Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

czy wie ktoś gdzie i ewentualnie za ile można kupić komplet naklejek do poznaniaka, właśnie dziś go poskładałem po bardzo dokładnym oczyszczeniu i pomalowaniu pistoletem i chciałem go jeszcze pooklejać żeby lepiej wyglądał ponieważ już po samym odmalowaniu wygląda jak nowy ale jeszcze czegoś mu brakuje i to są właśnie te nalepki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a ile byś chciał za zrobienie tych naklejek i czy będą one takie same jakimi są oklejane nowe siewniki poznaniak??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ile można zażądac za poznaniaka 2,7m z 86r. w dobrym stanie ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jest na forum użytkownik talerzowej amazonki d7 lub d8 albo jakiegoś siewnika np włoskich firm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do Włodka:

Nie wiem jak ie napisy mają nowe siewniki, ale moge poszukać, a co do ceny, to za materiał+przesyłka+ewentualnie co łaska za robote.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zakupiłem właśnie siewnik do buraków Accord Monopill S i potrzebuje do niego instrukcji obsługi i katalogu częsci jak macie to wyslijcie bende wdzieczny. I jak macie co do niego jakieś wskazówki lub porady piszcie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Stanąłem przed smutną koniecznością zakupu siewnika do buraków jednak problem tkwi w tym że musi być on jednocześnie przystosowany do wysiewu kukurydzy (prawdopodobnie w tym roku cukrownia dopnie swego i ostatecznie zniechęci do uprawy buraków). Siewnik jaki mnie interesuje ma mieć nie więcej jak 6 sekcji oczywiście chcę kupić używany bo na nowy mnie nie stać. Jakie siewniki polecalibyście i jakie były by to pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam polską GAME i załatwiłem sobie drugie sekcje rozwierciłem i juz mam siewnik do buraków jak i zarówno do kukurydzy, wystarczy tylko przełozyć sekcje i albo moge siać buraki albo kukurydzę, zalezy jeszcze jaki chcesz mieć rozstaw międzyrzędzi w kukurydzy. Ale to tez da się zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

załatwiłeś sobie sekcje czy tarcze?bo jak tarcze rozwiercałeś to nie wierze że dobrze sieje miałem takie pomysły ale ziarno mi łupał nożyk na dole i dałem spokój

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tarcze, to ze łupie to prawda ale nie duzo przy siewie na kiszonke nie ma az takich duzych strat a ziarko prawie kazde wschodzi, więc moim zdanie jest to dobre rozwiązanie, teraz zrobiłem sobie rozstaw co 75cm i mam 4 rzędowy siewniczek bo buraków juz nie sieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No chyba ze tak to rzeczywiście szkoda, do siewu na zirno trzeba juz mieć specjalistyczny sprzęt....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja o swoim monopilu moge powiedzieć tylko to że jest solidny ma nowoczesnakonstrukcje spore zbiorniki na ziarno i mysle że tarcze do kukurydzy można dokupić bez problemu tylko troszke roboty z wymianą tak na oko jeszcze tam nie zaglądałem:P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wie ktoś jak zrobić a siewniku zbożowym Amazona D7 3m zmniejszony wysiew pod rzepak. Mam ksiażkę z tabelami ale nie ma nigdzie jak to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam!

Jaka jest róznica między siewnikem Amazone d7 super a Amazone d7? chodzi mi oto czy obydwa siewniki mają identyczną Tabelę wysiewu - obydwa są 3 metrowe. Mam okazje załatwić sobie tabele od d7 super a ja mam zwykłego d7.

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Napiszę Ci tak najlepiej zrób próby kręcone i będziesz wiedział ile wysiewa. Kolega siał wczoraj rzepak ustawione według tabeli na 4,4kg wyszło 6,5kg(nie chciało się komuś kręcić kołem). Pozatym ziarno ziarnu nie równe i różnie to może wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak ale z rzepakiem to juz precyzja, wystarczą troszeczke podrobione te ząbki być i juz moze się nie zgadzać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

pozatym rzepak w otoczce ma inna średnicę i na bank inaczej wyjdzie niż w tabeli, zboża też marne w tym roku i inaczej będzie wychodzić niż w tabelach

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no tak to prawda ale jakąś tabelą tak mniej więcej musiał bym sie posłuzyć, a nie mam zadne i musze sobie jakąś załatwić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

oblicz ile razy musisz obrócić kołem na 1 lub 2 ary i po sprawie chyba że naprawdę nie masz czasu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

z rzepakiem to i próba kręcona też nie do końca pomaga jak docisk den jest słabo ustawiony ( mam tak w poznaniaku z 1980r. - nowy siewnik by się kłaniał , bo nie wiem czy to już da się ustawić )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak masz dobrą wagę i nie walniesz się przy kręceniu to musi wyjść. Mi wyszło 0,5 kg na minus pomiędzy próbą z rzeczywistością. Ale ważyłem na wadze kuchennej i robiłem próbę dla 10 arów. Więc wyszła mi różnica 50g podczas kręcenia więc może waga oszukiwała albo pomyliłem się przy liczeniu. Ale nie jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi