Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie jakiego potrzebowal bym ciagnikia do agregatu aktywnego z siewnikiem o szerokosci 4,5 metra na gorkach i glinie myslicie ze 180 km pojdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ja sieje Poznaniakiem 2.8m i mam w związku z tym pytanie.

Czy niewie ktoś może gdzie można kupić siewki czy niewiem jak to się fachowo nazywa, w każdym razie mi chodzi mi o te rurki którymi zboże leci, oczywiście chce kupić plastikowe.

Musze je przed jesienią wymienić bo te co mam są od nowości i sa one zrobione z takiej pskręcanej cienkiej blachy która strasznie zerdzewiała, skorodowała i siewki popękały, sypie się z nich bokami zboże a niektóre to są tylko powsadzane żeby tylko były i wystarczy je ruszyć a wypadną.

Jednym słowem to jest (słowo zostało usunięte) a nie robota tym siewnikiem więc koniecznie musze wymienić w nim te rurki tylko niewiem gdzie moge się w nie zapoatrzeć i ile kosztuje sztuka.

Dziękuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Włodek: Te rurki dostaniesz w każdym sklepie z częściami rolniczymi, ale nie znam ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostać je żaden problem tylko problem z nimi jest taki że niestety to plastyk i nie wytrzymują tak długo jak metalowe. Najgorzej jak zapcha Ci się rurka, cała zasypie się ziarnem jak podniesiesz ją i opuscisz to Ci ją zegnie i przełamie w najlepszeym wypadku. Kilka mi w takiej sytuacji pekło i musiałem wymieniać segmety( to jest plus). Ale generalnie to chyba więcej plusów ma to rozwiązanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam pytanie jakiego potrzebowal bym ciagnikia do agregatu aktywnego z siewnikiem o szerokosci 4,5 metra na gorkach i glinie myslicie ze 180 km pojdzie

Normy mówią o 40-50 KM na każdy metr szerokości roboczej. Ja kompletuje do MF 190 KM 4m zestaw uprawowo-siewny z wałem na przedni tuz. Lepiej mieć 10-20KM zapasu a areał nadgonisz prędkością przejazdu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodek: metalowe do poznaniaka kosztuja 12zl kupowalem jakies 2 tygodnie temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zastanawiam sie nad agregatem uprawowo siewnym nie wiem czy lepiej z hydropakiem czy nadbudowany i czy mechaniczny czy pneumatyczny. Moze ktos doradzi do ciągnika zetor 10540 (pszenica, moze rzepak w przyszłości) jest np. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=101190118

ale drogi mi sie wydaje jezeli ma ktoś jakies propozycje co lepsze to bede wdzieczny. Sprawa gdzies na żniwa ale wole wczesniej sie zorientowac.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za mało koników masz na takie coś... to żeby dobrze jechało to jakieś 130km powinno być według mnie:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oli007

Czemu sądzisz ze za mało koników skoro widziałem opinie ze 914 lub 1014 daje sobie rade z takim agregatem. Jezeli masz doświadczenie z takim agregatem to napisz a jezeli nie to nic nie pisz...

Prosze użytkowników o rade

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokaż gdzie ty widzisz że taki ciągnik daje sobie z tym rade?? Jak już to jest napisane ze 3 metry owszem... Ale czego?? Agregatu uprawowo siewnego biernego gdzie są 2 rząrki łap od kultywatora jakis wał i z tyłu prosty siewnik( tak ogólnie powiedziane) a ty tu porównujesz do tego cały zespół maszyneri jeszcze z pneumatycznym siewnikiem więc przyjżyj sie mu i powiedz czy to wszystko stawia taki opór jak 2 rzędy grabek?:P Pomyśl logicznie... Te 100km (bo w przyblizeniu tyle ma ten ciagnik chyba) to nawet będzie sie dusić jak dostanie 3m aktywnego jakiegoś!! A co dopiero taki sprzęt ciagnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zastanawiam sie nad agregatem uprawowo siewnym nie wiem czy lepiej z hydropakiem czy nadbudowany i czy mechaniczny czy pneumatyczny. Moze ktos doradzi do ciągnika zetor 10540 (pszenica, moze rzepak w przyszłości) jest np. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=101190118

ale drogi mi sie wydaje jezeli ma ktoś jakies propozycje co lepsze to bede wdzieczny. Sprawa gdzies na żniwa ale wole wczesniej sie zorientowac.Pozdrawiam.

Jak masz równe pole to spokojnie da radę z 3 m. Lepiej jest z hydropakiem bo nie będzie problemu z obciążeniem przodu ciągnika. Tylko że nie założysz wtedy pneumatyka, a ten byłby lepszym rozwiązaniem. Ale tradycyjny też jest dobry tylko żeby siał drobne nasiona (rzepak). Jak się boisz to kup wahadłową Amazonkę (jest lżejsza) ale na mocniejszych ziemiach to ci tak jak cyklotirer nie zrobi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Grześ za słowa otuchy bo juz sie przestraszyłem że głupio myśle (oli mnie wystraszył) ale u mnie równina wiec mysle ze jakoś sobie poradze tylko nie wiem ile trzeba dac za taki agregat z siewnikiem w dobrym stanie. Ten co dałem link troche drogi mi sie wydaje

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z linka to nie wiem czy uda Ci się podnieś, pociągnąć to sobie poradzisz. U mnie za cyklotirer trzeba dać koło 6 500 i tyle samo za sensowny siewnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie wydaje ze z nadbudowanym siewnikiem jest lżej niż na hydropaku ale jeżeli nie to uswiadomcie mnie, bo nie mam doświadczenia z takimi maszyanami. Poza rolnictwem pracuje jeszcze zawodowo i zalezy mi na szybkiej uprawie dlatego mysle o takich maszynach.

Pozdrawiam i dziekuje za wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie macie siewniki do kukurydzy bo kuzyn ma z uni grudziadz 4 rzedowy z dozownikami nawozow i sa troche male. chce je przerobic na wieksze czy ktos z was juz tak przerabial??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupuję poloneza 3m z redlicami talerzowymi i kółkami dociskającymi(nowosc, coś jak w quicku unii grudziądz), sam siewnik ma ważyc cos koło 1000 kg + 400 kg zboża wchodzi do niego

zamierzam go połaczyc z aresem 3m z unii (wał packer ponad 1100 kg)

czy hydropak i ciągnik to wytrzymają czy mogą byc jakies problemy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Zastanawiam sie nad agregatem uprawowo siewnym nie wiem czy lepiej z hydropakiem czy nadbudowany i czy mechaniczny czy pneumatyczny. Moze ktos doradzi do ciągnika zetor 10540 (pszenica, moze rzepak w przyszłości) jest np. http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=101190118

ale drogi mi sie wydaje jezeli ma ktoś jakies propozycje co lepsze to bede wdzieczny. Sprawa gdzies na żniwa ale wole wczesniej sie zorientowac.Pozdrawiam.

Posiadam podobny agregat tyle że z wałem pełnym a siewnik Acorda(przeróbka)

ciągam go pronarem1221 bez problemu na górkach i glinie

niejestem pewien choć podają że Pronar 1221 ma 130KM ale wydaje mi się że troszke mniej i przyłanczam się do opini kolegów z forum że lepiej miec pare KM w zapasie

Jednak stwierdzam że nabódowany jest lepszy od Hydropaka

a pneumatyczny od mechanicznego pod warunkiem że jest sprawny i sie nic nie przytkało

 

/edit

Jesli jestescie zainteresowani to mam pare własnych filmików jak ten sprzęt działa i pracuje moge troszke po przesyłać na

e-mail: derenb@wp.pl będe odpowiadał w miare możliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze się orintuje czy Zetor 7245 z turem dałby rade z siewnikiem 4 m? Czy kupic 3m??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej kupić 3m z lepszym wyposażeniem redlice talerzowe, kółka dociskowe itp.to też zwiekszy masę takiego siewnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy redlice talerzowe są takie dobre? Wydaje mi sie ze ona raczej tylko przy uproszczonej uprawie mają sens.. W sumie to tak za bardzo nie wiem, u mnie w okolicy nikt takich nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do aktywnego agregatu upr-siewn. 3m to moze byc ciagnik 100 KM ale zachodni. Z ursuskiem czy zetorkiem nie podchodz. Do takiego agregatu to z "naszych" ciągników musi byc min 1224, 12145 i pochodne.

Ja pracowałem U1614 z 3m agregatem amazone brona aktywna + siewnik nabudowany i ciagnik mial co robic na swiezej orce lub na gorkach.

 

Do pracy takim zestawem potrzebna jest rezerwa mocy jakies 10-20 KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest wydajnosc agregatu uprawowo siewnego czynnego 3m, macie jakies doswiadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...