Skocz do zawartości
Gość MGM21_

Wszystko o ciągnikach Renault

Rekomendowane odpowiedzi

A skrzynie w każdym sa Fenda??? Twoja renówka z którego jest roku, i ile za nią dałeś bo chcem się w cenach zoriętować..... A jak ze spalaniem, jest w tych ciągnikach a od czego jest rączka która znajduje się obok kierownicy po lewej stronie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje reno jest 2000 roku. Kupiłem go za 78 tys złotych. W pługu 3-skibowym obrotowym, spalił mi 5,5 l/mth Jeśli chodzi Ci o tą rączkę przy samej kierownicy, to jest od regulacji koła kierownicy. Jest jeszcze troche dalej druga wajcha (rączka) od półbiegów. A propos tej skrzynie tej skrzyni to niewiem czy w każdym modelu są Fendt'a. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w twojej jaka jest skrzynia i jak można sprawdzić jaka jest skrzynia w konkretnym ciągniku???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do skrzyni to niewiem gdzie można dowiedzieć się, jaka jest w konkretnym modelu , bo nigdzie nie pisze. U mnie jest chyba Fendt'a.

I wydaje mi sie, że w tych modelach jest właśnie taka skrzynia. A jaki masz zamiar kupić traktor?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego to ciągasz tylko pług 3 skibowy i taki mały agregat??? (agregat to 4m. mu podczep i będzie śmigał) A ile trzeba dać we Fracji za jakąś Renówke w podobnym stanie?? Twoja ile ma mtg, i czy ma klime?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pług zamierzam kupic wiekszy tylko zastanawiam sie czy 4 czy 5 skibowy ale wolałbym 4 dużą a agregat wlasnie jest 4 m. Moja miała 2200 mtg\h a na chwilę obecną ma 3100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz na co zwrócić uwagę podczas kupna, i jaką najlepiej szukać i gdzie kupić??? We Francji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wzzystkich majacych kłopoty z oznaczeniem skrzyni biegów w renówkach. Oto stronka, która rozwiązuje ten problem:

http://tracto.club.fr/renault.htm

 

W nawiasach niewytłuszczonymi znakami jest podany typ skrzyni. Np:

75 12RA (R7731), 75 12RS (R7731), 75 14RA (R7732) et 75 14RS (R7732). De la gamme moyenne série "T" : 75 12TS (R7731), 75 14TS (R7732), 80 12TX (R7731), 80 14TX (R7732), 80 12TX (R7761) et 80 14TX (R7762).

oznaczenia r7731, r7732 to są typy skrzyń.

 

Tak wogóle na tej stronie są chyba kompletne katalogi... Tylko niech ktoś mi powie jak się do nich dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie na co zwrócić uwagę podczas kupna, i jaką najlepiej szukać i gdzie kupić??? We Francji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, potrzebny mi jest numer lakieru (żółtego) Renówki. Będę wdzięczny za podanie jakichkolwiek informacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, i ja także przyłączam się do tego pytania, jakie są nr RAL dla żółtego i siwego w ciągnikach Renault?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam na oku do kupienia ściągnięty z zachodu ciągnik Renault 958 TURBO z silnikiem Fendta TD 226-4 R7824.

Nigdzie nie znalazłem, żeby coś takiego o takim oznaczeniu było na rynku, nawet w zachodnich katalogach (http://tracto.club.fr/renault.htm). Podobno pracował przy oczyszczaniu miasta. Ma dziwny zaczep do tura, brak prawych drzwi i mam obawy czy on nadaje się do pracy na gospodarstwie ze wszystkimi maszynami. Czy ktoś coś takiego zna i mógłby mi o nim coś napisać.

Bardzo proszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie

mam renowke 110.54 zapil mi ladnie pochodzil troche i zgasl najprawdopodobniej zatakalo paliwo albo cos z pompa moze...

czy moze ktro mial juz taki przypadek??

wymienilem filtr paliwa ale nie wiem jak to dalej odpowietrzyc zeby zapalil bo nawet dymka nie daje wiec chyba nie dostaje paliwa

mam mf255 i tam to bardzo czesto ale jakos z tym nie moge sobie poradzic.

jak ktos mial podobny przypadek to prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdż po kolej pompkę paliwa a jak ona daje to popuść jeden z przewodów wtryskowych i zobacz czy daje paliwo jak nie da rady to musisz kombinować inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od soboty mój ojciec posiada renówkę 103.54 TX i dziś też mu się ta Renia zapowietrzyła. W sobotę przejechał nią ok 100 kilometrów i wszystko było OK, a dziś ledwie kilometr ujechał i zdechło... Pierwszym krokiem będzie wymiana wszystkich filtrów. Mam nadzieję, że pomoże. A nawiasem mówiąc Renówki strasznie trudno odpowietrzyć. Ojciec się solidnie namęczył zanim dziś udało mu się to zrobić.

 

A jeszcze dwa pytanka do użytkowników podobnych renówek.

1) Gdzie się włącza przedni napęd?

2) Czy aby ciągnik uruchomić wystarczy, że jest on na luzie czy musi być spełniony jeszcze jakiś warunek? W sobotę odpalał bez problemów, a dziś trzeba było na krótko bo gdy przekręcaliśmy kluczyk to gasły kontrolki i nic... Coś niepostrzeżenie przestawiliśmy czy może ze stacyjką coś nie tak?

 

Dzięki za rady!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie moge kupic te encyklopedie do renault ja mam renault 103-54 TX R 782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie moge kupic te encyklopedie do renault ja mam renault 103-54 TX R 782

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

globus0007, ale "na krótko" palił bez problemów. Więc to chyba nie to. Chyba, że jest tak czuły, że jak akumulator jest słaby to go odcina i nawet nie zakręci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Renówki tak mają przy odpaleniu prąd idzie tylko na rozrusznik. A zeby go odpalić to biegi muszą być na luzie i wałek w pozycji 0 (wajcha od prędkości wałka). U mnie napęd włącza się przyciskiem który znajduje się po prawej stronie obok przycisku od koguta. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...