Skocz do zawartości
m555

Jaki ciągnik najlepiej nowy?

Rekomendowane odpowiedzi

No nie powiem ładny jest ale zetor i tak tańszy jest ale choć bym go chciał kupić to i tak do tego interesu musiał bym dołożyć więcej niż 20tyś a na to nie mogę pozwolić bo zadłużył bym się zabardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20tys przy takiej inwestycji to żadna przeszkoda bajki panie opowiadasz A co do ceny zetora i NH to jest spora róznica i ne ma co tu dużo gadac zetor 155tys brutto i w 12441 masz wszystko w standardzie czyba że ogómienie jakies inne chcesz a w takim NH to to ci sie przyda jescze a to tamto i jescze cena pójdzie w góre. a i tak 175 netto + 22% to jest spora róznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak teraz miał bym wybierać to wybrał bym zetora i chyba tego będę się trzymał jutro mam zamiar zamówić już pług i prasę a po ciągnik chcę jechać po niedzieli a z wyborem kosiarki jeszcze się wstrzymam. Mam nadzieję że jeszcze mi doradzicie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

my z bratem przekonalismy ojca do NH 6020 elite i z roznymi pierdolami wyszedl 250 tys brutto.tez chcial zetora.od dealera dostalismy na3 dni 190 konnego i wczoraj jak ojciec pojezdzil to nie chcial z pola zjezdzac.a co do tego czy 300 tys dac do banku to wolalbym kupic jakiegos mana wywrotke lub jakis ciagnik siodlowy z patelnia i lepszy interes niz bank.dobra i pena robota jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a 10 lat twój super sprzet za 300 tyś ,będzie wart ok.70tys ,przez ten czas koszty jego eksploatacji wyniosą ok 100-120 tyś ,czyli będziesz w plecy ok 350 koła.Pewni myślisz że sprzet będzie zarabiał na siebie i Ciebie.Nie łudz się nigdy się nie zwróci.Co do zetora i propozycji z patelnią jest dobra,ale pod warunkiem skorzystania z mojej(zawsze możesz sobie strzelić).Tak jak napisał Bialy 2005 "garba łatwo dostać",a ja dodam że pozbyć sie go nijak nie da rady.P.S Te 300 kola to pewno ze sprzedaży kuku do gorzelni Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za pajac patelnie to sam sobie strzel.jakis zdruzgotany pesymista.jest takie powiedzenie.nie rób nic nie bedzie nic.ty myslisz ze ktos za nic da ci kase tak?zreszta takie ochłapy jak banki proponuj ą to jest nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sztuką jest nie lykać wszystkich tekstow bo Cię będą mieli za pelikana.Facet ma do wydania 3-stówy i pyta na forum co kupić,może, a nuż jakioś 12-letni mlody farmer mu podpowie.A świstak siedzi i owija to w sreberka.............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak pyta co kupic to chce te pieniadze w cos zainwestowac i je sam pomnazac a nie przehustac ich na panienki i wóde jak mu niektorzy radza.a jesli by tak wszyscy rolnicy zamiast produkowac zywnosc wsadzili kase do banku to raszta ciekawe co by jadla?procenty z banku czy zywnosc z zagranicy???brawo! to jest mentalnosc polakow.swoich zgnoic a komus obcemu dac zarobic. czyt.sprowadzana zywnosc z zagranicya potem sie dziwic ze w polsce pszenica po 350 bo sprowadza kazda ilosc z zagranicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam slogany typ "co by reszt jadła" gleboko w dupie.Zresztą pozostałe wywody również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zupelnie tak jak ja takich jak ty!to po co zabierasz tu głos?a procentami z banku uwazaj zebys sie nie przejadł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak pyta co kupic to chce te pieniadze w cos zainwestowac i je sam pomnazac a nie przehustac ich na panienki i wóde jak mu niektorzy radza.a jesli by tak wszyscy rolnicy zamiast produkowac zywnosc wsadzili kase do banku to raszta ciekawe co by jadla?procenty z banku czy zywnosc z zagranicy???brawo! to jest mentalnosc polakow.swoich zgnoic a komus obcemu dac zarobic. czyt.sprowadzana zywnosc z zagranicya potem sie dziwic ze w polsce pszenica po 350 bo sprowadza kazda ilosc z zagranicy.

 

Jak by rolnik zaniósł przynajmniej taką sumę do banku to zobaczyłby na czym polega życie na przyzwoitym poziomie.

W Polsce rolnicy produkują żywność a mimo tego jest sprowadzana z zagranicy, więc jak by przestali produkować to dużo by się nie zmieniło poza tym że rolnicy prowadzili by życie na wyższym poziomie niż dotychczas. Więc to by było korzystne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak pyta co kupic to chce te pieniadze w cos zainwestowac i je sam pomnazac a nie przehustac ich na panienki i wóde jak mu niektorzy radza.a jesli by tak wszyscy rolnicy zamiast produkowac zywnosc wsadzili kase do banku to raszta ciekawe co by jadla?

 

Mniejsza produkcja to wyższe ceny za żywność plus odsetki z banku (z tych 300 tyś.) równa się stabilny dochód.

P.S

Czy oglądał ktoś wczoraj dokument na TVP info (ok. północy) o produkcji kukurydzy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to jak pyta co kupic to chce te pieniadze w cos zainwestowac i je sam pomnazac a nie przehustac ich na panienki i wóde jak mu niektorzy radza.a jesli by tak wszyscy rolnicy zamiast produkowac zywnosc wsadzili kase do banku to raszta ciekawe co by jadla?procenty z banku czy zywnosc z zagranicy???brawo! to jest mentalnosc polakow.swoich zgnoic a komus obcemu dac zarobic. czyt.sprowadzana zywnosc z zagranicya potem sie dziwic ze w polsce pszenica po 350 bo sprowadza kazda ilosc z zagranicy.
Kolega zetor84 produkuje wszystko niezależnie od ceny z myślą by proletariat nie umarł z głodu ,a ten sam proletariat produkuje ciągniki, nawozyi inne dobra potrzebne zetorowi utrzymując ceny na niskim poziomie ,nie martwiąc się zyskiem.Ten sam proletariat dba o to by koledze zetorowi w zamian za jego chęć wyżywienia narodu przysługiwało darmowe ubezpieczenie i zero podatków.Jego dzieci równiez mają zapewnioną edukację w mieście i darmową bursę.W wszelkich mediach opisywana jest ciężka dola chlopa, a każdy kłos na wagę zlota. Tylko że taka idylla to chyba w Polsce zetora, bo ja żyje w jakiejs innej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze tu wlasnie lezy problem.przypilnowac interesow polskich rolnikow i wtedy by poczuli co to zycie na odpowiednim poziomie.a swoja droga ja na poziom mojego zycia nie nazekam.nie brakuje mi niczego.i nie lubie podawac reki cipusiom z dłoniami jak galareta bo zadnej pracy w zyciu nie widzieli i sztucznym pakerom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Praca nie jest najważniejsza ważniejsze jest to co masz z tej pracy. Nie narzekasz na poziom swojego życia a znasz inne życie poza pracą na roli, wiesz jak można żyć inaczej miałeś jakieś porównanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem zabierać głosu w tej dyskusji ale jednak napisze swoje zdanie.

 

 

zetor84 z tego co wiem kończysz studia na AGH na WiMIR i chciałbym sie zapytać czy po to kończysz studia na takim wydziale aby walić wszystka kasę w rolnictwo?, moim zdaniem to Twój największy błąd, bo po takim kierunku możesz swobodnie wyciągać dużo lepszą kasę w normalnej 8 godzinnej pracy a nie ochłapy z rolnictwa gdzie bardzo często chciało by sie aby doba trwała 48 godzin i ani minuty nie poświęcać na sen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega zetor zapomniał że rolnicy to grupa społeczna której średnia życia należy do najniższej w kraju,dochody są poniżej minimum egzystencji,dostep do nauki mocno ograniczony,mają najniższe poważanie społeczne,stan ich zdrowia jest dużo niższy jak reszty społeczenstwa,a 23.6% ludności miast w/g badania OBOP uwaza że rolnik to brakujące ogniwo w teorii Darwina i można na nim wieszać wszelkie psy ,które o dziwo stoją w tych badaniach wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gargamel, czytając twoje posty cholernie się uśmiałem, masz poczucie humoru

i rzeczywistości.Nie masz jeszcze (na szczęście) wypranego mózgu i trzeźwo oceniasz sytuację .Tak trzymać.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a wszystkiemu i tak winny jest rolnik... mały przykład...

 

przestaliśmy (my rolnicy) kupować nawozy więc fabryki mają małe przestoje ,żeby sprzedać co wyprodukowali będą musieli obniżyć ceny ,jak obniża ceny spadną ich zyski ,a jak spadną zyski stanieją ich akcje na giełdzie a więc stracą inwestorzy giełdowi i do kogo będą mieć pretensje...?

 

I tym sposobem można zwalić na nas wszystko!!!

 

Trochę zboczyłem z tematu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie wiem czy to Pierwszy Portal Rolny czyportal krytykow rolnikow i rolnictwa.moze adres strony pomylilem?zadnego wydzialu nie koncze.skonczylem technikum gastronomiczne i patrzac na znajomych ktorzy pokonczyli np

AGH i zapierdzielaja za mniej niz ja mam to dziekuje za studia.mam porownanie poziomu zycia i wiem ze w latach80 mielismy pierwsi tv z pilotem magnetowid jak mialem17 lat ojciec mi kupil forda 6 letniego,w 98 roku.potem sobie kupilem 3 letniego seata majac 28 lat buduje dom za swoje i to wszystko z rolnictwa.maszyny tez za swoje mamy.zero kredytu.wiec nie nazekam.a 27 tys z 300 w banku.to ja wiecej na swiniach wyjde za rok czasu.uff ale wypracowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałbym się czym pochwalić, ale nie lubię.

Gospodarstwo prowadzę od 83r. mając 9,86ha fizycznych gleb ,,pszenno jałowcowych" mając jednego konia i ,,sprzęd towarzyszący".

Dziś mam ponad 50ha prawie,wszystkie sprzęty towarzyszące (wszystko z rolnictwa) zamiłowanie do rolnictwa a mimo to nie wróżę sobie świetlanej przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gargamel tekst o proletariacie mistrzostwo

zetor powiedz mi ile w tym roku do tych świnek dołożyłeś???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zetor jeśli wymieniasz takie rzeczy i twierdzisz ze masz porównanie poziomu życia, no to kiepskie to Twoje porównanie. Jeśli tak dobrze wychodzisz na tych świnkach a w szczególności przez ten ostatni rok to matematyka w tym Twoim technikum była na bardzo wysokim poziomie (z całym szacunkiem dla szkoły i bez urazy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki temat bym nie czytał wszędzie rozmowa schodzi do jednego - "biadolenie". Proponuje założyć nowy temat dla pesymistów w którym bedą mogli wylewać swoje zale do woli. Na moda tego tematu nadawałby się jak mało kto gargamel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...