Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Siemano wszystkim. Mam takie pytanie, którym siewnikiem można siać i zboże i np. rzepak bez jakichś mechanicznych zmian( np. wymiany jakichś rolek lub wałków)?? A i czy da radę tak bez zmiany wałków siać rzepak poznaniakiem?? z góry dzięki za rady:) Pozdro.

ja sieje poznaniakiem z roku 97, i tam tylko przestawiam bolczyk na każdej rolce i sieje rzepak czas przestawiania 2 minuty, siew dokładny kal ustawie 3kg/ha to jest 3kg+-0,1. taki sam jak tu http://www.allegro.pl/item825475403_siewnik_poznaniak.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez zmiany rolek od maku po bób sieje sie duńskim stegstedem, amazone przy nim to jak maluch przy lexusie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez zmiany rolek od maku po bób sieje sie duńskim stegstedem, amazone przy nim to jak maluch przy lexusie

oj nadepnołeś mi na odcisk

a tak na poważnie to rynek jest najlepszym weryfikatorem

a amazone jest droższy w podobnym stanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój siewnik ma 12 lat i uważam że to bardzo dobry sprzęt w tym roku dopiero wymieniłem redlice na nowe a pozatym to przez 12 lat doszedł koszt smaru, wymiany oleju w skrzyni i wymiana 5 lejków. a siewnik był kupiony za 4,5tys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez zmiany rolek od maku po bób sieje sie duńskim stegstedem, amazone przy nim to jak maluch przy lexusie

oj nadepnołeś mi na odcisk

a tak na poważnie to rynek jest najlepszym weryfikatorem

a amazone jest droższy w podobnym stanie

 

wiem wiem!!! nawet handlarze mowią ze amazonki idą jak swieze buleczki... sam kiedys polowalem na amazonki... ale dunczycy to bardzo pomyslowi ludzie... moglbym o nich duzo pisac.. a jak dosiadlem stegsteda to jestem po prostu pelen podziwu dla nich i mam siewnik z elektrycznymi sciezkami(reczne i automat) i elektryczną kontrolu siewu, za 4 tysiące zl... , a na dodatek nie trzeba zmieniac rolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amazone Tez nie trzeba zmieniac rolek i jeszcze jedno amazone maja przegrody w skrzyni nasiennej co przy sianiu rzepaku bardzo się przydaje .Troszke popatrzylem na allegro i stary stegst tez ladnie kosztuje poprostu rewelacji nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem o jakiej przegodzie mowisz... pewnie to jest bajer... ja mam swojego w takim zestawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W amazone Tez nie trzeba zmieniac rolek i jeszcze jedno amazone maja przegrody w skrzyni nasiennej co przy sianiu rzepaku bardzo się przydaje .Troszke popatrzylem na allegro i stary stegst tez ladnie kosztuje poprostu rewelacji nie ma

a można te przegrody dokupić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegrody znajdują się w skrzyni nasiennej i są przydatne do wysiewu nasion rzepaku bez przegród nasiona przesuwają się ku środkowi i morze zaistnieć taka sytuacja ze po bokach będzie mniej posiane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siewnik Amazone D7 Special - nabyłem go właśnie

Dysponujecie tabelami wysiewu dla tego modelu????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie we wszystkich modelach są te przegrody ja je też mam jak kupowałem swojego to słyszałem o ty i takiego znalazłem super sprawa

 

 

A do kolegi co ma tabele wysiewu jak możesz to wyślij na emayl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siewnik Amazone D7 Special - nabyłem go właśnie

Dysponujecie tabelami wysiewu dla tego modelu????

pytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ladny masz ten siewniczek ale mi by się nie nadal mam kawalki gliniaste i bylby problem z tym wystającym kolem poza pas siewny agregat po caliźnie podskakiwałby zostaje nadal przy amazone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem siewnika pneumatycznego do buraków, czy siewniki "Hassia" są dobrym produktem, może ktoś się podzieli informacjami z użytkowania takiego siewnika , będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od 3 lat użytkuję siewnik Nordsten Lift-o-Matic CLG 300D MK 2. To w praktyce alternatywa dla bardzo popularnego Amazone D7. Posiada skrzynię przekładniową na 80 różnych norm wysiewu (od 3 do 600 kg/ha), ładowność ok 350 kg zboża, elektryczne ścieżki przejazdowe i to co jest najfajniejsze automatycznie (mechanicznie) przestawiane znaczniki. Rzepaku nim akurat nie sialem, ale jedynie trzeba odpowiednio ustawić denka oraz przełożenie skrzyni na właściwa normę wysiewu i tyle - minuta roboty. Ceny ok 3,5 - 7 tyś zł a siewnik jest z lat 90-ych (produkowany był chyba do 2004 roku). Do tego nie ma problemu z częściami bo w praktyce robią je teraz w Kongskilde w Kutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zainteresowany kupnem siewnika pneumatycznego do buraków, czy siewniki "Hassia" są dobrym produktem, może ktoś się podzieli informacjami z użytkowania takiego siewnika , będę wdzięczny za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem siewnik amazone d7 super co o nim sadzicie i jeszcze jedno pytanie. Do opryskiwacza 15m jak nim scieszki robic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich mam pytanie, jakim siewnikiem da się siać i rzepak i zborze bez przekładania tych kółek w środku siewnika??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukasz siewnika, ktora ma wysiew do zboz i drobnych nasion. Na jednej krawedzi tych plastikowych kolek jest wysiew dla zboz (wieksze nasiona) na drugiej krawedzi dla rzepaku (drobne nasiona). Jak zmieniasz, to tylko przesuwasz szczeliny tak, zeby nasiona wypadaly na prawa lub lewa krawedz kolek. Nie wiem tylko kiedy zaczeto tak budowac siewniki, zebys wiedzial z jakiego roku siewnik masz szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak siejesz od miedzyto kazdy przejazd siewnika to scieżka robisz dwiepierwsze ścieżki a trzecią technologiczna czyli zamykasz rurki za kołami i w tym miejscu sie niesieje następnie odliczasz od jednego 4ścieżki siejesz pelnym siemwnikiem na piątej zamykasz aparaty wysiewajace i robi sie sciezka technologiczna i tak w koło mam nadzieje że zrozumiałes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...