Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

@zonk domyslam sie ze te kolka to sluza tez jako kolka kopiujace i utrzymuja zadana glebokosc wysiewu, jak to sie sprawuje w praktyce bo slyszalem ze jak ktos ma mozajkowate gleby to siewnikiem z redlicami talerzowymi bez tych kolek rzepaku nie posieje bo na lekkiej glebie sieja bardzo gleboko. niedawno bylem w gospodarstwie gdzie uzytkowano 6metrowego czeskiego mistrala z redlicami talerzowymi i gosc mowil ze jak sieli na glinie na 4cm a na tym samym polu trafila sie lzejsza gleba to redlice potrafily wchodzic na 10-12 cm i wschody byly koszmarne, teraz maja 4metrowego rapida i problem wschodow minol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo proszę o więcej opinii na temat "amazone czy poznaniak"- redlice czy talerze.

zostało już mało czasu na podjęcie decyzji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja od paru lat użytkuje poznaniaka z redlicami i jestem z niego bardzo zadowolony. Ni potrzeba bronować po siewie, jak ustawie dawke to taka wychdzi. Siewnik ciągam u3512 ale idenytcznego znajomy ciągał t-25 i też sobie z nim radził bez problemu. W tym roku inny znajomy siał pożyczonym Amazone iedno pole 2x. Warunki były ciężke (glina się zeschła na skałe). Niestety nie wiem jak ze wszchodami na tym polu po takim siewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponaglam swoje pytania:

bardzo proszę o więcej opinii na temat "amazone czy poznaniak"- redlice czy talerze.

zostało już mało czasu na podjęcie decyzji

 

ponadto w razie czego czy jest sens kupować do poznaniaka urządzenie kontrolno sterujące (komputer), gdyż siewnik będzie wykorzystywany tylko do siewu zbóż oraz ścieżki technologiczne nie będą używane.

 

bardzo proszę o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłbym z talerzami wada to większa masa w porównaniu do redlicowego a czy poznaniak czy amazone to zależy ile chcesz wydać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaki dokładnie kupiłeś?

jesteś z niego zadowolony?

to, że większa masa to wiem. chodzi mi o opinie użytkowników, a nie dane techniczne, które dobrze znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do Pawełek32:

Nie kupuj Amazonki ani Poznaniaka oba wypadają blado przy Accordzie. Rok temu miałem ten sam dylemat i kolega powiedział mi tak: Popatrz ile teraz redlicowych siewników jest sprowadzonych z zachodu Amazonkami można boiska tapetować Jak myslisz Dlaczego? Cały zachód odchodzi od tego Wszyscy idą w pneumatyke bo liczy się dokładność Przy dzisiejszych cenach ziarna siewnego nie można pozwolić sobie na bylejakość" Popytałem ludzi i faktycznie nawet handlarz który handluje amazonkami i innymi to sam jednak sieje Accordem. Kupiłem Accorda Pneumatica i jestem zachwycony jakością dokładnością siewu super wschodami. Nie od parady jest to europejski lider w technice i jakości siewu. Naprawde polecam wszystkim Niekoniecznie Accorda bo jest drogi miożna kupić Gaspardo czy czeski Mistral (system wysiewu i tak będzie pochodził od Accorda bo to ich patent) Dobrze sie zastanów zanim kupisz i porozglądaj sie po dużych gospodarstwach czym sieją?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam poznaniaka zwykłego a jakbym kupował to talerzowy pneumatyk nic lepszego narazie nie wymyślili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten siewnik ma służyć na niecałe 40 ha zapewne służyłby tylko do siewu zbóż

25 lat używaliśmy poznaniaka 2,7m i jakoś to było.

także pneumatyczny odpada.

pomóżcie wybrać z tych co podałem.

będe wdzięczny.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem tyle samo kosztuje polonez 3m talerzowy ze skrzynią 550 i amazone redlicowy D9 3m ze skrzynią 710. oba kosztują 29 tyś brutto.

amazone talerzowy kosztuje już 10 tyś więcej, więc odpada...

z jednej strony talerze w polonezie, z drugiej zaś duża skrzynia i marka w amazonie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie też rozważamy taką mozliwość- siew uproszczony...

czyli 1 punkt dla talerzowego...

a jak skomentujecie 2 rodzaje talerzy: w polonezie podwójna, a famarolu- pojedyńcza.

podobno famarol jest nieco słabszy od poloneza?

co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda, ze do poznaniaka nie można dołaczyć kółek dociskających (podobno z przyczyn technicznych jest to niemożliwe...)

dodam tylko, że te kółka kosztują 4450zł netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

orientuje sie ktoś ile moze ważyć agregat uprawowo-siewny (agregat aktywny lub bierny Kverneland + sienik pneumatyczny ACCORD) szer. robocza 3m??

zna ktos jakieś strony gdzie mozna znaleść w miarę dokładne informacje na tema t takiego zestawu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki siewnik kupić?mam na ten cel ok 2000tys zl i poszukuje używanego siewnika. jaki mi polecacie kupic? cos w miare przystepnego w tych pieniadzach. w tej chwili chyba najblizej mi do amazone d5 ale byc moze sa lepsze. prosze o kilka porad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.

czy kupując nowego poloneza można zrezygnować z tego wyposażenia co jest w standarcie?

chodzi mi o znaczniki i ścieżki technologoczne, których bym nie używał, a kosztują ponad 4000zł.

dzwoniłem do rolmaszu i konsultant nr1 powiedział, że jak najbardziej można...

następnym razem konsultant nr2 powiedział, że takie coś jest nie możliwe, a ten poprzedni człowiek z którym rozmawiałem bedzie dopiero w poniedziałek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według mnie konsultant nr 1 zle cie zrozumiał tzn. myslał o poznaniaku !!!!!!!!! Przeciez polonez to samo co full wypas poznaniak i troche wieksza skrzynia. Kup se poznaniaka bez tych pierdół które ci niepotrzebne i po kłopocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie rozchodzi się tylko o tę większą skrzynie...

polonez 3m talerzowy z kółkami dociskowymi kosztuje 33tys zł. troche sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zabiorą kilka rzeczy to chyba logiczne, że troche zejdą z ceny...

bo placić 33 tyś to chyba już lepiej kupić amazone 3m redlicowy ze skrzynia 710 za 29tys...

strasznie kusi ten amazon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nabylem siewnik Poznaniak s043, 25 lejek rok produkcji 84. Niestety siewnik nie posiada tabeli siewu. Jesli ktos taka posiada prosze o kontakt moj mail to tom77-77-77@o2.pl

Za pomoc z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiada ktoś może tabele wysiewu do siewnika saxonia a202?

skrzynia olejowa, ustawiana na 3 gałki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...