak tak bardzo przeszkadza nalej jakiegoś ulepszacza d oleju a może już nalerzy wymienić tryby w skrzyni lub niedawno wymieniałeś i wyją bo się musządotrzeć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja jest z początku lat 90-tych i nie wyje. Raz tylko wyła, ale to było z mojej i ojca winy. Wymieniliśmy łożyska i przy okazji postanowiliśmy zrdukować luzy. Okazało się, że jednak za bardzo. W efekcie zaczęła wyć jak odrzutowiec i poszły tryby;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne ,że tryby ,ale ma tak od początku ,z resztą nie tylko ta , bo sąsiada również .Podejrzewam,że tak zostały zrobione i nie pomoże tu żaden olej ,dodam,że regulacji wewnątrz żadnej jeszcze nie robiłem tryby też są fabryczne ;apropo buchaj jaki model u Ciebie tej kosiarki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

mam takie pytanko,gdzie kupić części do zachonich kosiarek dyskowych?

mam Taarup 316 i mi sie rozpadła przekładnia główna .

pomocy!

 

Tutaj jest katalog części do Taarup może też się tobie przyda.

http://interparts.lex-com.net/interparts-kverneland/brandselector.jsp?HOOK_URL=%2Finterparts-kverneland%2Fsnoop.jsp&%7ETARGET=test&%7EOkCode=true&%7ECALLER=noorder&LANGUAGE=en

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z105/1 tak wyje, sąsiada z 3km słychać jak kosi

Mój sąsiad ma też taką starszą (nie wiem jaki model), ale u niego nie wyje tylko "brzęczy"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mojej PZ-ki wcale nie słychać, jak koszę wieeeelką trawę to nieraz boję się, że wcale bębny się nie kręcą i rzucam szybko okiem na wałek czy się kręci, ale po ułamku sekundy dochodzi do mnie, że przecież pokos leży więc kosić musi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padła mi rotacyjna czeska jej remont jest nie opłacalny. Zamierzam kiupić nową jaka będzie lepsza kosiarka bębenowa czy dyskowa? Do koszenia ma 14 ha traw polnych i 2 ha łąki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jak mi padla czeska, kupilem rzemieslnicza 1,65 i w porownaniu do czeski jest do bani, nie dosc ze gorzej kosi, szybciej zuzywaja sie noze, to jeszcze trzeba z nia wolniej jechac,

 

Mimo nieoplacalnosci i tak tej zimy ja wyremontuje, bo na paskudne i nierowne laki bebnowka jest niezastapiona, na pozostale laki planuje zakup dyskowej w pozniejszym terminie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem ;jak to gorzej kosi? zasada działania jest identyczna w obu .może noże są tylko inne ? polski noże z gerlachu czy balmetu to fakt -lipa ,załóż fahra (1/3 droższe ,ale nie będziesz ich prostował )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noze przy rzemieslniczej sa proste, waskie i lekkie, przy czesce krzywe (taki fald na srodku noza), szersze i ciezsze i chyba o ta mase noza chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem od czego to zalezy ale mialem obydwa rodzaje kosiarek i z wyprofilowanymi nozami o wiele ladniej kosi i nie wazne jakie ma noze polskie czy niemieckie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w PZ też mam wygiętę, kupuję noże po 2 złote za sztukę i jest lux, nie gną się, hektar żyta bez przekręcania wykosiłem, gorzej z łąkami, a ściślej mówiąc z kretowiskami na nich, wtedy szybciej się tępią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na komplecie balmetu robie 10 ha najmniej łaki kretowaisk itd. Przekrecam srednio po 5ha kosiarka 2.10 samasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej ty @gedii (słowo zostało usunięte) nie widzisz tlumaczen @bialego ze mial jebniata klawiature to sie od nie odpierdol!!! oki bo sam moze nie miales kiedys takiego problemu i lepiej sie ogarnij czlowieku jak zmadrzejesz to wroc na forum nara !!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartus pisz puki mozesz a to juz nie długo

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile może kosztować kosiarka mewa 1,85?

 

Może kosztować mniej lub więcej. Czy ktoś na forum ma kosiarkę do sprzedania? Może lepiej o ceny pytać handlarzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę o opinie na temat kosiarek dyskowych 2.8m firmy KUHN LELY VICON

VICON - odpada, to żadna marka w maszynach zielonkowych

LELY - mało maszyn na rynku, wpisz "lelly" n wyszukiwarkę na allegro, wyskoczą ci gumowce dla dzieci + 4 maszyny

KUHN - pierwsza liga zielonkowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupując maszyny zielonkowe: kosiarka dysk.2,4m, przetrząsarka 5m,zgrabiarka3m

postawiłem na KUHN-na i jak do tej pory(trzeci sezon) bez zastrzeżeń.

Jest to jak napisał łomżyniak pierwsza liga, co prawda droga... ale pewna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...