Skocz do zawartości
Gość

Kosiarki - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

jak nie wierzysz że kosze 4 to przyjedz na sianokosy to ci pokaże, na normalnej łace czesciowo polnej i torfowej.

A trójka to podstawa, 2 to kosiłem tylko raz jak była bardzo nierówna łaka i nie chciałem pozstwiac "zydów"

kosze narazie zwykła 1,65m( mysle że ostatni rok )

a serio to ja 2 lub 3 orze pługami 4x30 na 28-30cm

Dla mnie koszeni 2 to lekkie przegiecie, nie wyobrażam sobie tak wolnego koszenia

Powiedz mi czy dlatego tak wolno kosisz bo 82KM nie daje rady szybciej z 2,5m kosiarka czy tak ci kazali i szybciej nie próbowałes ???

Mój kolega kosarkami 2,65 samasza czoławą + tylna kosi hektar w 15minut wiec wykoszenie 25ha zajeło by mu 6 godzin, kosi 11441 i tez daje dos ostro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Próbowałem kosić na 3 traktor spokojnie dawał rade ale mocno podskakiwał sąsiad niema zbyt równych łąk dletego kosze 2 to jest napewno gdzieś około 10-12 km/h.Przy tej prędkości i tak jest dosyć duża wydajność hektar kosze w pół godziny

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja swoim 3p kosze 3 lub gdy trawa nie przykrywa dzuzego koła i jest wmiare równo to 4 to predkość jest gdzieś od 10 do 15 km/h. hektar w pół godziny coś mi sie wieżyć nie che [/url]

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i potwierdza sie moje słowa ze za wolno kosisz bo jej wydajnosc to 2,8 ha/h

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wydajność zależy do masy do skoszenia i czy stoi czy leży. Ja mam coś koło 2 m dyskową z Famarolu i żeby było wykoszone jak należy to niestety w dobrej trawie 1ha /h wychodzi. A jak żyję to nie widzidziałem łąki po której 15km/h można lecieć. Pewnie przy tej prędkości wyszło by mi coś podobnego ale ja jadę koło 9km/h bo szybciej to się nie da za bardzo kosić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to chyba sa uroki dyskówki to wolne koszenie ja kosze bebnówka która jednak lepiej kopiuje teren i mozna szybko kosic

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja koszę 360 na 3 , kosiłem też na 4 ale kosiarka lucerki nie daje rady między bębnami podawać tylko takie tołpy robi to samo jest w życie MF 255 kosze na 2

Jak łąka jest siana to 4 w 360 można jechać

Jutro zaczynam kosić drugi skos lucerek i wykosze jęczmień w którym zasiałem trawe .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja u siebie c-330 czasem koszę 5-tką ( jak trawa słabsza ), tylko trzeba wyłączyć pompę hydrauliczną i trzymać się dobrze kierownicy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Ja koszę 360 na 3 , kosiłem też na 4 ale kosiarka lucerki nie daje rady między bębnami podawać tylko takie tołpy robi to samo jest w życie MF 255 kosze na 2

Jak łąka jest siana to 4 w 360 można jechać

Jutro zaczynam kosić drugi skos lucerek i wykosze jęczmień w którym zasiałem trawe .

U mnie już lucerki 2 raz pokosili a co niektórzy już sapią na 2 pokos traw.

Co do koszenia to jak kiedyś miałem czeską bębnówkę to maxymalnie MF 235 to kosiłem na szybkiej 1 a niekiedy trzeba było jechać wolną 4 bo nie dawał rady. A jak ktoś leci 330 z rotacyjną na 5 to ja już nie wiem jak kosić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jaką kosiarkę wybrać na gęste a niskie trawy? samasz się chwali że ma takie dbre ksiarki ale lucerne czy koniczyne to i listwówką kiedyś szło albo jak już ta trawa od spodu podgniwa to każdą jedną skosi gorzej jak ta trawa nie urośnie za wysoka czy są jakieś porządne kosiarki na takie trawy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

chyba każda rotacyjna będzie dobra . Bębnówka niżej kosi ( z jednej strony to źle z drugiej dobrze ) . Jak podgniwa to się bardzo dobrze tnie , chyba że jest zbyt sucho ( ale wtedy to nie gnije ).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
chyba każda rotacyjna będzie dobra [...]

Tak tylko jak często można kupwać kosiarki, polskie bębnówki są kiepskie wytrzymują krótko i też jak są już troszkę pddarte talerze to zostawia ślad między talerzami najchętniej to bym kupił nową czeską jak by jeszcze gdzieś taie sprzedawali. Miałem taką przez 18 lat i nic się nie działo, kosiłem nią ugory i po zaoranym polu i czego ona tam jeszcze nie przeszła naprawdę super maszynka aż wkońcu tależe dostały wibracji takich że już się nie dało kosić. Kosiłem jeszcze dwiema polskimi ale to tandeta teraz mam używaną dyskową tarrupa można by powiedzieć że elegancka do starych traw lub motylkowych ale jak jest młoda trawa i na dodatek niska to ją przygniata i nia dotatek się nią jakos dusi myślałem już o nowej z samaszu ale z tego co tu wcześniej czytałem to też kiepsko wypadła na pkazach na zwykłej trawie. ostatnio się zastanawiam też nad kosiarką vicona słyszałem że to takiie dobre kosiarki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jedna to była od jakegoś prywaciarza ale nie była ona moja kosiłem nią tylko trzy dni ale jak talerz się zgiął to można było go młotkiem naprostować a druga to z famarolu nie dużo lepsza dobrze pokosić nią 5 do 10ha i czepiać do "trzydziestki" dla mnie to troszkę za mało dzięki kserkses że wspomniałeś o tym zetorze trzeba będzie zajrzeć do jakiegoś delera spodobała mi się zwłaszcza dlatego że można później dokupić spulchniacz pokosów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

hej powiedzcie mi na jakich obrotach kosicie łąki ????

ja mam zestaw FARMER 82KM + Kosiarka SAMASZ 2.10m

kosze na 540obr/min ale nigdy nie próbowałem na 1000 powiedzcie czy przy tak dużej kosiarce mozna dać wieksze obroty czy lepiej nie meczyć ciaginka i wymusić siłe z mniejszych obrotów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

raczej nie próbuj przełanczać na 1000obr bo wtedy jak silnik będziesz wkręcał więcej jak na 1000 obr/min to może ci kosiarka za szybko paść zresztą to nie wiem czy ten traktor by to wytrzymał i raczej by się dusił.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas wielu rolników kupiło tzw Targówke za 3400 zł i nie narzekają i sam chyba tak zrobię. Moja 17 letnia bębnówka nie jedno przeszła z mf 255, spawane koryto 4x zmieniane słupice i wałki a ostatnio pionowy wałek na słupicy ukręciło w połowie drugie talerze luzy takie że 1/4 obrotu pomiędzy bębnami zrobie, tnie mi paski bo idzie z ukosa więc są tylko dwa. Ojciec kosi bez osłon bo połamane i co sezon kilka szyb leci, a miał taki przypadek że kamyczek wleciał przez szybe w drzwiach a wyleciał przednią szybą, czyba najwyższy czas na nową kosiarkę, jak nie targówka to jak dostane rabat to samasz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

widze ze ty masz taka sama kosiarke jak moja tylko ze moja chodzi oststnio z 7341 i przez 3 sezony jescze szyby mi nie wybila, ale nie raz myslłem ze juz po niej Wczesniej chodziła z 7211, a ma dużo latek nawet nie wiem ile bo jest pomaranczowa z famarolu. Mysle ze jakis 1986r wszystko to samo co u ciebie czylio kawełek ciezkiego złomu, choc w tym roku mnie zaskoczyła bo tylko na poczatku pierwszego skosu spadł mi seger z wałka i beben opadał ale nic wiecej az sam sie dziiwe sredni to 2-ie awarie w roiku albo i wiecej było, a chodzi praktycznie bez oleju bo jak wleje 5l przepracowanego to po 2 godzinach go nie ma

Na wiosne planuje zakup samasza 2.10 lub 2,65m

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no i pokorciło mnie przełaczyć na 1000 obrotów ale musze się przyznac przestraszyłem się jak dałen 1700 na ciągniku to myślałem ze ciągnbe startującego odrzutowca. kosiłem na równej, długiej łace i zanim zdązyłem przyzwyczaić się do odgłosu lezało na pokosie ponad 2h łaki!!!!!

zdecywowanie bede kosił na 540 silnik ma o wieeeeele lżej napedzac te bebenki a chyba nie ma sensu na siłe mordowac farmera

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mf 255 da rade z bębnówka 185 cm, z wrakiem kosiarki 165 cm chodzi jak rakieta ale z żadną inną maszyną nie spali tyle co z rotacyjną. Dodam że jak pożyczyłem nową Targówkę 165 to miał dużo ciężej jak z moją. Ta 185 to opcja na rok góra 2 może nie zaheblował bym fergiego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

TO ZALEZY ILE H KOSISZ..

jesli masz tylko kilka hektarów mozesz zaryzykowac ale osobiście ja nie polecam....sam wiesz ze w kosiarce ciągnik nie ma tak łatwo

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja mam dwie kosiarki samaszu przednia i tylna obydwie po 2.10 m chodzą z deutzem 150 km i tylko gwizda, trzeba uważać na zwierzątka żeby im krzywdy nie zrobić okoła 5 7 ha na godz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi