Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z elektryka na desce w trakcie jazdy zapala mi sie STOP ,,a mam wszystkie płyny i oleje w zbiornikach, hamulce spuszczone ,a nie wiem czemu mi sie zapala w trakcie jazdy ta czerwona kontrolka od stopu ,prosze o porade ,piszcie???????????????pilne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem z elektryka na desce w trakcie jazdy zapala mi sie STOP ,,a mam wszystkie płyny i oleje w zbiornikach, hamulce spuszczone ,a nie wiem czemu mi sie zapala w trakcie jazdy ta czerwona kontrolka od stopu ,prosze o porade ,piszcie???????????????pilne

 

Ta kontrolka zapala się też gdy nie ma ładowania i ciśnienia. Nic nie pisałeś o filtrze powietrza, jak jest zapchany to też sie zapala. Sprawdź i odpisz, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam ja tez jestem posiadaczem takiego ciągnika i tak:

1.Niestety nie posiadam instrukcji, też bym kupił

2. Do silnika leje olej Mobil super 15w40

3. do skrzyni proponuje agro stou ,badź agro utto

4. Filtry do silnika(paliwa, oleju) to filtrona a do hydrauliki to orginał

Który rok tego sprzętu i ile dałeś za niego

Możesz zobaczyć mój na http://pl.youtube.com/user/lukasz2812

Pozdrawiam

 

Dzięki za odpowież

Czy posiadasz może symbole Filtrona tych filtrów?

Rocznik to 1992r. Cena 39tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy przedni most w renault 155,54 jest smarowany,tzn krzyżaki i zwrotnice kół, bo w fergusonie są tam kalamitki

Z góry dziękuję za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filtr olejowy to PP-8.7.3 sędziszów

Filtry paliwowe PD- 4.2 sędziszów

jak chodzi maszynka? pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam ciągnik renault 120.14 potrzebuję poradę odnośnie podnośnika. cały podnośnik jest mechaniczny nie EHR po pierwsze podnośnik opuszcza po drugie podczas pracy z agragatem uprawowo-siewnym 3 metry ( nie jest taki ciężki ciągnik był bez tura i obciążników z przodu) więc raczej podnośnika nie przeciążyłem, gdy podniosłem do końca zaczął wyciekać olej przez odpowietrznik na pokrywie podnośnika, wystarczyło że cofnołem dzwignię z 10 ( max podniesione) na 9 i już olej nie leciał. bardzo proszę o pomoc a może ma ktoś jakąś instrukcję lub katalog do podnośnika. mój meil

michy-1986@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Filtr olejowy to PP-8.7.3 sędziszów

Filtry paliwowe PD- 4.2 sędziszów

jak chodzi maszynka? pozdr

 

Dzięki za pomoc!

Filtry wymienione olej też. Maszynka śmiga aż miło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem, a dokładnie sąsiad, który kupił Renault 95,14

W tym traktorze na jednym zegarze są dwie wskazówki. Jedna od obrotu silnika, a tą druga właśnie nie wiemy. Jak zapali ciągnik to ta druga podnosi się mu na maxa a po chwili opada.

Mam jeszcze jedno pytanie, do czego służą kontrolki na błotniku po prawej stronie.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy znacie jakiś dobry sklep z częściami zamiennymi do Renówki??

Potrzbuję pare drobnych części.

A mianowicie:

1. Silniczek wycieraczek

2. Zbiorniczek spryskiwaczy

3. i kilka innych drobnych pierdołek.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z amortyzatorem kabiny do Renówki 155,54, który mi się najpierw wylał a potem urwał. Dzwoniłem do korbanków to cena 1300zł netto. Czy są jakieś zamienniki tego amortyzatora czy można go kupić taniej?? Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich potrzebują jakichkolwiek informacji o renówce 110.54 właśnie takiego kupiłem i nawet nie wiem gdzie jest wlew oleju do skrzyni prosił bym o jakiś katalog lub inne proszę pisać na meil z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny model tylko trochę wiekszy. Katalogu nie mam więc nie pomogę ale jak nie będziesz czegoś wiedział to napisz . Korek wlewu oleju do skrzyni znajduję się z tyłu na górze raku (u mnie jest żółty)tzn podnośnika

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję katalogu schematu czegokolwiek do renault 120.54 lub innego modelu .54 Chodzi mi konkretnie o ehr i elektrykę oraz hydraulike. Nie chciałbym robierac go może nie jest aż tak źle żeby rozpoławiać go a mam problemy z podnośnikiem. Adres: Limbaman@o2.pl napewno jakoś się dogadamy i za pomoc jestem wstanie zapłacić rozsądne pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem ciągnik renalut 851 4s turbo potrzebuję porady odnośnie rozmiaru opon tył i pród .wdzięczny byłbym za katalog podzespołów i dtr lub jakąś książkę obsługi

mój e meil andrzej281@wp.pl

serdecznie dziekuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Interesują mnie Renówki 110.54, dowiedziałem się jednak że siedzą w nich skrzynie od masseya 30xx, tyle że bez półbiegu pod obciążeniem, czy to prawda?

Bo naczytałem się że te m-f mają słabe i delikatne skrzynie. A jak się sprawują w renault.

 

I jeszcze jedno czy zakładał ktoś instalacje pneumatyczną do tych ciągników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:)

interesuje mnie ciągnik renault ceres85 w których montowano silniki john deere'a. co sądzicie o tym ciągniku, czy warto go kupić. interesuje mnie również jakie ma spalanie w lekkich i ciężkich pracach oraz w transporcie.

proszę o szybką odpowiedż. z góry dziękuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy użytkuje ktoś Renaulta 113-14 ?

Jak sie spisuja modele z końcówką 14 ?

Czy tam jest skrzynia mechaniczna?

Jak wyglada zuzycie paliwa w tych mniejszych szescio cylindrowych silnikach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam:)

interesuje mnie ciągnik renault ceres85 w których montowano silniki john deere'a. co sądzicie o tym ciągniku, czy warto go kupić. interesuje mnie również jakie ma spalanie w lekkich i ciężkich pracach oraz w transporcie.

proszę o szybką odpowiedż. z góry dziękuje. [/quot

Posiadam od ponad roku ceresa 95x z silnikiem john deera 85km. Ciągnik jest wart polecenia niezawodny i łatwy w obsłudze. Spalanie ok 4-5 litra na mth w orce ok 10-12l zalezy od ziemi i głębokości. Razi sobie z 4 skibowym huardem obrotowym hoć ma ciężko. Jak cos to pisz marcinrol80@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marcinrol80 rozumiem że 10-12l to na hektar więc skoro pali ci 4-5l na mth. a hektar cztero skibowym robi się zazwyczaj niewiele ponad godzinę to chyba na postoju pali ci te 4-5l na godzinę a nie mth.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
marcinrol80 rozumiem że 10-12l to na hektar więc skoro pali ci 4-5l na mth. a hektar cztero skibowym robi się zazwyczaj niewiele ponad godzinę to chyba na postoju pali ci te 4-5l na godzinę a nie mth.

Nie chciałem się rozpisywać i ujołem to w skrócie. 10-12l to na hektar i jak pisałem ma ciężko więc na mth wychodzi więcej niż te 4-5l. Ciągnik wart polecenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć zamierzam kupić renault 120.14 prosiłbym aby ktoś napisał czy warto kupywać tą renówke??? Zgury dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam chcialbym zapytac co ile mtg jest wymiana filtrow hydrauliki??mam renaulta 110.54 i z tego co tam widzialem to sa dwa filtry z prawej strony. czy moze jest ioch wiecje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,posiadam od niedawna renault 751s w pewnym momęcie przestały działać podnośnik i wspomaganie kierownica kręci się bez końca tam i z powrotem,czym to może być spowodowane, gdzie się znajdują jakieś filtry,czy skrzynia jest połączona zhydrauliką jeżeli nie to gdzie znajduje wlew oleju i jaki jest tam stosowany ,silnik fendt 75 koni, z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam chcialbym zapytac co ile mtg jest wymiana filtrow hydrauliki??mam renaulta 110.54 i z tego co tam widzialem to sa dwa filtry z prawej strony. czy moze jest ioch wiecje?[/quo

 

Najlepiej jest zmienić wraz z olejem a ja mam też taką renówkę i jest dwa filtry z prawej strony i idzie jeden od pompy wzdłóż ramy popatrz dobrze bo słyszałem o różnych modelach że są również gdzieś koło skrzyni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...