Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Szukasz siewnika, ktora ma wysiew do zboz i drobnych nasion. Na jednej krawedzi tych plastikowych kolek jest wysiew dla zboz (wieksze nasiona) na drugiej krawedzi dla rzepaku (drobne nasiona). Jak zmieniasz, to tylko przesuwasz szczeliny tak, zeby nasiona wypadaly na prawa lub lewa krawedz kolek. Nie wiem tylko kiedy zaczeto tak budowac siewniki, zebys wiedzial z jakiego roku siewnik masz szukac.

 

aha no właśnie bo Ja mam poznaniaka i tam żeby zmienić na wysiew drobnych nasion to trzeba pół siewnika rozebrać.... No ale jeżeli znał byś konkretną nazwę i model siewnika, który by tak miał to był bym wdzięczny:) z góry dzięki:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy amazone to ma, w polonezach niebieskich widziałem, nowe famarole też to mają.

Kółka wysiewające są montowane po dwa(tam gdzie w poznaniaku masz jedno) Jedno do drobnych nasion a drugie do zboża. Jak siejesz zboże to kręcą się obydwa, jak rzepak to kółka do zboża blokuje się takimi kołkami aby się nie kręciły ale zostają na wałku, nie trzeba nic rozbierać.max 10min roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te rozczepiane kółka przynajmniej w polonezie to jest bobek zamkniesz ścieżke a tam i tak rzepak sie sieje jeszcze przez jakiś czas, najlepsze rozwiązanie było by gdyby to kółko wysiewające jakoś sie wysprzęglało z wałka napedowego to wtedy byłyby czyste scieżki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie w poznaniaku 3mterowym sa dwa rodzaje kólek koło siebie wąskie do rzepaku i szerokie do zboza, gdy sieje zboże to kręcą sie wąskie i szerokie, gdy chcem siac rzepak to przesuwam bolczyki na szerokich kółkach i szerokie kółka sie blokuja i kręcą sie tylko te wąskie, czas roboty 2 minuty przestawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W famarolu jest tak że odłącza się napęd w aparacie który ma robić ścieżkę. Przy rzepaku dobra rzecz bo od razu nie sieje a nie po 100 m.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w poznaniaku 3mterowym sa dwa rodzaje kólek koło siebie wąskie do rzepaku i szerokie do zboza, gdy sieje zboże to kręcą sie wąskie i szerokie, gdy chcem siac rzepak to przesuwam bolczyki na szerokich kółkach i szerokie kółka sie blokuja i kręcą sie tylko te wąskie, czas roboty 2 minuty przestawienia.

D7 ma tak samo,zerżneli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kto od kogo wzioł patent bo ja mam Poznaniak z 1995r i w nim juz tak było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnie w poznaniaku 3mterowym sa dwa rodzaje kólek koło siebie wąskie do rzepaku i szerokie do zboza, gdy sieje zboże to kręcą sie wąskie i szerokie, gdy chcem siac rzepak to przesuwam bolczyki na szerokich kółkach i szerokie kółka sie blokuja i kręcą sie tylko te wąskie, czas roboty 2 minuty przestawienia.

 

No tak ale z którego roku masz tego poznaniaka?? Bo mój ma ponad 20 lat. W moim żeby siać rzepak to musiałbym wyjąć cały ten wałeczek na którym są kółka i pozamieniać je na te do wysiewu drobnych nasion. Tak więc jakieś pół dnia pracy a nie 2 min przestawiania. Dlatego pytam o jakiś starszy siewnik który już takie coś ma rozwiązane a byłby nie za bardzo drogi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie wiem kto od kogo wzioł patent bo ja mam Poznaniak z 1995r i w nim juz tak było.

niema D7 z 1995r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amazone sprzedaje w roznym doposazeniu moze widziales uboga wersje a zreszta swego czasu sialem na normalnych rolkach rzepak i bylo ok to wszystko daje skrzynia hydrauliczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
amazone sprzedaje w roznym doposazeniu moze widziales uboga wersje a zreszta swego czasu sialem na normalnych rolkach rzepak i bylo ok to wszystko daje skrzynia hydrauliczna

nie rozumie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy terz ma jakiegos amazone i sieje normalnymi rolkami tylko że te rolki niechodzą chyba płynnie ładnie tylko tak wyrzucaja ten rzepak partiami. Ja w polonezie rozczepiam rolki zatykam co drugi lejek i żeby wysiać w granicach 3kg na ha to skrzynia jest ustawiona poniżej zera a i łańcuch jest przestawiony że sie wolniej kręci. Jak za pare lat jeszcze obniżą normy wysiewu to sobie nieporadze moim siewnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim D7 sieję rzepak od 1,5 kg/ha do 3,5 kg/ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bronujecie zboże po siewie Poznaniakiem? Stosujecie te zgrzebło co jest przy

siewnikiu i które nic nie daje?

ja w zeszłym roku wymieniłem wszystskie pazury na nowe w moim poznaniaku na podwójne i efekt jest o wiele lepszy, po siewie nie ma prawie zboża na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pazury kupiłem w sklepie z cześciami zamiennymi do maszyn rolniczych za 27 sztuk zapłacilem 120zł, wygląd ich nie różnił sie od tych orginalnych tylko z jednego mocowania były dwa druty, wiec zamiast 27 drutów jak było wczesniej, teraz było 54 druty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie można kupić od siewnika Famarolu. Oryginalne są z dobrej stali a kosztują grosze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy dobrze widzę: one są lekko pod kątem i ciągną się po ziemi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kąt pochylenia w tył i wychylenia na bok jest taki że w trakcie pracy cała dolna część pracuje w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić spulchniacze za kołami kół? Mam co prawda fabryczne w poznaniaku spręzyny ale sa tak cienkei ze watpie ze cokolwiek dadza. Moze przyspawac za kolami po 2 zeby od kultywatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...