Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja próbę kręconą wykonuje w następujący sposób

- mierze koło po obwodzie np. 2,16m -szerokość siewnika np.3m

2,16x3=6,48 następnie 10 000 dziele przez 6,48 =1543 tyle razy koło obróci i się na 1 ha a na 10arów około 15razy nastawiam zakładaną ilość wysiewu na skrzyni a następnie kręcę kołem 15razy to co się nasypało to przeważam i tyle.

 

 

Moim zdaniem robisz błąd że mierzysz obwód koła , sprubuj zrobić znak na kole

np.kredą ,przejedź siewnikiem tak aby koło wykonało 10 pełnych obrotów i

wtedy zmierz odległość i podziel przez 10, założe się że da inny wynik.

jezeli ma dobry protektor w siewniku to bedzie taki sam wynik wiem bo tak robiłem wyszła mi różnica 5 cm, więc jest dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja próbę kręconą wykonuje w następujący sposób

- mierze koło po obwodzie np. 2,16m -szerokość siewnika np.3m

2,16x3=6,48 następnie 10 000 dziele przez 6,48 =1543 tyle razy koło obróci i się na 1 ha a na 10arów około 15razy nastawiam zakładaną ilość wysiewu na skrzyni a następnie kręcę kołem 15razy to co się nasypało to przeważam i tyle.

 

 

Moim zdaniem robisz błąd że mierzysz obwód koła , sprubuj zrobić znak na kole

np.kredą ,przejedź siewnikiem tak aby koło wykonało 10 pełnych obrotów i

wtedy zmierz odległość i podziel przez 10, założe się że da inny wynik.

jezeli ma dobry protektor w siewniku to bedzie taki sam wynik wiem bo tak robiłem wyszła mi różnica 5 cm, więc jest dobrze

 

 

 

Czyli 5 cm x "1543 tyle razy koło obróci i się na 1 ha"=7715cm , a więc

77,15 metów x szerokość siewnika czyli w tym przypadku 3m daje nam

231,43 m kwadratowych błędu ,czyli ponad 2 ary ,czyli błąd wynosi 2,31%,

czy to mało? Tym bardziej że jest to jedna wartość z kilku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co za problem ustalając normę wysiewu dołożyć z 10% na ewentualny poślizg koła chcesz 150kg/ha to próbę robisz na 165kg/ha a wy o cm się sprzeczacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co za problem ustalając normę wysiewu dołożyć z 10% na ewentualny poślizg koła chcesz 150kg/ha to próbę robisz na 165kg/ha a wy o cm się sprzeczacie

 

Poślizg poślizgiem a tu chodzi o błędny obwód koła ,chyba w próbie kręconej

chodzi o jak najdokładniejsze wyliczenie ilości wysiewu a minimalnego błędu i tak

się nie uniknie.A poślizg koła też zależy od bieżnika rodzaju gleby itp.

Nie sprzeczam się tylko wyrażam swoją opinię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj posiałem 5,30ha pszenicy i z zakładanych 1300kg zboża zostało mi 60kg a siałem z ścieżkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

stef275 mowiąć 5 cm to jest różnica w 10 obrotach kołem pewnie była by mniejsza gdybym idealnie położył taśme po lini gdzie koło zrobiło ślad wiec tego błędy nawet nie na co brac pod uwage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli ktoś posiada tabelę wysiewu do Fortschritt Saxonia a202 albo wie z własnych doświadczeń jak ustawić skrzynie w nim proszę o kontakt gg:10680416 albo odpowiedzi na forum
Witam.Posiadam saxonię A200 tj siewnik 2,5m 21 lejków i ustawiam ją tak:pszenica 431na skrzyni-192kg ziarna 432-202 433-214 434-227 511-240 512-251 ,klapy na "1" , zasuwki na"2". Dla żyta423-176 424-188 431-202 432-211wg tych ustawień sieję pszenżyto. Jęczmień zawsze kombinuję w okolicach 311-ok150 kg. niemniej jednak zalecam przeprowadzenie próby kręconej i ewentualnie korygować ustawieniem klap.Powyższe dane spisałem od pewnego handlarza z książki.Pozdrawiam i życzę powodzenia przy ustawianiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
stef275 mowiąć 5 cm to jest różnica w 10 obrotach kołem pewnie była by mniejsza gdybym idealnie położył taśme po lini gdzie koło zrobiło ślad wiec tego błędy nawet nie na co brac pod uwage

 

A no chyba że tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest ktoś zainteresowany siewnikiem 2.5. stegest za 2900zł cena w polsce ze sprowadzeniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę- poszukuję instrukcji obsługi do rozsiewacza nawozowo wapniowego

kłos no 21\a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba kos a tak w ogóle to tabel wysiewu tam nie znajdziesz to prosta maszyna jak konstrukcja cepa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kłos to trochę nowszy typ rozsiewacza do nawozu niż kos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Użytkuje ktoś z was siewnik amazone d-25 jaka jest wasza opinia o tym sprzęcie???????????????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poszukuję instrukcji obsługi do komputera Accord ESC współpracującego z siewnikiem zbożowym.

Z góry dziekuję za zaiteresowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rototiler robi pył i idzie bardzo ciężko szukaj cyklotilera 2,5m i sobie mf poradzi z takim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy wymieniał ktoś olej w przekładni bezstopniowej w siewniku amazone i jaki zastosował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki mam fendta 412 moc- 120-145 koni. jak myslicie poradzi sobie z 3 metrowym horschem Pronto dc? zastanawiam sie kupic, mam zamiar go przetestowac na polu przed zakupem. ma ktos z was ten siewnik? jakie zapotrzebowanie na moc jest do niego? horsch podaje ze 100 koni ale to po sciernisku do siewu bezposredniego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawiacie siewnik Amazone D7 Specjal 3m do wysiweu owsa, po dokaniu próby krenconej 16,7 obrotu, prz ustawieniu wg tabeli wysiewu 57 wyszło mi 100 kg na ha. Chciałae wysiać ok 250 kg na ha i taki wysiew mam przy ustawieniu 95 czy to normalne. Czy wielkość wysiewu a zarezem ustawieni tak bardzo może zależeć od ziarna. Brat ma D7 2,5 m i po wykoaniu próby kręconej wyszło mu w miarę dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a czemu wysiewasz tak dużo!! Przy dobrym wysiewie i prawidłowym nawożeniu możesz wysiać 150 kg i plon nie będzie mniejszy. Za to po zbiorze ziarno będzie grubsze a co za r=tym idzie zawartość łuski mniejsza, nie wspomnę już ile towaru ci zostanie przy siewie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ustawiacie siewnik Amazone D7 Specjal 3m do wysiweu owsa, po dokaniu próby krenconej 16,7 obrotu, prz ustawieniu wg tabeli wysiewu 57 wyszło mi 100 kg na ha. Chciałae wysiać ok 250 kg na ha i taki wysiew mam przy ustawieniu 95 czy to normalne. Czy wielkość wysiewu a zarezem ustawieni tak bardzo może zależeć od ziarna. Brat ma D7 2,5 m i po wykoaniu próby kręconej wyszło mu w miarę dobrze.
zasuwki przy aparacie wysiewającym powinny być podniesione na max jeżeli to nie pomoże to masz padnietą skrzynie bezstopniowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...