Skocz do zawartości
m555

Jaki ciągnik najlepiej nowy?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał bym zakupić nowy ciągnik i sprzęt: prasę rolującą, pług obrotowy i kosiarkę rotacyjną. Ciągnik ma być o mocy ok. 120km mogę na to wydać ok. 300 tyś. Proszę o wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to cena brutto to wychodzi na zetora + SIPMA + UNIA + samasz powinienes sie wyrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prasa ma mi służyć do sianokiszonki i do siana więc jaka ma być łańcuchowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie przypuścimy że kupię zetora forterre 12441 to kosiarkę jak szeroką mogę założyć i ilu skibowy pług obrotowy a ziemie mam 3-4 klasa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pług 4 skibowy spokojnie sobie z nim poradzi, mój kuzyn 11441 lata z 2 kosarkami 2,65 przód + tył, pług ma 4 uni vario orze 4x48cm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to myślę że 2.90m spokojnie sobie da radę. A co do tej prasy to jaką wybierać łanicucową czy na pasach przypominam że ma pracować z sianokiszonką i sianem ale więcej z sianokiszonką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do prasy to jeśli więcej będziesz robił sianokiszonki to bierz walcową lub łańcuchowo walcową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty EMIL jakie sprzęty byś wybrał na moim miejscu za 300tyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam jedno pytanie z powodu tego ciągnika słyszałem że zetor to dobra firma i dobre ciągniki nawet znajomy ma forterre 10641 z turem, ursusa360 3p hoduje 25 krów dojnych posiada ten ciągnik już ponad 3 lata i jeszcze do tej pory się nie popsuł. Wszystkie ciężkie jak i lekkie prace wykonuje tym ciągnikiem ale co z spalaniem czy one palą dużo bo słyszałem od jednego że te starsze palą dość dużo a te nowe zwłaszcza forterra ile palą? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciał bym zakupić nowy ciągnik i sprzęt: prasę rolującą, pług obrotowy i kosiarkę rotacyjną. Ciągnik ma być o mocy ok. 120km mogę na to wydać ok. 300 tyś. Proszę o wypowiedzi.
Nie masz innego pomysłu na wydanie 300tyś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

duzo to pojecie wzgledene. Jesli dobierzesz odpowiednio maszyny to w przeliczeniu na hektar nie bedzie zle. Ale jak bedziesz nim latał z kosiarka 2m lub pługami 3 skiby czy z wozem na łake to wyjdzie duże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle że jakby miał 300tys w gotówce to by nie myslał o maszynach :0 tylko PROW + kredyt+ jakis wkłąd włąsny jak sie myle to popraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciał bym zakupić nowy ciągnik i sprzęt: prasę rolującą, pług obrotowy i kosiarkę rotacyjną. Ciągnik ma być o mocy ok. 120km mogę na to wydać ok. 300 tyś. Proszę o wypowiedzi.
Nie masz innego pomysłu na wydanie 300tyś?

Gargamel muszę w coś inwestować jak z tego żyję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciał bym zakupić nowy ciągnik i sprzęt: prasę rolującą, pług obrotowy i kosiarkę rotacyjną. Ciągnik ma być o mocy ok. 120km mogę na to wydać ok. 300 tyś. Proszę o wypowiedzi.
Nie masz innego pomysłu na wydanie 300tyś?

Gargamel muszę w coś inwestować jak z tego żyję

lokata w banku 9% przy 300tys daje 27tys w skali roku jedyne co robisz to idziesz do banku i bierzesz kase a żeby w rolnictwie tyle wyciagnąć to musisz sie troche narobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to macie dziwne myslenie 9% co to jest przy takiej sumie !!!!!!!!!! Miec taka gotówke do dyspozycji to można konkretny biznes rozkrecic tylko trzeba troche pomyslec jaki. Sam oststnimi czasy mam dylemat bo jakos odłożyłem wieksza sumke piendzy ( zarobiona poza rolnictwem) i nie iwem czy wpompowac ta kase w gospodarstwo ( zakup ciagnika i maszyn przez PROW na jakies 500tys brutto) czy ta kase co mam zainwestowac i rokrecic jakas firme, tylko tu najwiekszy problem że nie wiem jaka żeby wyjsc na swoje po jakims 1-2 latach. JAk wiadomo z mlekiem robi sie cienko, bedzie gorzej i mi juz sie odechciewa po pierwsze cena, drugie zapieprz cały rok bez swieta i niedzieli . Takze majac pewna sumke to trzeba konkretne pomyslec zeby pózniej nie pluc sobie w brode że mogłem sobie życie inaczej ułożyc a nie harowac jak wół cały rok i bez wiekszych efektów. Garba łatwo dostac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam chciał bym zakupić nowy ciągnik i sprzęt: prasę rolującą, pług obrotowy i kosiarkę rotacyjną. Ciągnik ma być o mocy ok. 120km mogę na to wydać ok. 300 tyś. Proszę o wypowiedzi.
Nie masz innego pomysłu na wydanie 300tyś?

Gargamel muszę w coś inwestować jak z tego żyję

lokata w banku 9% przy 300tys daje 27tys w skali roku jedyne co robisz to idziesz do banku i bierzesz kase a żeby w rolnictwie tyle wyciagnąć to musisz sie troche narobić.

a pozniej przyjdzie taki jeden kryzys z dugim i dupla nblada po Twoim banku i kasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wróćcie do tematu dzisiaj oglądałem się za sprzętami i co do prasy i pługa to już zdecydowałem a o ciągnik dowiadywałem się i chyba wezmę tego ZETORA FORTERRE 12441 a co z kosiarką doradzie mi jaką wziąć samasz czy jakąś z innej firmy bo każdy doradca mówi coś innego jeden mówi że jest dobra a drugi że do kitu a co do kasy to muszę do tego interesu dołożyć co najmniej ok. 20tyś. POMÓŻCIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym przepi****olil na wódę i dziwki.Starczyło by na parę latek ,przy normalnych trunkach i dziewczynach z nieprzesadnymi wymaganiami może i na dłużej niż ten Zetor.A i wnukom bylo by co wspominac ,bo przecież historie o pracy na Zetorze są mmalo wciągające.Nie słuchaj Marbara,prędzej padnie rolnictwo jak bank ,a co użyjesz to twoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach zetorów nie ma. Są za to New Holland. Takim odpowiednikiem Zetora byłby model 6030 mocy 117KM, przekładnia 16/17 przełączana pod obciązeniem, 40km/h. Kosztuje ok 175tyś netto. Tylko ze u nas serwis na miejscu, sklep z czesciami, nie wiem jak u ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moich stronach znów królują zetory części na miejscu i szybka naprawa ale taki jeden ma 3 NH td80 tsa100 tm190 on uprawia pietruszkę i marchew raz jak mu nawalił tsa100 bo całymi dniami chodził przy pompie i nawadniał ponad 60ha to na serwis czekał ponad 3 dni a znów tm190 to pracuje przy robocie rządek pod marchew czy pietruszkę i ma go ponad 3 lata i już się kończy. A propo ciągników wiesz coś na temat zetora 12441

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie sprawdzam zdjęcia tego NH i całkiem fajny a możesz mi podać jakieś informacje chodzi mi o spalanie itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzałem sie do takiego ale gdzies pozniej bardziej mi NH po głowie zaczął chodzić (bliskość serwisu). W 2007r w dodatku Profi do Top Agrar Polska był obszerny test Forterry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale terasa sprawdzałem ceny to taki kosztuje 202tyś. a ty piszesz że 175tyś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakies 2 tygodnie temu byłem u sprzedawcy i za wersje plus 6030 mocy 117KM, silnik 6cyl TI, klima, przekładnia 16/17, rewers mówił 175 tyś netto. Nie wiem jak u nich ze zużyciem paliwka, bo jeszcze takiego nie mam. Moze ktoś z forumowiczów bedzie miał to cos ciekawego powie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...