Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

Samo niedokręcenie przewodów to nie, ale jak ciekną to na pewno ktoś przy nich coś kombinował i być może są źle ustawione. Na wtrysku powinno być wybite ciśnienie otwarcia więc może warto je wykręcić podrzucić do jakiegoś fachowca. Koszt niewielki, a silnik powinien lepiej chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy paru bylo kręcone bo mowil mi ten od ktorego kupilem i mowił ze moga byc nie dokrecone...

a ty nie wiesz jak z tym piatym biegiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w wakacje przeprowadziłem operacje odblokowania 5 biegu w Renówce Cergos 350 i nie jest to skomplikowane. jednak nie obejdzie się bez zdjęcia kabiny. Trzeba zdjąć pokrywę skrzyni biegów. następnie zaznaczyć położenie wodzika reduktora na wałku (żeby potem ustawić dobrze działanie reduktora) następnie trzeba odkręcić 2 śruby i wybić dwa kolki rozporowe. i tak mamy uwolniona listwę która trzeba cofnąć do tylu żeby wyszła o ostatniej przegrody skrzyni. teraz trzeba odkręcić korek z lewej strony skrzyni i powinien wysunąć sie bolec długości ok 10cm. po złożeniu skrzyni mamy do dyspozycji także 5 bieg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie rozblokowywałem jeszcze skrzyni, ale podejrzewam, że podobnie. Najlepiej byłoby mieć schemat skrzyni biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ma ktoś doświadczenie co wlać do zwykłej skrzyni w renówce (nie przełączanej pod obciążeniem)? Agrol, jakiś olej klasy STOU, UTTO, czy np Fuchsa Titana 1030 ? Tak, żeby nie był ani za gęsty, ani za rzadki, a skrzynia przecież nie jest nowa więc to trzeba też brać pod uwagę. Wielu użytkowników renówek ma zapewne taki dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak co sklep to co innego polecają, mam obecnie zalany agrol u i jest narazie w porządku, ale w tym samym sklepie pewnego razu stoje w kolejce i sklepowy mówi że tylko Fuchsa do tych ciągników jest najlepszy.Ja narazie na agrolu od 2 lat śmigam i nie zmieniam jest ok a ze względu że ciągle jakieś nowe wycieki się pojawiają,a to syger z tyłu na podnośniku a to pompa padła a to wielu miejscach na łączeniu nie raz cieknie i suma sumaru to dolałem w rok ze 20 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Producentów olejów jest wielu i nie tylko Fuchs robi dobre oleje. Ja raczej pytałem o klasę lepkości oraz jakości oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie Reni 120.14 rocznik 1989, silnik MWM D226-6 - zmieniłem ostatnio wtryski bo stare lały, wybór padł na THM bo takie mieli, "znawca" ustawił mi je na tzw. 170, choć poprzednie chodziły chyba na 225 ....jak z tym powinno być?? Silnik troszkę wolniej się rozpędza na trasie, ale mniej pali.

- Inna sprawa, olej do skrzyni, do tej pory dolewałem Agrolu, ale chyba czas zmienić na inny bo są przecieki ...tylko na jaki?? Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mi pomoze z tym 5 biegiem w renowce 145.14 87r. ??

jakies dane na ten temat

z góry Dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka ma moc km i w litrach Renault 145.14 TX 87r. prosze zwrocic uwage na symbol od TX nie odejmuje sie koni

 

i ile waży bez obciążnikow z przodu ??

potrzebuje danych do rejestracji pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOLEGO ILE DAŁEŚ ZA TE KOŃCÓWKI DO RENI.KUPIŁEM RENIE 106-56 6-CYLINDROWY, SILNIK D226 B-6 I TEŻ MUSZE KUPIĆ KOŃCÓWKI NIE WIEM JAKIE I NIE WIEM GDZIE Z GÓRY DZIĘKUJE ZA POMOC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Końcówka wtrysku THM w cenie 46 zł/sztuka ...ja brałem w ROL-MECH Fajsławice bo mam blisko, innych nie mieli. Można pytać o końcówki Boscha u Korbanków na trasie Piaski-Lublin ale znając życie to tam cholernie drogo(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz moze numer do fajslawic?? calkiem niedaleko ode mnie mają wszystkie czesci na stanie do renaulta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają nawet własną stronę: http://www.rolmechspj.pl/

Do renówek raczej nie mają nic, chyba że trafi się coś akurat pochodnego z innych marek ....możesz próbować np. filtry, itp. Są dystrybutorem THM więc akurat końcówek im nie zabraknie:)

 

Pełen lub większy asortyment to chyba tylko u Korbanków ...Class przejął Renault-a ....mają tam nawet oryginalne żaróweczki oświetlenia wskaźników z oprawkami w cenie ...17 zł/szt (: ale oryginał to oryginał. Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

jak powinna być ustawiona skrzynia żebym mógł holować renówke 110,54?

z góry dzięki.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tam wszystko widac... na drązku biegow glownych jest luz i tak ma byc ustawiona wajcha,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanie co możecie mi powiedzieć na temat ciagnika renault temis z650 z 2001 roku!! jak ten ciagnik sie sprawdza w pracach polowych?? duzo pali i najważniejsze czy jest awaryjny!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pytanie gdzie w renault 951-4 znajduje się miarka poziomu oleju w skrzyni biegów ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sąsiad kupił renię 75-14 i cieknie mu olej z prawej zwrotnicy olej ,ma może ktoś schemat lub jakieś rady jak się to rozbiera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba wyciągnąć pułoś a zeby to zrobic trzeba dobrac sie do dyferencjału i sciągnoc zabezpieczenie Może byc ciezko wyjąc półośkę ale musi wyjść!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale nie cieknie z pochwy mostu tylko z zwrotnicy , i chodzi mi oto czy trzeba wyjąć te dwa małe sworznie czy rozbierać od strony tego dekla zwolnicy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,, witam.

jak powinna być ustawiona skrzynia żebym mógł holować renówke 110,54?

z góry dzięki.

pozdrawiam."

 

Moim zdaniem powinieneś ustawić dźwignię na której jest narysowane 1 i 2 na luz . Na tej dźwigni pomiędzy 1 i 2 powinien być narysowany traktor z liną u przodu . Przynajmniej w mojej 103-54 tak jest . pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...