Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Tez miałem tak przy jednym z siewników z pszenica ok. ale z rzepakiem nie było po co załączać bo ścieżki późno się zaczynały a tak swoja droga to teraz dwa wyjścia hydrauliczne to mało aby tak wszystko ładnie bez wychodzenia chodziło mam pytanko co powinienem mieć przy hydraulicznym liczniku ścieżek aby ścieżki posiewny chodziły tylko wtedy kiedy będą załączone siewnik mój to d7 super s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko powiedzieć nie wiem jak działa to urządzenie mój kolego ma to na jednym wężu także jak załącza ścieżki to i posiewne idą na dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o siewniku Junkkari Simulta 250?

Może ma ktoś dane, parametry jakiekolwiek informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o siewniku HASSIA,czy jest warty kupna chcę złączyć z agregatem z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siewniki hassia to teraz lemken

zobaczcie na stronach lemkena

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam kto mi może porobić zdjęcia mocowania korytek do próby kręconej w poznaniaku 5 ? Chodzi o te zaczepy które normalnie trzymają podwieszenie wszystkich lejek. Jak to jest złożone na wałku ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko...Kupiłem siewnik Amazone D7 standard i jak sie okazało po przywiezieniu z Niemiec rolki nie równo pracują tj delikatnie sie zatrzymują nie pracują tak równo jak w poznaniaku do tego coś przeskakuje w skrzyni nie wiem czy to moze być łozysko czy tez inna gorsza sprawa wiem ze jak wyjade w pole w takim stanie bedzie siał kupami. Proszę jeśli ktos miał podobny problem niech się podzieli ze mna radą jak to naprawić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale każda amazonka delikatnie hałasi? irtytuje mnie tylko ten wałek dlaczego nie równo pracuje i obawiam sie jednego mianowicie, że nie bedzie odpowiednio zasiane pole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amazone tak będzie wałek nie ma płynnej prędkości kątowej tylko tak jakby przeskakiwał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za poradę to nie mam co wołać mechanika teraz tylko tabele musze do niego załatwić i w pole...Na ile siejecie takim D7 rzepak? pszenice i inne zboża?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skrzyni są takie trzy ''zabieraki'' które popychają jeden po drugim jeśli szarpią równomiernie to jest O.K. a i musi lekko pukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem siewnik hassia 2,5m potrzebuje tabelę wysiewu.

Jak zrobić próbę kręconą?

Ile trzeba wykonać obrotów kołem?

Z góry dziękuję za wszelkie informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego kolego.

Próba kręcona to podstawowa rzecz i powinna być wykonywana przed każdym siewem bez względu na siewnik. W pierwszym kroku musisz zmierzyć obwód koła najlepiej opasać jakimś sznurkiem potem od wyniku odjąć z 10-20 mm (poślizg i zapadanie się koła w ziemi. Otrzymaną wartość np. 2.30m pomnóż razy 2.5m (szerokość robocza siewnika) i to ci da wartość areału obsianą po przejeździe siewnika przy jednym obrocie koła. Twój siewnik żeby obsiać 1 ar musi przejechać 40m długości jeśli zatem koło ma obwód 2.5m tzn że zrobi 16 obrotów. Zatem jeśli zakręcisz kołem napędowym 16 razy to da ci wydatek ziarna na 1 ar zważone ilość ziarna pomnóż razy 100 ( tyle arów w ha) i będzie miał kg /ha jakie wysiejesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...