Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

Mam pytanie niedawno kupiłem ciągnik Renault 110-54. I nie chodzi mi przedni napęd podczas jazdy na wstecznym biegu. Czy wiecie co to może byc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy pomoze mi ktoś.

potrzebuje schematu hydrauliki do przedniego napedu, przukladnia jest zrobiona wszystko wymienione chyba nie dochodzi cisnienie elektro zawur jest dobry.

z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy pomoze mi ktoś.

potrzebuje schematu hydrauliki do przedniego napedu, przukladnia jest zrobiona wszystko wymienione chyba nie dochodzi cisnienie elektro zawur jest dobry.

z góry dziekuje.

 

a odpowietrzyłeś układ, trzeba go odpowietrzyć koło elektro zaworu ja tak miałem jak wymieniłem olej to nie działał przedni napęd po odpoeietrzeniu wszytko wróciło do normy. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak nie ma cisnienia takiego jak ma byc to dlatego ze nie odpowietrziny ?? i nie ma hamulcow wspomaganych dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak sprawdziłeś ciśnienie że tak twierdzisz?? Jak słabe ciśnienie to sprawć filtry a w najgorszym przypadku pompa( mi padła i wymieniałem ale nie działał podnośnik wspomaganie chodziło nie da rady jej zregenerować koszt 1600 polska, wymiana 30 min)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie ma byc tak w ogóle ciśnienie na elektrozaworze ??

to bym wsadzil barometr i zobaczyl moze za małe jest. bo jak by bylo za duze to by cgyba ciagle byl wlaczony tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak w ogóle filtry mam nowe i jak bedzie wszystko dzialać o procz przodu z hydrauliki to pompa czy cos innego bo nie jestem pewny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam ciągnik renault ares 640 od jakiegoś czasu ciągnik zaczął szarpać podczas ruszania i zapala się kontrolka od poziomu oleju w skrzyni (olej oczywiście jest w normie). Na zimnym oleju wszystko ok, szarpie dopiero po nagrzaniu.(tylni most po nagrzaniu po całym dniu pracy "parzy w ręce"). Szarpanie zmniejsza się na wyższych obrotach silnika. Na niskich obrotach wspomaganie również jest mniej wydajne (ciężej się kręci niż na wyższych obrotach). Oleje i filtry oryginalne wymienione 2 tygodnie temu. Moje 1 podejrzenie padło na pompę olejową choć wyczytałem na forach coś o zacięciu sięi jakiegoś zaworu. Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam pytanie gdzie w renault 951-4 znajduje się miarka poziomu oleju w skrzyni biegów ??

 

Ja mam 75.14 i u mnie jest miarka oleju za ciągnikiem, taki bagnet z czarną plastikową rączką, obok wieszaka lewego podnośnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze jest ktos z okolic Kępna?? lub Ostrzeszowa? prosze o wiadomosc na priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem Renault Ceres 85 z silnikiem John dere, i mam problem po założeniu czujnika ciśnienia oleju w silniku, zapala mi sie lampka STOP i słychać alarm. Ciśnienie jest dobre , nowy czujnik.

Co mam zrobić aby usunąć tą awarie ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos sie orientuje gdzie jest jakis zaworek albo cos w tym rodzaju regulujący dawke rozruchowa paliwa albo odpowietrzenie pompy paliwowej, mam taki problem w 110-54 ze slabo pali i wszystko wskazuje na to ze ma malo paliwa na start i zauwazylem ze przez przewod paliwowy biegnacy od zbiornika do pompy leci malo paliwa tak jakby pompa slabo zasysala jak ktos sie orientuje to niech da znac i podpowie co mam zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jakie są wasze opinie o renówce 103.14.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos wymienial pompe w renaulce 120.54? kupił ktos to co na allegro sprzadaja? bo tama sa pompy niby bosch o pojemnisc 16 cm3 a druga 11 cm3 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam renault ares oraz problem z turem przy tym ciągniku. Opisując TUR od jakiegoś czasu zaczoł dziwnie się zachowywać na rozgrzanym oleju dźwignia od sterowania nim sama leci do przodu czyli do pozycji opuszczania,jakby coś ja ciągneło, a wczoraj zaczoł okropnie wolno się podnosić. mimo regulacji linki sterującej nic się nie zmienia. (Kiedyś zerwała mi się ta linka ale tylko 1cm od końca, więc nagwintowałem i chodziło dobrze .

Pompa raczej nie siadła bo wszystko inne działa czyli TUZ, kierowanie i druga sekcja w turze.

 

Jak myślicie co mogło się stać?? rozdzielacz się popsuł czy to coś innego??

 

tur to Mailleux MX100 ale to raczej nie wina tura chociaż nie jestem pewien:(

 

PROSZĘ o pomoc

Piszcie jeśli mieliście podobny problem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co może być przyczyną ze w Renault 120.14 podnośnik na pusto podnosi do max wysokości, a plug tylo na 20 com nad ziemię? podejrzewam ze jakiś zawór bezpieczeństwa, bo przy Turze nie ma najmniejszych problemów. Podnoszenie wygląda tak ze na te 20 cm podnosi bez zadnego wysilku i nagle stop i więcej nie podniesie. Gdzie szukać takiego zaworu,jeżeli to on jest przyczyną? Przy każdej maszybie podnosi na tą wysokość, tylko na pusto do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego tura polecacie do 155 54 i czy da się przerobić adaptację z innego ciągnika na renówkę, bo do szóstki Reni to raczej nie znalazłem tura z adaptacją. Może ma ktoś z was jakąś stronkę na której można coś znaleźć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BLOK SILNIKA MWM D226-6 do Renault lub Fend (bez turbo) ...kupię lub jak ktoś wie co zrobić to proszę o kontakt na PW ...rozszczelnił się nad wałkiem rozrządu(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zakupiłem renie 103.54 i mam pytanie do jej użytkowników tzn. odnośnie odnośnika u mnie jest tak że ta pierwsza dźwignia przy dźwigniach od hydrauliki zewnętrznej nie podnosi podnośnika do końca tylko ta druga za nią jak przesunę do końca to podniesie na max, czy u was też tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam na oku fajną renówke 145.14 z 1990r.

Jest to ciągnik pewny sprawdzony, tylko martwi mnie jedno.Ma wąskie tylne i przednie opony 16.9-38 i 16.9-28 i nie wiem czy będzie dobrze ciągnął na tych oponach bo u mnie są góry.

Jeżeli ktoś ma takie opony w ciągniku to proszę o odpowiedź jak się spisuje w polu i czy czy sobie radzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z przodu to normalka, ale z tyłu są za wąskie. Lepiej byłoby 18.4. Drugi problem wąskich opon z tyłu to ich mniejsza nośność - nie będziesz mógł zapinać ciężkich narzędzi uprawowych zawieszanych, bo opona tak może wystrzelić w wyniku jej przeciążenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za odpowiedź.

Może da się założyć na te felgi szersze opony 18.4 ale nie jestem pewien czy nic nie będzie się działo złego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz spokojnie zakładać, ja w swojej 103-54 mam założone z tyłu 20.8 i śmiga bez problemu, zero poślizgu , moim zdaniem powinieneś nawet założyć 20.8 , spokojnie wejdzie na felgę . Życzę udanego doboru... przód może tak zostać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...