Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM!!

Pilnie potrzebna mi tabela wysiewu do Siewnika Amazone d7 special 2,5m!!

Czy ktoś z was ma???? Lub wie jak ustawic te wszystkie przekładnie bym mogł dobrze wysiac pszenicę/jęczmien/rzepak??

Pozdrawiam Wszystkich!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Posiadam siewnik AMAZONE D7 Standatr i zauważyłem ze brakuje oleju w skrzyni przekładniowej hydraulicznej czy ktoś wie czy można dolać tam olej bo nie ma korka wlewu i jeżeli coś to jaki olej tam dolać lub na jaki wymienić?

Pokrywę górną od przekładni można odkręcić bo jest tam kilka śrubek.

 

Proszę o poradę, może już ktoś miał taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jam ma podobny problem tylko ja bym go wyminił:-D podobno wchodzi 0,9litra w tej nowszej skrzyni one majadekiel z góry zdejmowany jedna śrubka taka jest naśrodku odkręcasz i masz skrzynie:-D a wiesz morze jaki tam sie leje olej ? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś wie dlaczego w moim amazone z duzymi kołami to koła tak wystają szeroko poza siewnik i przez to nie bende mógł blisko odsiewać przy miedzy? A jak moge to koło schować? Jak zakłada się te plastiki za redlicami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam putanie. Chcę kupić nowego poznaniaka 3 m. Czy ktoś z was ma może taki siewnik. Proszę o wasze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam putanie. Chcę kupić nowego poznaniaka 3 m. Czy ktoś z was ma może taki siewnik. Proszę o wasze opinie.

ja posiadam 3 metrowego poznaniaka 6, jestem z niego bardzo zadowolony jest z rocznika 97 w tym roku wymieniem redlice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie kopiłem poznaniak 2,7m z 87r i potrzebuje do niego jakiejś instrukcji obsługi, tabeli wysiewów i wszystkiego co mogło by mi go okiełznać. pomoże ktoś? mój e mail pch21@wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabele weskazują tylko oriętacyjnie dawki na ha.najlepiej kręć kołem i waż wtedy będziesz miał pewne ustawienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam putanie. Chcę kupić nowego poznaniaka 3 m. Czy ktoś z was ma może taki siewnik. Proszę o wasze opinie.

ja mam z 04r. i w porownaniu do niego te nowe maja poprawione kilka elementow na ktore ja bardzo narzekam w swoim. ale tez inna kwestia na ile ha go kupujesz bo jesli na 20 to luz szybko narzekac nie bedziesz ale jesli np na 100 to to problemy zaczną sie szybciej.i zebys po sezonie juz na niego nie narzekał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Alwaro a na co narzekasz najbardziej przy tym swoim Poznaniaku?
nie bede pisal o tych wadach ktore poprawili bo chyba nie o to Ci chodzi bo interesuje Cie nowy egzeplarz wiec napisze to co zostało

I. 5 lat uzytkowania i dzisiaj bede szukal czesci do skrzyni bo juz prawidlowy wysiew ustawic sie nie da(na moje oko tzw. jednokierunkowe sprzeglo igiełkowe i walek na ktorym to chodzi sa delikatnie starte i przy wiekszej predkosci przepuszcza)

II. scieraja sie mocno boki i same otwory co chodzi w nich belka do agregowania i sama belka mi pekla ale to mogla byc moja wina.

III.urwane juz obydwie półoski

IV.znaczniki hydrauliczne uzylem moze dwa razy i dalem sobie spokuj (wywalilem je)pogiely sie rurki co talerze od znacznikow chodza ale moze mechaniczne sa lepsze.

V. redlice talerzowe za kołami sie urywaja

VI. i jakos na początku scielo zabezpieczenia miedzy skrzynia a walkiem co sa te plastkowe kolka jest tam tulejka co przenosi naped i tam sa te zabezpieczenia -ale to wszystko moze byc efektem dosc intensywnej eksploatacji siewnika w tym sezonie wiosna-jesien w sumie posieje ze 200ha wczesniejsze lata cos kolo150 i wiec jesli na 20ha to szybko narzekac nie chyba bedziesz pewnosci nigdy nie ma!! ale poprawili 3 elementy na ktore Bardzo narzekłlem np. inna belka zagartujaca która ja tez wczoraj kupilem bo w tej starej tak namodzili ze historia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tak intensywnej eksploatacji to i tak niewiele tych awarii. Nie rozumiem tylko paru rzeczy. Jak może urwać się redlica za kołem i dlaczego znaczniki nie chodzą tylko się pogięły.Mam starego poznaniaka i też raz zgiąłem znacznik ,ale na kamieniu granicznym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez tego nie rozumiem hehe ze znacznikami dalem sobie spokuj moze nie głownie dlatego ze sie wygieły ale ze prowadzenie 3m siewnika nie jest chyba wielkim problemema a redlice nie wiem moze ich zabezpieczenia sa nie dosc wytrzymałe. dlatego odrazu wspomnialem ze kwestia na ile ha go planujesz.ja wiem czy niewiele awarii moze i tak ogolnie nie moge narzekac dostaje popalic a jesli miałby kupowac tez bym kupił tego nowego POPRAWIONEGO poznaniaka. a tak z ciekawosci nowy po ile teraz stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich ktoś mógł by mi w prosty sposób wytłumaczyć jak działa w D8 rozłanczanie i złanczanie tych kółek do drobnych nasion a jak do zboża. Bo tam jest taki jakby klinek i to się przepycha jak przepchne do końca to kułko się kręci ale w pewnym momęci duże zblokuje się i do drbronych i do zboża kręcą się na raz. a jak w drugą to do drobnych się kręci a to duze to lata dookoła czy tak to działa? A ścieżki to działająw ten sposób że zatrzymują te tryby tak? a jak zatrzymuje tryb od drobnych nasion to go nei uszkodzi przypadkiem jakoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poznaniaku wąski wałek do drobnych nasin kręci się zawsze. A ten szerszy załancza się przez przesunięcie takiego kołka który się chowa za oś tego szerszego wałka. Tylko że musi się trochę przekręcić koło bo ten kołek łapie tylko w 2 miejscach na obwodzie tego wąższego wałka. Może podobnie ma amazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no coś tak jakby tak samo to wyglądało:/ ale chce się upewnić żebym wiedział jak to jest na bank:/ nie lubie niespodzianke powschodowych:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam uzytkownikow siewnikow SULKY TRAMLAIN SX 3 m szerokosci na redlicach talezowych mam zlozony wniosek i podchodzi termin poprawek do tego wniosku i wyboru jeszcze innej marki alternatywnej co radzicie dobry wybor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich ktoś mógł by mi w prosty sposób wytłumaczyć jak działa w D8 rozłanczanie i złanczanie tych kółek do drobnych nasion a jak do zboża. Bo tam jest taki jakby klinek i to się przepycha jak przepchne do końca to kułko się kręci ale w pewnym momęci duże zblokuje się i do drbronych i do zboża kręcą się na raz. a jak w drugą to do drobnych się kręci a to duze to lata dookoła czy tak to działa? A ścieżki to działająw ten sposób że zatrzymują te tryby tak? a jak zatrzymuje tryb od drobnych nasion to go nei uszkodzi przypadkiem jakoś ?

 

Kółka do drobnych nasion kręcą się caly czas i nie da się ich zatrzymać(chyba że na ścieżkach) można zatrzymać kółka do zboża ale trzeba ten klinek wysunąć jeszcze dalej tak że zablokuje się on o obudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie:-D juz pierwsze siewy zrobione:-D no pomimo nieco felernej własnej konstrukcji suplchaniaczy (pomysł famarol) to siewniczek klasa:-D gorąco polecam wszystkim za tą kase naprawde mocna i solidna maszyna:-D

Jedna rzecz tyko mnie zadziwiła że przy prubie kręconej wg. tabeli denka majabyć ustawione na 2 a u mnie skala się skończyła żebym wysiał 220kg pszenicy:/ i musiałem denka dać na 3ke i próbę zrobić i było ok wam też ta sie zdarza? czy to coś z siewnikiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denka regulowałeś tą wajchą z lewej strony siewnika? Zauważ, że ten cały grzebień jest przykręcony na podłużnych otworach (przynajmniej u mnie tak jest) i tam może być przestawione i się nie będzie zgadzało. Tak samo w skrzyni ta dźwignia do regulacji ma jeszcze regulację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...