Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Do luki21:

Podaj wzór obliczeń które robiłeś bo nie bardzo rozumiem

I jakbyś mógł obliczyć ile obrotów to 1 ar w moim siewniku. Obwód koła 1,98m a siewnik 2,5m

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden ha to jest 10000m2 twój siewnik ma 2,5m, czyli żeby posiać 1ha musi przejechać 4000m, a żeby twoje koło pokonało 4000m to musi się obrócić 2020,2 razy. To jest w teori bo w praktyce musisz to skorygować o poślizg i ugięcie opony. Zacznij siać od takiego ustawienia a po krótkim czasie sam zobaczysz o ile to skorygować.

W moim siewniku wyszło 1666 razy na 1ha, czyli na 1 ar powinno być 16,6 obrotu, ale ja kręce 16 razy i wtedy wychodzi tak jak powinno być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał się ktoś z siewnikiem vitasem od pottingera?? zastanawiam się nad zakupem , cena konkurencyjna w porównaniu do innych , a nawet i do polskich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie skąd bierzecie te siewniki że nikt o nich nie słyszał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z pługami bo tanie a później czy ktokolwiek słyszał, czy ktokolwiek wie, A może coś z polskiego przypasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To tak jak z pługami bo tanie a później czy ktokolwiek słyszał, czy ktokolwiek wie, A może coś z polskiego przypasuje.

 

Dokładnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie ktoś z was wymieniał dłuta redlicy w Amazone D8 SUPER ? u was też tak ciężko wybijają się te nity? może macie jakiś sposób na nie?

 

Mam wyciek ze skrzyni napędowej jakby z obudowy tych dwóch plastikowych kół do zmiany szybkości biegów to jest na łączeniu obudowy skrzyni głównej a właśnie tej obudowy tych kół ktoś wie jak do tego się dobrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko ile razy zakręcić kołem w próbie krenconei jak koło jest 4.00-16 ma 3 metry i 23 rurki siejące . Ja krence 16.5 raza nie wiem czy dobrze .Proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie jak ustawic siewnik poznaniak 3m so43 c2 z 2004 r do wysiewu rzepaku co druga redlice aby wysiac 2.5 do 3 kg na ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Próba kręcona

2. Na skali jest to coś koło 0,5 do 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek 22.

jak zrobić próbe kręconą dowolnego siewnika ?

-zmierz obwód koła siewnika(twoje ok. 190cm.)

-zmierz szerokość siewu(napisałeś 3metry czy to szerokość)

-1 ha to 10.000 m kwadratowych, dzielisz 10 tyś przez szerokość siewu np 10.000 :3 =3333,33 metrów bieżących, żeby posiać 1 ha trzeba przejechać 3 metrowym siewnikiem 3333,333 metrów.

- ile razy obróci się koło siewnika na tej długości pola?

3333,3 : 1.9(obwód koła)=1754 ,czyli na 1 ha 1754 obroty,

na 10 arów 175,4 obrotów koła, na 1 ar 17,54 obr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tabele taka posiadam.interesuje mnie jak to sie sprawdza w praktyce.nasiona nie sa tanie aby pozwalic sobie na eksperymety.rzepak nie pszenica aby wyliczyc z proby kreconej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zbozu jest latwiej wyliczyc na probie kreconej.w rzepaku przy drogich nasionach lepiej sie nie pomylic.jak mam zwazyc tak mala ilosc rzepaku z proby kreconej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie na takiej wadze do ziemniiaków gdzie jest +-1kg. Kup sobie wage elektroniczą z dokładnościa do 1g, takie wagi już można kupić za 30zł. I jak chcesz mieć pewnośc to nie kręcisz kołem 16,5razy tylko 160 razy i wtedy to co wyjdzie mnożysz razy 10 i masz dokładną próbe. Albo zakładasz korytka w miejsce lejków, jedziesz na pole, przejeżdzasz 33,3m i to co wyjdzie razy 100.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam.Bo to że komuś wyszło dobrze na danym ustawieniu wcale nie oznacza że u nas wyjdzie tak samo.Wystarczy różnica w ciśnieniu powietrza w kole czy też koło oblepi się ziemią a i od prędkości jazdy(poślizg koła) też mogą powstawać różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie

potrzebuje opinii na temat siewnika Pottinger Vitasem 300. Głownie chodzi mi o informacje od użytkowników takich maszyn. Jak się on sprawuje w akcji, jak z jakością siewu oraz dokładnością?? Czy jest do czego się przyczepić w nim, na coś się narzeka?? no i czy warto kupić taki siewnik??

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktoś fabryczny szczelinomierz do siewnika Poznaniak ten którym się mierzy szczeliną pomiędzy kółkami wysiewającymi a denkiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...