Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam lekką ziemie 82km pójdzie a na tym zdjęciu to twój zetor?

Obecnie mam Casa 1694 130 km. Idzie jak trzeba i mam do niego 5-tkę zagonowy z agregatem leciutko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym sie dowiedzieś ile byście dali za amzaone d7 specjal 2,5m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ja za swoją IZARIA 3m. dałem 5000zł.(używka) ,w dobrym stanie,duży kosz zasypowy,regulowany docisk redlic,podwójny grzebień dzielony na trzy(sprawdza się w brużdzie),dokładny w wysiewie.Prywatki bym nie polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,gdzie sie mogę dowiedzieć w jakich latach były produkowane poszczególne typy siewników marki nordsten??Wogole co myślicie o tym sprzęcie?Rozglądam sie za jakimś dobrym siewnikiem do agregatu uprawowo-siewnego i jak narazie nie wiem co wybrać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chodzi jak wiadomo o mase i zasyp
zależy jaką masę da podnieść twój traktor, chyba FIONA jest stosunkowo lekka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najomy kupił nordstena 97r i okazało się,że siewnik ma walniętą skrzynie olejową nie mógł wogóle ustawić wysiewu!Jest to wogóle możliwe?????Teraz siewnik stoi w krzakach a on kupił nowego famarola.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem Uzywany siewnik amazone , skrzynia olejowa na razie jestem z niego zadowolony jakość wykonania jest super ,nasze sa troszeczkę nie dopracowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja kupiłem dzisiaj Kongskilde Demeter 3 metrowy-z tym że nowy-miał może ktoś z czymś takim do czynienia ?-z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ja kupiłem dzisiaj Kongskilde Demeter 3 metrowy-z tym że nowy-miał może ktoś z czymś takim do czynienia ?-z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady

Z Zetorkiem będzie pracował ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No a ja kupiłem dzisiaj Kongskilde Demeter 3 metrowy-z tym że nowy-miał może ktoś z czymś takim do czynienia ?-z góry dzięki za wszelkie sugestie i porady

Z Zetorkiem będzie pracował ??

Myślę że z JD-ten w odróżnieniu od Zetorka prowadzi się jak po sznurku-no i podnośnik jest szybszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące roku produkcji siewników Amazone, czy ktoś ma jakieś tabele z numerami tych siewników z których można odzczytać rok produkcji takiego siewnika. Interesuje mnie taki 2,5 a najlepiej 3 metrrowy z roku powyżej 1995.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym sprzęcie niema daty produkcji .Wysłałem e-maila do przedstawiciela Amazone Polska to mojego D7 special II, 3m w pełnej hydraulice o numerze 108280 określił na ok.20letni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też w temacie...mam pytanie o datowanie siewników Nordsten...??Na żadnym tez nie ma daty produkcji a chciałbym wiedzieć jakie modele w jakich latach były produkowane...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy u 912 da rade z agregatem amazone 2,5 m na ziemi takiej sobie (3,,4) klasa.agregat brona aktywna wahadłowa i zaczepiana bez hydro paku tylko jakoś krócej,widziałem taki na allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące siewników Amazone: zastanawiam się nad kupnem 3 m, najczęściej spotyka się D7 w cenie około 6500 pln, czym się różni D7 od D8 i czy w opini użytkowników warto kupić np dwudziestoparo letni Amazone czy w tej cenie Poznaniaka 3 m z 1997 roku. Na co zwrócić szczególną uwagęprzy zakupie ? Proszę użytkowników o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dotyczące siewników Amazone: zastanawiam się nad kupnem 3 m, najczęściej spotyka się D7 w cenie około 6500 pln, czym się różni D7 od D8 i czy w opini użytkowników warto kupić np dwudziestoparo letni Amazone czy w tej cenie Poznaniaka 3 m z 1997 roku. Na co zwrócić szczególną uwagęprzy zakupie ? Proszę użytkowników o opinie

 

witam. Man siewnik amazone D7 i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem go trzy lata temu i dałem za niego 5tyś. Chodzi bez awaryjnie(no raz tylko kolo się przebilo bo spruchniałe bylo). Sieje równo(widac rządki),łatwo się ustawia,skrzynia mieści 250kg pszenicy,wygodnie sie do niego sypie bo skrzynia otwiera się do tylu i jest gdzie worek polozyc a w poznaniku worek potrafi czasem wpasc do skrzyni.Porównuje go z poznaniakiem z 1988r poniewaz taki mialem wcześniej...to jesli chodzi o wygodę i rozwiązania to amazone D7 jest o wiele lepszy.Zaś amazone D8 od D7 rózni się chyba tym ze ma hydrauliczne znaczniki i ściezki, i to wszystko chyba,ale mogę się mylic. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PILNIE SZUKAM TABELI WYSIEWU DO SIEWNIKA STEGSTED - mikolajcienia@wp.pl

Przyłańczam sie też przydała by mi sie taka tabela a konkretnie do takiego modelu http://www.allegro.pl/item295185935_siewnik_stegsted_3_m.html

 

mail. rolnik3275@wp.pl

 

Tabela nigdy dokładnie nie powie ile ci wyjdzie na ha. Najlepiej robić "próbę kręconą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...