Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

normalna praktyką ciacherów jest cofanie liczników!sprawdz opony i porównaj z rocznikem.cofnąć można każdy licznik!!jesli idzie o pompę-90% że jest walnięta jesli działa na zimno a na ciepłym juz nie najlepiej weż na ogledziny kogos kto zna sie na sprzęcie a najlepiej już taki posiada.kupuj z zimną głowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym licznikiem to roznie ja kupiłem reno7514 z 1989r i ma 4300mth wiem to na 200% bo kupiłem od goscia z zagranicy u ktorego pracowałem pięć lat ale silnik i skrzynia super pąpe mam do wymiany wymiana olei i filtrów niewiele poprawiła Tylne opony orginał spekane ale jeszcze sie trzymaja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam zamiar to sprawdzić, a tak wogóle to jak odczytać z opony z którego jest roku????, na tylniej znalazłem numer 0500, no to jeśli dobrze rozumiem jest z maja 2000r, ciągnik właśnie z tego roku jest, natomiast na przedniej znalazłem numer, nie pamiętam już jaki ale wychodziło z niego że opona jest z 2005r.

 

Nie no ale jak może byc walnięta pompa jak nie było oleju, tur podnosił się na pewną wysokość a później było tj. słychać pompe jak pracuje na sucho. Gościu powiedział że doleje dzisiaj oleju, i sprawdzi czy działa wszystko po nagrzaniu.

 

Mam jescze raz jechac go oglądać więc doradzcie jak mam sprawdzić czy ta pompa jest sprawna w 100%, i co mam jescze ewentualnie sprawdzić czy działa jak należy? piszcie byle szybko bo nie chce utopić w niego tyle kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnosnie skrzyni biegów!Mianowicie pekła mi obudowa całkowicie dookola wraz z przystawka napędu!Ma moze ktos jakies wiadomości na temat gdzie móglbym taka obudowe dostać?a moze pasuje od innych modeli lub innych marek??? wielkie dzieki za odpowiedzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie mam zamiar to sprawdzić, a tak wogóle to jak odczytać z opony z którego jest roku????, na tylniej znalazłem numer 0500, no to jeśli dobrze rozumiem jest z maja 2000r, ciągnik właśnie z tego roku jest, natomiast na przedniej znalazłem numer, nie pamiętam już jaki ale wychodziło z niego że opona jest z 2005r.

 

Nie no ale jak może byc walnięta pompa jak nie było oleju, tur podnosił się na pewną wysokość a później było tj. słychać pompe jak pracuje na sucho. Gościu powiedział że doleje dzisiaj oleju, i sprawdzi czy działa wszystko po nagrzaniu.

 

Mam jescze raz jechac go oglądać więc doradzcie jak mam sprawdzić czy ta pompa jest sprawna w 100%, i co mam jescze ewentualnie sprawdzić czy działa jak należy? piszcie byle szybko bo nie chce utopić w niego tyle kasy...

 

 

 

 

nie tyle co z opon bo mogły być zmieniane ale z felg tam jest wytłoczona data.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz dzwoniłem do gościa i nie ma niczego takiego??? ale nie wiecie czy w innych ciagnikach np takich jak fend nie jast taka skrzynia i w jakich renowkach byla??? a moze te bez przedniego napędu tez mialy taka tylko wystarczy przystawke dolożyc????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś wie ile powinno byc sztuk obciążników z przodu i ile waży każdy z nich w renówce 95 14tx 1990r. bo nie mam a chce kupic ale nie wiem jakie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie czy renault ceres 85 z silnikiem JD z 1996r jest dobry.Ma przejechane około 6000mtg . I oczywiście czy dostane gdzieś szybę tylną i ile by to kosztowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam renię 120-14 z 88r gdy mam podczepiony agregat uprawowy jak podniesie się zaraz opuszca się i znów podniesie i tak co raz podrzuca chcę zdjąc obudowe podnośnika i mam pytanko Czy trzeba podnieść kabinę??/ dzięki za odpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Mam problem z odnalezieniem numeru nadwozia w Renault Ares 540RZ. Numer ten jest niezbędny do podbicia przeglądu jak każdy wie, lecz ani ja ani goście ze stacji kontroli pojadzów nie możemy znajść tego numeru.

 

Powinien być wytłoczony gdzieś pod silnikiem na ramie, i tu moje pytanie czy jeśli załozony jest adapter do tura może on zasłaniać ten numer. Adapter nie przylega całkowicie do ciągnika, więć co nieco tam widać tylko numeru żadnego.

 

Gdzie macie wytłoczony numer nadwozia w swoich renówkach odpiszcie jak najszybciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy znalazłem juz ten numer. Dla informacji (może ktoś będzie miał ten sam problem) numer nadwozia w Renault Ares jest wybity po prawej stronie nad przednią osią na ramie. Jeśli jest zamontowany tur to zasłania go całkowicie mocowanie tura. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie odnośnie reni 120.14 właśnie chodzi o ten podnośnik o którym mówił ,,robocik" w mojej podnośnik po wciśnięciu przycisku podnoszenia podnosi sie ale cały czas muszę go trzymać jak puszczam to opada miał ktoś już taki problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

możne ktoś wie dlaczego w moim Renault Cergos 350 nie chce się wyłączyć przedni napęd?? miał ktoś podobny problem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

możne ktoś wie dlaczego w moim Renault Cergos 350 nie chce się wyłączyć przedni napęd?? miał ktoś podobny problem??

 

 

Nie w tym samym modelu ale miałem elektro zawór znajduje się pod spodem( u mnie tak jest?")przy wałku ion siada jak włączysz to później nie rozłancza umnie się tylko zawiesił aniewiele brakowało by go zamawiał ale jeden gość mi doradził stuknąć go i pomogło:)) niewiem jak dlugo narazie działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już znalazłem przyczynę mojego problemu. niedawno rozblokowałem 5 bieg w moim ciągniku i zapowietrzyły se hamulce. a tam elektrozawór od przedniego napędu jest połączony z układem hamowania,. wystarczyło odpowietrzyć hamulce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

Posiadam Reanult 155.54 z 1992r. i mam małe pytanie odnośnie "komputerka pokładowego" ACET. Są tam trzy przyciski i 3 lampki pomarańczowe może mi ktoś powiedzieć do czego one są? Z tego co zauważyłem to u mnie czasami działa tylko jedem przycisk (lewy) na moje oko wtedy na wyświetlaczach pokazuje się spalanie ale mogę się mylić. Bardzo bym prosił o pomoc w rozwikłaniu tej sprawy.

Pozdrawiam i z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Czy ktoś z Was miał doczynienia z takim filtrem oleju? 1.jpg

Mam problem z odkręceniem go. Czy ktoś może mi podpowiedzieć jak się do niego zabrać? Nie chcę rozkrencać przewodów żeby póżniej nie było problemów z przeciekami.

Gwint w obudowie tego filtra jest prawy czy lewy?

Czy może pamiętacie symbole filtrów tj tego w obudowie oraz tego w rurze zasysającej olej? 2.jpg

Wg katalogu który posiadam widnieją takie symbole filtrów do hydrauliki:

1. 92002E

2. 92054E

3. 92076E

4. 92077E

W ciągniku znalazłem tylko te dwa filtry (ze zdjęć) ale może gdzieś jeszcze coś jest ukryte. Bardzo bym prosił o wskazanie odpowiednich nr filtrów

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten pierwszy ma prawy gwint przynajmniej w moim i tez miałem problem z jego odkręceniem ale po kilku próbach poszedł. a symbol tego drugiego jutro Ci sprawdzę bo niedawno wymieniałem. Słuchaj a jaki model masz tej renówki?? i jaki masz do niego katalog?? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...