Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

mam renault 155-54 i jak mam gałke do przód w tył to przód lekko wchodzi a tył to już z problemami jak wiecie co to może być to piszcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam mam problem z renualt 95.14 grzeje mi sie chlodnica byla sprawdzana glowica robiona i czyszczona i dalej nic i jeszcze jedno ile miesci sie plynu chlodzacego. prosze o rade. marek

sprawdz pompe wodna.ja miałem taki przypadek w JD.pół roku nie wiedziałem co sie dzieje az odkryłem że wirnik od pompy jest urwany i leży luźno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialbym się czegoś dowiedzieć o renault 155-54. Bo znalazłem taką maszynę u jednego handlarza i spodobała mi się bardzo, jest ona z 1992r. z nowymi oponami, ma 7880mtg, na kartce z jest napisane że w lutym 2007r. miał zrobiony przegląd przy 7800mtg. Stan dobry +, gości chce za nią 62tys Czy to dużo??? Może ktoś mi powie coś ciekawego o tej maszynie? Będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka renia jak u siebie handlarza pytalem znajomego to rocznik 1995 we francji kupuje za jakies 10-12 tys euro co po doliczeniu wszystkiego tez daje kwote ok 55 tys zl, wiec jak dla mnie to drogo, szczegolnie ze na zachodzie takie ciagniki sa stosunkowo tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich w Nowym Roku!!!!

Mam za sobą drobny remont Renówki 110-54

Odkrywałem tylny most, usunwałem awarie podnosnika, i luz na półosi koła!!!!

Podzielę się swoim doswiadczeniem! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej interesuje mnie czy te ciągniki są awaryjne???? Ja chcę sprowadzić ciągnik z niemiec bo znajomy ściąga maszyny.... Spodobał mi się ten ciągnik i myślałem nad jego zakupem. Z tego co wiem to jest tam silnik i skrzynia Fenda ( to raczej wytrzymałe) a jak z resztą awaryjności??? Gdzie można dostać części i czy są drogie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Globus widze po wszystkich markach skaczesz po MF, Same , Deutz, teraz Renault. Jaki bys nie kupil zachodni ciągnik ktory ma 10 lat zawsze bedzie cos do roboty. Prędzej czy później cos tam wyjdzie. Co do czesci to podobne ceny jak wszedzie, np. jeden trybik do MF3080 u nas w kraju ok 3 tys zl, znajomy sciagnal uzywke za 500 zl, innemu kolesiowi poszedl trybik w Fendzie tez 4 tys nowy, i szukal tego ponad poł roku aby urzywke kupic. Teraz Renault Class przejął więc w każdym serwisie Classa powinieneś znaleźć czesci do Renault.

W niemczech z tego co wiem to ciezko znalezc cos w dobrym stanie za w miare normalne pieniądze, jak zadbane to ceny kosmiczne, chyba ze ma jakies uszkodzenie co tam kupe kasy kosztuje np. kabina po jakiejs malej wywrotce to ciagnik duzo tanszy. Znajomy ciagnie z francji i czasami trafi sie naprawde rodzynek w dobrej cenie, a ciągników o mocy 150 PS raczej mało wozi bo nie schodzą, rzaczej mniejsze tak do 120, ale jak ktos chce taki duzy to przywiezie chetnie bo tam są tanie bo na taki ciągnik to już areału potrzeba i sprzętu (no te min 120-130 ha) bo inaczej kupno takiego tracka sie mija z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kupić na początku Mfa z serii 8120 lub 8130, ale doszedłem do wniosku ze kupie coś tańszego i wymienie jeszcze jeden traktor. sprzedam ursusa C360 i chcę kupić zetora 7745. Siedziałem ostatnio właśnie w tym ciągniku renault i wpadł mi bardzo w oko. Tylko szkoda że to była niedziela to bym zobaczył jak to chodzi... Ile trzeba dać za ładny Renault we Francji o mocy 140-150 koni w ładnym stanie i z klimatyzacją ale bez komputera????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Najbardziej interesuje mnie czy te ciągniki są awaryjne???? Ja chcę sprowadzić ciągnik z niemiec bo znajomy ściąga maszyny.... Spodobał mi się ten ciągnik i myślałem nad jego zakupem. Z tego co wiem to jest tam silnik i skrzynia Fenda ( to raczej wytrzymałe) a jak z resztą awaryjności??? Gdzie można dostać części i czy są drogie??

 

w renóweczce skrzynka z biegami to GIMA francuzka i to z nią jest najwięcej kłopotu miałem renuweczke 95 TX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem 95 TX po 4 latach mogę powiedzieć ,że nie wszystko jest OK.Sprzedałem złoma jak pokazał mi co potrafi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni walczę ze szwagrem

 

Próbujemy pokonać skrzynie biegów przy Renówce 7512RS. Pszło łożysko na wałku który przekazuje napęd na WOM Dopiero po dzisiejszej kwerendzie w internecie udało nam się je dopasować. By je chudy byk. Najpierw musieliśmy się nauczyć oznaczeń katalogowych łożysk igiełkowych następnie wszystko pomierzyć i w końcu dopasować łożysko z katalogu. Okazało się - może to kogoś zainteresuje - że to łożysko ma oznaczenie HK2526. Znaleźliśmy je w ofercie częstochowskiego "Velvetu". Już zamówione. Czekamy na odpowiedź .

 

Następny problem do pokonania to synchronizator na rewersie. Pozostałe są jeszcze doberj jakości. Polatają kilka sezonów. Za Chiny Ludowe nie możemy znaleźć co to za czort. Ciągnik niby Renault, ale skrzynia Fenda silnik też wszystkie lelochy też tylko napis na kabinie Renault. Może ktoś miał podobny problem i powie gdzie znalazł brakujące części do skrzyni biegów do tego typu Renówki? Jest gdzieś wogóle w Polsce jakiś serwis do ciągników Renault?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni walczę ze szwagrem

 

Próbujemy pokonać skrzynie biegów przy Renówce 7512RS. Pszło łożysko na wałku który przekazuje napęd na WOM Dopiero po dzisiejszej kwerendzie w internecie udało nam się je dopasować. By je chudy byk. Najpierw musieliśmy się nauczyć oznaczeń katalogowych łożysk igiełkowych następnie wszystko pomierzyć i w końcu dopasować łożysko z katalogu. Okazało się - może to kogoś zainteresuje - że to łożysko ma oznaczenie HK2526. Znaleźliśmy je w ofercie częstochowskiego "Velvetu". Już zamówione. Czekamy na odpowiedź .

 

Następny problem do pokonania to synchronizator na rewersie. Pozostałe są jeszcze doberj jakości. Polatają kilka sezonów. Za Chiny Ludowe nie możemy znaleźć co to za czort. Ciągnik niby Renault, ale skrzynia Fenda silnik też wszystkie lelochy też tylko napis na kabinie Renault. Może ktoś miał podobny problem i powie gdzie znalazł brakujące części do skrzyni biegów do tego typu Renówki? Jest gdzieś wogóle w Polsce jakiś serwis do ciągników Renault?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować całe łożysko? wystarczy same igiełki kupić, ale takie które będą 0,5 mm większą średnicę miały od oryginału, kosztują grosze, a gładzie zewnętrzną i wewnętrzną dać do przeszlifowania na "wymiar naprawczy" dopasowany pod grubsze igiełki i po zawodach, aj zaoszczędziłem w ten sposób około tysiąca złotych, ciągnik już czwarty rok chodzi i skrzynia sprawuje się super. Wracając do łozyska, to może się opkazać po założeniu tego nowego oryginalnego, że i tak będzie miało nadmierny luz w miejscu osadzenia z powodu zuzycia gładzi tocznej.

A co do części do Renaulta, to jeśli skrzynia jast w nim Fendta, to Korbanki powinni mieć do niej wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z oryginału zostały strzępy obudowy. Ledwo udało się zczytać kawałek numeru i na jego podstawie w internecie, żeśmy znaleźli co to za cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też te łozyska chodzą wewnątrz innych wałków, ale na szczęście koszyczki łożysk były całe, więc mogłem włozyć w nie nowe igiełki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam renault 155-54 i jak mam gałke do przód w tył to przód lekko wchodzi a tył to już z problemami jak wiecie co to może być to piszcie

zmęczył się ale jak zaczniesz drążyć to go spalisz nawet serwis z francji nie potrafił we wrześni z tym sobie poradzić jak w reni p-t jest na włączniku to jak stanie tylko płacz sorry

znam taki traktor 2002 stoi jak zaklety może, ktoś wie jak nakłonić go żeby jechAŁ BO JUŻ WSZYSTKIE MĄDRALE TEGO ŚWIATA NIE UMIELLI NIC PORADZIĆ JEDNI MÓWILI SPALONE KOSZE ROZEBRALIM WSIO NÓWKA

INNI KOMPUTER TO POŻYCZYLIM PRZYJECHAŁ GOŚĆ Z LAAPEM I NIC BO LAP MÓWIŁ ŻE ZJEBANA MECHANIKA

NO TO STOI BO JUŻ NIKT NIE MOŻE MU POMÓC JEST DO KUPIENIA TANIO

PISZCIE JAK CHCECIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Niedawno stałem się szczęśliwym posiadaczem R7512, jednak bez instalacji pneumatycznej . Będę wdzięczny za podpowiedzi, jak rozwiązaliście ten problem u siebie.

DWA SIŁOWNIKI HYDRAULICZNE TROCHĘ WĘŻA I JUŻ NIGDY NIE BĘDZIESZ CHCIAŁ ŻADNEJ KOMUNISTYCZNEJ PNEUMATYKI

HYDRAULICZNY HAMULEC TO JEST BAJER!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niedługo będę musiał go połowić, bo w pługu jak ma ciężko to słychać jak coś hałasuje w okolicy sprzęgła. Podejżewam że to jakieś łożysko hrobocze,pewnie w kole zamachowym .Co dotych części to jeszcze nic nie naprawiałem ale pytałem się w paru sklepach i powiedzieli że jak im dam numer silnika,skrzyni i model ciągnika to postarają sie o części z naciskiem na postarają!!!!!!! Z tego co muwili sprzedawcy to durzo części pasuje od innych ciągników zwłaszcza MF np. sprzęgło. Ja sam założyłem świece żarową od MF i czujnik ciśnienia oleju od C-360____ kąbinować trzeba$$$$$$$
NU TRZEBA INO ILE NA TYCH KOMBINACJACH SKORZYSTASZ A ILE STRACISZ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek1318 Napisz coś o swoim ciągniku, czy warto kupić właśnie taki ciągnik czy nie?? Chciałbym się dowiedzieć czy wszystkie ciągniki Renault mają silnik i skrzynie Fenda????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ciągnik Renault 155,54 tz Z tego co wiem to ares i temis mają silniki John Deere a pozostałe Fendt'a. Ja mam już swojego 3 lata i nie narzekam. Silnik pani w zimie bez problemu, skrzynia prosta bez elektroniki. Jeśli chodzi o kupno takiego traktora to warto chocby nawet dlatego że można go samemu naprawic Trzeba jednak liczyć się z tym że ciągnik jest duży i nie ma dobrego skrętu

http://www.konedata.net/Traktorit/renault103-52.htm tutaj trochę danych o tych ciągnikach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...