Skocz do zawartości
jozekrej

Wszystko o Siewnikach

Rekomendowane odpowiedzi

najlżejszy zestaw ważyłby 540+400+350= 1300kg (350kg zboża), ewentualnie 1400kg więcej z większa skrzynią na zboże...

myśle, że tym najlżejszym zestawem dałbym radę, ale szybko bym nie jeździł- pewnie jakieś 7-8km/h, natomiast samym siewnikiem z wiekszą skrzynią spokojnie jakieś 11km/h

co do znaczników to nie używam, bo znudziło by sie wychodzić z ciągnika- dużo słupów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jeśli masz kamienie to przestrzegam przed jednym wałem z przodu długości 3metrow , ja mam dwa po 1,5 metra i też potrafi się wygiąć , chociaż pojedynczy nie będzie się tak blokował - jak jest sucho to w kurzu nawet nie widać czy wałek się nie zablokował

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

kamieni bardzo dużo to nie ma...

chyba jednak kupie sam siewnik talerzowy 3m ze skrzynią 450kg (albo większą)- trochę szkoda mi ciągnika.

lepsze są siewniki famarol czy poznaniaki?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

na tych siłownikach kiedyś chciałem zrobić zamykanie ścieżek w poznaniaku miałem tani komplet z pilotem ale byłby szpan, tylko te zasuwki to tak chodzą trzeba by je zpiłować żeby lekko się zamykały a może ktoś tak już zrobił?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

odradzam ci talerzowego poloneza rolmaszu, fakt dośc ładnie sieje i wschody są dobre ale jakośc to pożal się panie Boże !!!

-od nowosci ciekł olej ze skrzynki bezstopniowej

-znaczniki zrobione ze słabego materiału wygięły się po jakichs 2 ha

-żeby ruszyc docisk redlic to trzeba byc chyba pudzianem, w moim starym z 86r. lepiej chodziło

-straszny klamot 815 kg + 400 pszenicy wchodzi

połączyłem go z aresem unii, sprzeg w agregacie (na jednym tłoku) ledwie wytrzymuje - za słaby materiał !! wszystko trzesczy tylko czeka aż sie rozpadnie

ciągam to Claasem Ares 656 125 km 10-12 km/h bo szybciej to by sie wszystko rozpieprz..o !

polecam coś używanego zachodniego

sąsiad kupił amazone i jest bardziej zadowolony

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Do ścieżek też myślałem o siłownikach od centralnego zamka (nawet kupiłem), ale trzeba by sterować każdą zasuwką osobno i to się zacina. Niedawno zdobyłem mechanizm elektrycznego podnoszenia szyb mercedes ze sprzęgłem przeciążeniowym i silnikiem dwubiegowym dwukierunkowym i myślę zrobić podobnie jak Grześ wałek przez cały siewnik do którego podłączę wszystkie potrzebne zasuwki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zobacz KONGSKILDE , też chyba polska produkcja z KUTNA , jak koniecznie musi być nowy . Wygląda dużo lepiej jak z ROLMASZU.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

to uważacie, że nie warto kupować nowego talerzowego siewnika krajowej produkcji???

a jaka jest cena nowych siewników KONGSKILDE i oczywiście później cena części???

na znacznikach absolutnie mi nie zależy, bo i tak nie będą używane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ja nie pisalem że nie warto - decyzje musisz sam podjąć . ceny nie wiem , trzeba do dealera .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czy zauważyliście że po niektórych siewnikach część ziarna zostaje nie przysypane leży na wierzchu i wschody są nie równe a szczególnie teraz gdy jest tak sucho

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czy zauważyliście że po niektórych siewnikach część ziarna zostaje nie przysypane leży na wierzchu i wschody są nie równe a szczególnie teraz gdy jest tak sucho

U mnie tak się działo jak redliczki doszły mi do blach ale po wymianie to całkiem co innego. Ponadto zagarniacze robią swoje ja wymieniłem na zagarniacz od Amazona i całkiem inna robota.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@pawelek32 . Znalazłem ceny z KONGSKILDE. nie wiem czy aktualne , cennik z 2 kwietnia . NORDSTEN NCS 1130 18.500 +vat . DEMETER CLASSIC typ CS 22200 + vat.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

a jakie są dane techniczne tych siewników? jakoś w internecie nie mogę znaleźć...

gdzieś do 25tyś dałbym za nowy siewnik. może coś innego jest w tej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nordsten 3m , 25 redlic stopkowych , zbiornik 405 litrów , 480 kg . demeter 3m , 25 redlic stopkowych , zbiornik chyba większy niż nordsten.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

czyli talerzowy to nie jest...

a masz jakieś doświadczenia z siewnikami tego producenta? jaka wytrzymałość redlic? jak z częściami zamiennymi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie mam doświadczenia tylko akurat znalazłem cennik , kiedyś widziałem u dealera i wyglądalo to nieźle , one są robione w Kutnie . Kongskilde jak słyszę ma dość dobrą opinię . A ile kosztują siewniki ze Słupska czy z Kutnowskiego Rolmaszu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam

Mam pytanie czy któś z was używa siewnika Nordstem Combi-matic CBK310. Interesuje mnie czy warto kupić taką maszynę jak z dawakami zboża i nawozu i czy Zetor 8011 da radę takiej maszynie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć. Mam Accorda Pneumatica 4 metry na zwykłej redlicy. Nie powiem, jestem bardzo zadowolony. Jeśli chodzi o dokładność wysiewu niebo, a ziemia w porównaniu ze zwykłymi siewnikami, ale niestety nie mam w wyposazeniu wskażnika poziomu ziarna w zbiorniku (niektóre modele to mają). Może ma ktoś jakiś domowy sposób? Jakiś czujnik co by go umieścic w ciągniku i wskazywało kiedy w zbiorniku robi sie pusto? Z góry dziękuje Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy naprawdę nikt nie użytkije takiego siewnika interesują mnie też inne tego typu maszyny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi