Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę poradźcie mi w takiej sprawie. Kupujemy ciągnik ze środków agencji restrukturyzacji rolnictwa i żeby nam zwrócili kasę będą chcieli chyba oryginał faktury, a ponieważ chcę odliczyć podatek vat więc u siebie też powinniśmy mieć oryginał faktury, jak to rozwiązać?

A drugie pytanie, jakie jest pkwiu na jabłka? znalazłam ale chcę sie upewnić czy dobrze.

I ostatnie, przy oddawaniu towaru na punkt skupu chcą od nas fakturę w 3 egzemplarzach (dawniej jak nie byliśmy czynnymi vatowcami to oni wystawiali w kilku egzemplarzach-widocznie ze względu na gospodarkę magazynową) ale jak my mamy to zrobić, przecież my wystawiamy tylko kopia i oryginał, nie możemy wystawić dwóch orygunałów...Będę wdzięczna za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę poradźcie mi w takiej sprawie. Kupujemy ciągnik ze środków agencji restrukturyzacji rolnictwa i żeby nam zwrócili kasę będą chcieli chyba oryginał faktury, a ponieważ chcę odliczyć podatek vat więc u siebie też powinniśmy mieć oryginał faktury, jak to rozwiązać?

 

Oryginał faktury potrzebny jest w ARiMR tylko do ostemplowania. Przystawią Ci pieczęć że sprzęt nabyty jest przy udziale pomocy z ARiMR. Oryginał dostaniesz do zwrotu - oni robią sobie kopię.

 

 

A drugie pytanie, jakie jest pkwiu na jabłka? znalazłam ale chcę sie upewnić czy dobrze.

 

Nie powiem bo zajmuję się drobiarstwem, a szukać mi się nie chce ))))

 

I ostatnie, przy oddawaniu towaru na punkt skupu chcą od nas fakturę w 3 egzemplarzach (dawniej jak nie byliśmy czynnymi vatowcami to oni wystawiali w kilku egzemplarzach-widocznie ze względu na gospodarkę magazynową) ale jak my mamy to zrobić, przecież my wystawiamy tylko kopia i oryginał, nie możemy wystawić dwóch orygunałów...Będę wdzięczna za podpowiedzi.

 

Oryginał i dwie kopie. Do celów rachunkowych odbiorca powinien dostać oryginał, do celów innych, w tym np. jak piszesz magazynowych dostaje kopię.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Straaaaaasznie dziękuję za odpowiedż LIstopad to pierwszy miesiąc za który będę składac deklarację vat dlatego to dla mnie nowe, choć na codzień zajmuję się vatem bo jestem księgową w firmie, ale z rolnikami nie miałam jeszcze do czynienia. Serdecznie pozdrawiam,miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...