Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, czyli Amazone jest OK, tylko powiedz czy one mają szkrzynie olejową, i czy korzystałeś kiedykolwiek z wysiewu drobnych ziaren np rzepaku czy gorczycy, bo też chciałbym to też siać. Myślę że kupię Amazonkę. Jeszcze jedno pytanko jakim ciągnikiem to ciągasz, bo chyba T- 25 to może mieć trochę za ciężko, ale jest jeszcze większy w gospodarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągam zetorem 5211...a teraz podepne ten siewnik do agregatu i pronar 1025A będzie w ty chodził. Skrzynia jest olejowa,a gorczycę wiosną siałem i eleganko mozna zasiac...wyszło mi 11kg/ha Tylko trzeba tochę czasu spędzić nad przestawianiem(ok45min) bo przy kazdej rurce trzeba śrubokretem odkrecic śróbkę...no ale w poznaniaku drobnych ziaren chyba wcale nie mozna siać...aaa... i jeszcze jeden plus jest amazonki, te grabie z tyłu są masywne i elegancko zakrywaja zboze, a jak mialem poznaniaka to po siewie musialem bronować dodatkowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno 3 m Amazone to powinien mieć 25 redlic, czy przy ustawianiu wysierwu korzystasz z tabeli czy też masz już własny wypróbowany system. Bo przy Poznaniaku to każdy siewnik przy takim samym ustawieniu sieje inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno 3 m Amazone to powinien mieć 25 redlic, czy przy ustawianiu wysierwu korzystasz z tabeli czy też masz już własny wypróbowany system. Bo przy Poznaniaku to każdy siewnik przy takim samym ustawieniu sieje inaczej.

 

Na tabele nie patrze wcale...tam jast tak fajnie zrobione ze można latwo próbę kręconą zrobić. Wyciąga sie latwo wszystkie rurki na raz i podklada się taką specjalna metalową rynne która jest dawana do siewnika. Potem mierzę obwód koła i musze przekręcic nim tyle razy żeby bylo tak jakby przejechało 33,3metra(tak będzie przy trzy metrowym siewniku) no i wtedy ważę ziarno które wyleciało no i to jest na 1ar. Mnożysz przez sto i masz kilogramy które wyjda na 1hektar.Jak żle wyjdzie to trochę przestawię, i znowu próbuję.Za trzeca próbą zawsze wychodzi dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do gościa co ściąga takie siewniki, mówi, że ma D7 w super stanie za 6500 pln pojadę go obejżeć i jak będzi mi się podobał to kupię. Już trochę ich oglądałem i widziałem 3 m bez wysieu drobnych ziaren i z dodakowym kółkiem do wysiewu drobnych ziaren - powiedz czy te z wysiewem to może "Specjal".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem...mój się nazywa D7 Special II. Ma te dodatkowe kółka do wysiwu drobnych ziaren.Ale nie wiem czy dlatego nazywa się Special II

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tez d7 mechaniczne przerzucanie znacznika ścieżki mechaniczne zaprawiarka wysiew nasin drobnych jak i grubych bez przestawiania licznik obsianego areału jak się nie mylę jest na nim napisane d 7 super s czy cos takiego ,zapłaciłem za niego 6 tys jest w bardzo dobrym stanie jedyna rzecz co go boli to dłuta redlic do wymiany ,już sa zamówione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tez d7 mechaniczne przerzucanie znacznika ścieżki mechaniczne zaprawiarka wysiew nasin drobnych jak i grubych bez przestawiania licznik obsianego areału jak się nie mylę jest na nim napisane d 7 super s czy cos takiego ,zapłaciłem za niego 6 tys jest w bardzo dobrym stanie jedyna rzecz co go boli to dłuta redlic do wymiany ,już sa zamówione

 

jak może być wysiew nasion grubych i drobnych bez przestawiania???przeciez musisz zatrzymac te duże kółka zeby siać drobne nasiona...a te nazwy to moze dawali takie jakie naklejki w fabryce mieli mieli na zbyciu hihi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no nie wiem ja tam nic nie przestawiam i jak ustawie rzepak na 3 kg to tak wychodzi

 

i kręcą się te duże kółka od wysiewu zbóż???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jakim cudem trzy kilo wyjdzie? przeciez chociaz ustawisz zeby to sie wolno kreciło to taki drobny rzepak i tak się bedzie sypał jak hu*. To tak samo jakbyś starym poznanikiem na najmniejszym przełozeniu siał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a dlac zego by mialo tak byc ,jak bede mial czas to wstawie mala fotke

 

 

no bo jak ustawisz poniżej zera to ci kółka sie kręcą tak z szarpaniami...no w wtedy ziarno jest tak "rzucane'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no masz racje szarpie ale jest niezle zasiane, to co trzeba tam pokrecic

 

 

nie wiem jak to wytlumaczyć , lae odkręć co się da "imbusem' i przesuń taki bolczyk i przykręć z powrotem, ja juz wiem co zrobić ale tez kąbinowałem na początku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie właśnie zadatkowałem Amazone D 7 Specjal, ale mam małego klina gości ma też piękną powtarzam Piękną "ISAURIĘ" 3 m mam pytanie czy ktoś ma taki siewnik sprawuje. Ma pewno jest cięższy, ma większą skrzynię załadunkową, bardziej masywne redlice do siewu. Ale chodzi mi o odpowiedż czy lepszym rozwiązaniem byłby zakup Amazone czy Isarii. Problem w moim przypadku jest taki że Amazone chciałbym ciągnąć T-25, myślę że da radę bo w poznaniaku pełnym i 4 worki na pace dawał radę a w ISari to na pewno nie pójdzi bo m tamten dużo większą masę. Chodzi jednak który siewnik byście wybrali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwróć uwagę na stan kółek wysiewających i zużycie redlic (trochę kosztują) d7 to lata 80-te

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Redlice nie są w złym stanie, mnie bardziej pociąga ta ISARIA, też ma wysiew drobnych ziaren, też nie ma na niej toku produkcji. Wiem że redlica kosztuje ok 100 Euro. Ten siewniczek ma 25 wszystkie w niezłym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kółka do wysiewu to jedno a ważne są denka pod kółkami to one mają wpływ na ilość wysianego ziarna czy nie są mocno wytarte choć są dostępne w sprzedaży .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kupiłem D 7 Specjal 3 m, ogólnie jest w dobrym stanie, jedynie z tego co zauważyłem na razie to ma zdarte końcówki redliczek te które chodzą za kółkami, a reszta wyjdzie na wiosnę i później w sierpniu przy zbiorze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...