Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

Opony już mam założone szersze.

Mam jeszcze problem bo cieknie mi olej z prawego koła i to dość mocno i nie wiem jak się do tego zabrać? Może ktoś miał taki problem albo ma katalog.

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Opony już mam założone szersze.

Mam jeszcze problem bo cieknie mi olej z prawego koła i to dość mocno i nie wiem jak się do tego zabrać? Może ktoś miał taki problem albo ma katalog.

Proszę o odpowiedź i z góry dziękuje za pomoc.

 

Witam jak to z przodu to niewiele roboty, Wymiana 2 simeringów, jak z tyłu to trochę więcej bo trzeba podnośnik zdejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego za pomoc cieknie mi z tylnego koła, także podnośnik do góry i do dzieła!

Nie wiesz może jaki jest kosz takiej naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie interesuje mnie reno....-54 110-140KM ze skrzynią biegów 24/8(Tractoshift), czy wie kto coś na temat tych skrzyni jak się sprawują co z ich wytrzymałością! Czy może lepiej wybrać mechaniczną 16/16.

Proszę o pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Zakupiłem renie 103.54 i mam pytanie do jej użytkowników tzn. odnośnie odnośnika u mnie jest tak że ta pierwsza dźwignia przy dźwigniach od hydrauliki zewnętrznej nie podnosi podnośnika do końca tylko ta druga za nią jak przesunę do końca to podniesie na max, czy u was też tak jest.

 

witam, ja mam renie 75.14 i też tak samo działa podnośnik, ale można podregulowac tą pierwszą dźwignie z tyłu pod kabiną, zajrzyj tam i podkęć taki uchwycik od dźwigienki, to będzie podnośić "prawie" na taką samą wysokość, teraz mam ok gdy podregulowałem, pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam!

Mam pytanie interesuje mnie reno....-54 110-140KM ze skrzynią biegów 24/8(Tractoshift), czy wie kto coś na temat tych skrzyni jak się sprawują co z ich wytrzymałością! Czy może lepiej wybrać mechaniczną 16/16.

Proszę o pomoc!

słyszałem o tych skrzyniach, jest to nowoczesna skrzynia, ze zmianą biegów pod obciazeniem, ale jak to każda "nowoczesna" jest skomplikowana i trudno jest ją ewentualnie wyremontowac, acz kolwiek koszt remontu jest drogi, ja polecam mechaniczną mimo że jest mniej efektywna i ergonomiczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedz!

A czy jest na forum jakiś użytkownik reni z tą skrzynią(24/8) bo w necie nic nie mogę znaleźć a chciałbym się dowiedzieć jak ta skrzynia się sprawuje i jakie ma wady.Pomóżcie bo nie mogę się zdecydować a wiosna tuż tuż.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie na temat podnośnika, nie umiem ustawić tylnego podosnika by oba ciegna podnosily w tym samym czasie, albo jedno idzie go gory a drugie pozostaje w miejscu albo odwrotnie, jeżeli ktoś coś wie na ten temat to proszę pisać i jak można było by to tak dokładniej opisać razem z tymi wszystkimi przełacznikami bo troche się w tym gubie, z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ma instrukcje obsługi tej renowki w pdfie lub wordzie czy w innej formie elektronicznej nie koniecznie musi to byc akurat ten model, wystarczy zeby to był Renault Ares 540-640l lb podobny model z elektronicznym sterowaniem podnosnikiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie mozna znalezc czujnik świateł stop renault 65-32MX z 90 r

i czy posaiada ktos jakas instrukcje do tego ciagnika obojetnie w jakim jezyku

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,mam pytanko odnośnie renault serii ...54 , mianowicie ten przełącznik z karnistrem 1/2 to zmienia który zbiornik pokazuje na wskaźnikiu, czy z ktorego leci paliwo ?? o i jeszcze taka dźwignia z prawej strony z siedzeniem , słyszałem że od prędkości podnoszenia czy coś takiego ? i jeszcze ciekawi mnie taki grzybek przy samej podłodze blisko szyby , można go wyciągnąc, wiecie może od czego jest ?z góry dziękuję za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym zapytac o Ranault 145.14 Turbo z 80r

 

1.Rozmiar kół przód i tył:

2.Spalanie na 1mtg

3.Bigi (ilosc)

4.Posiada połbiegi ?

5.Blokada jest na 4 czy tylko na tyl ?

6.Wałek przekaznika mocy jest HYDRAULICZNY czy MECHANICZNY

7.Silnik perkins czy jaki?

8.Jak z cześciami do niego?

9.Przy jakich obrotach wlancza sie turbo?

10.Czy jesteś zadowolony z niego???

 

Z gory dzieki za odp Planuje kupno takiego traktorka i nie wiem co i jak w nim jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam! mam pytanie odnosnie aresa 550 chodzi mianowice o to ze zablokowal sie rewers na wstecznym i za nic nie chce sie odblokowac. wie ktos co moze byc tego przyczyna? dodam jeszcze ze rewers jest mechaniczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki olej polecacie do renaulta silnik 6 bez turbo?

byl na fuchs pozniej na orlenowskim 10w-40

teraz chcialem zmienic na castrol eduron 10w-40 ktos moze jezdzil na tym>?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

Na wstępie mam renie 95-14TX, dziś podczas wyrabiania pod kalafior ja na złość rozwaliła mi się końcówka drążka. I tu moje pytanie czy posiada ktoś katalog do tego ciągnika, obojętnie w jakiej formie ? Jeśli tak to czy mógł by podesłać mi ten katalog lub chociaż numer tego drążka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

Na wstępie mam renie 95-14TX, dziś podczas wyrabiania pod kalafior ja na złość rozwaliła mi się końcówka drążka. I tu moje pytanie czy posiada ktoś katalog do tego ciągnika, obojętnie w jakiej formie ? Jeśli tak to czy mógł by podesłać mi ten katalog lub chociaż numer tego drążka.

 

wejdz na allegro i zamow ale trzeba poszukac bo sa roznice w cenie mitrans siedlce tam sa nawet dobre ceny ja tam filtry kupilem

trzeba kupic jakis dobry a nie bubel bo sie urwie znowu mi tak przy MF poszedl gdzie mam tura i kupilem za 190 zl z gwarancja i smiga wiec warto bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miłośników renault czy znacie dobrego szpeca do tych ciągników posiadam ceresa 95 i problem przy skręcaniu nie działa mechanizm różnicowy przedniego napędu koło które nadbiega ma opór .Na wprost i pod obciążeniem jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety moim zdaniem najlepiej się udać do Claasa serwisu to jest to samo co renia przecież oni ją przejeli. Ja kupuje u nich większość filtry orginały tańsze od podróbek nawet 30 % taniej, są niektóre rzeczy kosmicznie drogie jak za godzinę pracy 100 zł. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze malo kto tu pisze na forum Chodz stara wiadmosc to czesci idzie dostac w paru miejscaCH NAJTANIEJ KUPISZE W NIEMCZECH A W Pollsce zalezy od dilera u niejednego jest to tansze a drugiew drozsze najtaNJSZE CZESCI SA W SZCZECINKU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Czy ma Ktoś namiary, gdzie mógłbym dostać synchronizatory skrzyni biegów do tego modelu? Prosiłbym o pilna odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WIDZĘ Ż KOLEDZY POTRZEBUJĄ KATALOGÓW DO CIĄGNIKÓW RENAULT NIC PROSTRZEGO WYSTARCZY TYLKO NIEWIELKA ZNAJOMOŚĆ J ANGIELSKIEGO A WIĘC WCHODZIMY NA STRONĘ WWW.VAPORMATIC.COM W ZAKŁADCE PART SEARCH KLIKAMY TRACTEUR SEARCH A NASTĘPNIEMARKĘ CIĄGNIKA KTÓRY POSIADAMY NA NASTĘPNIEJ STRONIE SWÓJ MODEL IWUALA JESTEŚMY W KATALOGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM WIDZĘ Ż KOLEDZY POTRZEBUJĄ KATALOGÓW DO CIĄGNIKÓW RENAULT NIC PROSTRZEGO WYSTARCZY TYLKO NIEWIELKA ZNAJOMOŚĆ J ANGIELSKIEGO A WIĘC WCHODZIMY NA STRONĘ WWW.VAPORMATIC.COM W ZAKŁADCE PART SEARCH KLIKAMY TRACTEUR SEARCH A NASTĘPNIEMARKĘ CIĄGNIKA KTÓRY POSIADAMY NA NASTĘPNIEJ STRONIE SWÓJ MODEL IWUALA JESTEŚMY W KATALOGU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z obrotomierzem to znaczy gdy zapale ciągnik obrotomierz od razu dochodzi do 15 i tak już zostaje macie może jakiś pomysł co może być przyczyną. Czy czujnik obrotów znajduje się w alternatorze?(Renault Ceres 85, silnik JD)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...