Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zrobić spulchniacze za kołami kół? Mam co prawda fabryczne w poznaniaku spręzyny ale sa tak cienkei ze watpie ze cokolwiek dadza. Moze przyspawac za kolami po 2 zeby od kultywatora?

No tak by bylo najlepiej. kiedys bylo takie urzadzonko - poszerzona belka polowa i po dwa zeby kultywatorowe na kazde kolo, ale to tylko dla bron ciaganych, do siewnika nie da rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupilem siewnik Hassia dk 300 moze mi ktos przyblizyc co jak robic na probe zeby wiedziec ile wysiac?? kola ma 6.00x16 szerokosc 3m moze mi to ktos policzyc bo ja jestem zielony i skrzynie ma olejowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sobie policz na przykałd jak masz 3 metry to siewnik musi przejechać 3333m na 1ha podziel to przez obwód koła i ci wyjdzie ile obrotow zrobi koło na 1ha u mnie w poznaniaku wychodzi 1667obrotów, przy próbie kręconej robie 83obroty kołem i to co mi wyjdzie to mnoże razy 20, robie tak tylko dla rzepaku dla zbóż robie tylko 16,6obrota i mnoże razy 100, jeszcze pownienes to skorygować o ugniecenie ziemi i poślizg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromną prośbę.Czy posiada ktoś tabelę wysiewu do siewnika Sulky GC TRAMLINES 4m???? Gość od którego kupiłem siewnik podał mi że próbę kręconą mam robić kręcąc kolbą 35 razy i mnożąc przez 50.Podał mi przykładowe dane, tzn np siejąc jęczmień jary na 51 wyjdzie ok 160kg, a mi podczas próby kręconej wyszło 160kg gdy ustawiłem na 58.I tak właśnie siałem, niestety w polu podczas siewu na 58 wyszło mi ok 140kg jęczmienia.Pkazuje się, że nie mam odpowiednich danych dotyczących próby kręconej.Proszę o pomoc użytkowników podobnego siewnika.Jeśli nikt nie ma takiej tabeli to może podać jakiś szybki i prosty sposób na wyliczenie ilości zboża w siewniku 4 metrowym?Pozdrawiam i z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.W instrukcji do której podałem link jest napisane że ( przeprowadzenie badań kalibracji

1) stałych testów jednostkowych

Ustaw dystrybucji, jak wskazano w instrukcji (przegroda

Płyta, żaluzje, itp.).

Umieścić w polu ziarna siewnego w dniu

siewu (5 kg rzepaku, 150 kg zboża) oraz w prowadzeniu

poniższy test.

Ustaw variator jak podane w tabeli

(Patrz punkt 5).

Start dystrybucji: minimum 25 obrotów

korby (koryta mogą być wypełnione), lub 100 obrotów na

rzepaku.

Przeprowadzenia badań, wypełniając odpowiednie

liczba obrotów na szerokości siewnika.

Nota bene Z kolei stale na 1 obrót na sekundę.

Zważyć ilość zebranych przy użyciu dwóch niecek

precyzyjne wagi.

Pomnożyć przez 40, aby uzyskać ilość na hektar lub użytkowania

Kalkulator (patrz strona obok).

Prawidłowe ustawienie variator (niższa dźwignię całkowicie

następnie przywrócić je do wymaganej wartości).

Wyzerować licznik do zera po obszarze badania kalibracji.

Najbardziej reprezentatywne badanie jest przeprowadzane w ramach

rzeczywistych warunków pracy.

Po siewie hektara, przeprowadzenie dalszych kontroli

(Postępować jak wyżej od kroku)(Tłum.tłumaczem Gogle).Cyt.z str,27 a na str.28 jest diagram kołowy.Podaję jeszcze link do innych instrukcji http://www.sulky-burel.com/content2.aspx?manuel-semoirs W razie problemu jeszcze to podziel 2500(jeżeli szerokość robocza 4 m) przez obwód koła a wtedy wyjdzie ile obrotów na 1ha.wykona koło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie kupilem siewnik Hassia dk 300 moze mi ktos przyblizyc co jak robic na probe zeby wiedziec ile wysiac?? kola ma 6.00x16 szerokosc 3m moze mi to ktos policzyc bo ja jestem zielony i skrzynie ma olejowa

 

14,7 obrotów koła i to co wyjdzie razy 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ma ktos tabele wysiewu do siewnika mazur 4m prosze o katakt gg 4411775

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję tabeli wysiewu do siewnika HASSIA DKL250 skrzynia olejowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kupiłem niedawno siewnik SAXONIA A200 i potrzebuję do niego instrukcji obsługi chodzi mi o tabele wysiewu do tego siewnika i jak ustawić gałki na skrzyni. Mam trzy gałki. pierwsza od 1 do 4, druga od 10 do 30 trzecia od 100 do 600. Proszę o pomoc. Mój mail:krislot@o2.pl Z góry dzięki Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki jest najlżejszy siewnik zachodni 2.50 m.

potrzebuje do agregatu.

z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czyta ten co sial 140 kg na hektar niech pochwali sie plonem dzieci chyba znow po latach trzasne tym forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problema wystarczy odpowiednio ustawić redlice. Patent działa lux podłączyłem wąż i do traktora - znaczniki stawia prawie w pionie po złożeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zasianiu nie masz gladko tak jakby tylny zaggarniacz szedl za gleboko widac to na zdjeciu z rzepakiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się domyśliłem że na rzepaku widziałeś. Rzepak siał mi kumpel Amazone D7 Special bo mój siewnik był już w powijakach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...