Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuję tabelę wysiewu do siewnika poznaniak 90r. Z góry dzięki.

ale jaki to model i ilo metrowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie poszukuje amaznone d7 3m ma ktos moze taki??a dobrym stanie i w dobrych pieniadzach?najlepiej to malopolska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie koledzy jak zrobic probe krecona ?lub ma ktos moze tabele wysiewu ?? dla siewnika FIONA D-70 3m.czy moze jest jakis uniwersalny sposob na takie obliczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1ha koło pokona odległość 3333m zmierz obwód koła i podziel 3333/ to co ci wyjdzie w metrach, wyedy wyliczysz ile razy koło obróci sie na 1ha, dla zboża próbe wykonuj: to co ci wyjdzie (obrotów an 1ha) podziel na 100 i wykręc tyle kołem zważ to co ci "posieje" i pomnóż x 100 i tyle ci powino wyjsc na 1ha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem lecie siewnik HASSIA dokladnie modelu nie znam ale chyba DK300 albo cos podobi. Jest to siewnik bezprzekladniowy.Sialem nim juz na jesieni i nawet fajnie to wyszlo.czy ma ktos do niego moze tabele wysiewu bo nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie jak obliczyć norme wysiewu zboża w siewniku reform semo 100 jak zrobić próbę kręconą w przeliczeniu na 1 ha według tabeli wychodzi za mało siewu (zboża) Jeśli ktoś posiada ten siewnik prosił bym o kontakt na forum pozdrawiam

Ps; niewiem jak zrobic próbę kręconą korbą ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

 

Pilnie poszukuje instrukcje i tabele do siewnika hassia du 300 bo niewiem jak to ustawic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem amazonkę 602 i niewiem jak ustawić norme wysiewu nawozu. Poprzednio miałem 403 i tam była [podziałka i tabela wysiewu. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące siewnika nie wiem jaki wybrc.Mam ciagnik gdzieś od 70-80 km z przednim napendem i chcialbym kupić agregatuprawowo siewny bierny. i teraz mam pytanie czy 2,5 metra czy 3 m.

 

z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące siewnika nie wiem jaki wybrc.Mam ciagnik gdzieś od 70-80 km z przednim napendem i chcialbym kupić agregatuprawowo siewny bierny. i teraz mam pytanie czy 2,5 metra czy 3 m.

 

z góry dziekuje

Nawet na 80kM to 3m zaduzo.Jakie masz ziemie ?I jaki to ciagnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

erdem wiesz bo niewiem czy mój ciągnik podniesie bo ma nimby na pompie udzwig 3000kg i wlasnie nie wiem czy 2.5 czy 3 m siewnik poradzcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.też nosze sie z zamiarem kupna raczej nowego siewnika no i tu mam problem.kusi mnie poznaniak,nie ukrywam że chyba najtańszy polski produkt,tylko nie wiem czy nie będę żałował.no i do niego jakiś agregat uprawowo-siewny.może macie zestawy takie nowe po 2,3 sezonach?jak sie one sprawują.warto inwestować.poradżcie.1224 pociągnie w razie taki zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dodam 3 metrowy

ostatnio sąsiad kupił agregat uprawowo siewny za 20tys 5letni z dani stan bardzo dobry, siewnik sieje dokładnie, wiec jak i tak masz zamier kupować uzywany agregat to może cały zestaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam potrzebuje informacji o siewniku Amazone d7 super S.

Jak sie sprawuje i czy jest dokładny w wysiewie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem juz kilka siewnikow (poznaniak,mazur,famarol)ale amazone to jest to solidnie zrobiony ,duza skrzynia,dokładny,przemyslany bo redlice są na lednym profilu przymocowane (zapobiega to wyginaniu redlic przy zapchaniu w famarolu jest to na dwoch profilach i tak sie dzieje) skrzynia olejowa ciagnie napęd z 2 koł z mozliwością rozłączenia i nie ma problemu jak jedno koło wpadnie w bruzdę i duzo czesci pasuje z famarolu do niego np. lejki i gumowe rzeczy.To tyle co pamietam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie kupuj takiego za 5.000 bo to golasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem właśnie Amazone D7 Specjal, z wyglądu wporządku, zobaczymy jak bedzie siał i jak to będzie wyglądało po wschodach. Do tej pory był stary 2,5 m Poznaniak. Jeszcze muszę tylko zrobić próbę kręconą do wysiewu i zobaczyc czy zgadza się z tabelami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...