Skocz do zawartości
bzyczek_2

Ubezpieczenie AC ciągników i maszyn.

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy do końca w dobrym miejscu założyłem ten temat jeśli nie to przepraszam moderatora za bałagan

Jak wielu z forumowiczów posiadających nowy sprzęt stanąłem przed dylematem wykupienia AC na ciągnik rolniczy. Ciągnik w pierwszym roku ubezpieczyłem z PZU i tam zapłaciłem 980zł na rok za pełne AC bo tylko taką mieli możliwość w 2008 też w PZU tylko mieli tzw. MiniAC( tylko od kradzieży) koszt 310/rok lecz niestety to ubezpieczenie zaraz się skończy a PZU wycofało tania ofertę i znów chcą 980zł

Stąd moje pytanie: w jakich firmach ubezpieczacie swoje ciągniki i na jakich warunkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeby Ci odpowiedzieć na to pytanie to trzeba znać wartość ciągnika. Wtedy mozna porównywac oferty, a tak co Ci da odpowiedź, że ja zapłaciłem 540 zł jak nie wiadomo od jakiej sumy ubezpieczenia? Tak czy inaczej spróbuj spytać w CONCORDII oni maja tanie pakiety dla rolników, bo tę grupę preferują w ubezpieczeniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja co prawda ciągnika jeszcze nie ubezpieczałem, ale przy okazji ostatniego ubezpieczania samochodu rzuciło mi się w oczy że moja firma (HDI) też ma ubezpieczenia dla rolników, na ich stronie jest trochę więcej szczegółów.

W przypadku samochodu mieli bardzo sensowne ceny (porówując z innymi TU), tak więc myslę że tu będzie podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ubezpieczenie AC to zupełnie inna sprawa jak OC.Gdy jestesmy sprawcą wypadku wiarygodność i rzetelność ubezpieczyciela wazna jest dla poszkodowanego ,a nas to niewiele obchodzi co się dalej dzieje.W przypadku AC sytuacja jest zupelnie inna gdyż w/w wady dotyczą nas.Jeśli powierzymy majątek warty duze pieniądze firmie made in "krzak ,która w każdej chwili może zakończyc działalność,lub będziemy ciągac się po sadach celem wyjaśnienia wszelkich kruczków prawnych ,to wtedy zaoszczędzone pieniądze w kwocie paru stówek są mało istotnym szczegóem.Sam mam niemiłe doswiadczenia z ubezpieczycielem ktory byl "tanszy"Wydałem już na procesy 3000 zl ,a sprawa trwa 2 lata.Chodzi o ubezpieczenie upraw.Nie polecam wszelkiej maści firm ktore kuszą niską skladką.Rzetelnośc ich stoi pod dużym znakiem zapytania,są gwarancją problemów i radzę wszystkim trzymać się od nich z daleka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Concordia to też firma krzak? mam juz parę lat ubezpieczone wszystkie sprzęty i gospodarstwo i zadnych problemów mimo że 2 razy zbiłem drzwi w JD i raz w NH. Zawsze dotałem pełny zwrot nawet za montarz i klejenie w NH a składka nie wzrosła. Ubiegłej jesieni trąciłem lekko kołem od JD osobówkę i dzwoniłem do poszkodowanego jak załatwił sprawę z moim ubezpieczycielem i stwierdził że wszystko jest ok.

Miałem tez lkiedyś przypadek że mój pies (bernardyn) wybiegł na ulicę i wpadła na niego corolla, gospodarstw jest ubezpieczone więc Concordia musiała zapłacić. Były pewne problemy bo facet znalazł warsztat który chciał mu wymienić pół samochodu więc firma powołała biegłego sądowego który okjreślił uszkodzenia i wyszło połowę tego co chciał. Ponadto biegły wskazał kierowcę jako współwinnego ponieważ przyznał się że jechał na terenie zabudowanym 100 km/h.

Mój ubezpieczyciel twierdzi tez że odmawia ubezpieczania samochodów które mają zaraz zginąć. Nie ubezpieczają też małolatów w czarnych BMW, mojemu młodemu pracownikowi ubezpieczył BMW dopiero jak za niego poręczyłem.

Może dlatego Concordia ma niższe stawki że nie daję się naciągać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim terenie w zeszlym roku Concordia nie uznała suszy za "suszę".Agenci tej firmy ze zdziwieniem przyjęli wiadomość że uzyskałem odszkodowanie z tego tytulu od PZU.Co do firmy "krzak" spójrz na kapitał i procent rynku jakim dysponuje dany ubezpieczyciel i wtedy może się okazać że" krzak" to zbyt wygórowane określenie wobec co niektórych ubezpieczycieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na moim terenie w zeszlym roku Concordia nie uznała suszy za "suszę".Agenci tej firmy ze zdziwieniem przyjęli wiadomość że uzyskałem odszkodowanie z tego tytulu od PZU.Co do firmy "krzak" spójrz na kapitał i procent rynku jakim dysponuje dany ubezpieczyciel i wtedy może się okazać że" krzak" to zbyt wygórowane określenie wobec co niektórych ubezpieczycieli.

 

zastanawiam się czy miałeś ubezpieczenie w CONCORDII czy w PZU bo nie bardzo rozumiem jak CONCORDIA mogła nie uznać a PZU ci uznało

a poza tym z tego co wiem to CONCORDIA bardzo rzadko ubezpiecza suszę

PZU w zeszłym roku ubezpieczało jak leci i popatrz jakie w tym roku są składki ubezpieczenia od suszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym mam rozumieć że im droższa firma tym pewniejsze później odszkodowania tak ?? No to gratuluję!! To nie wiem po co te wszystkie posty z zapytaniem o niższą składkę OC czy AC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterlicja,wyraznie napisałem że gmina w której mieszkam nie byla uwzględniana przy wypłacie odszkodowania z tytułu suszy .Straty ocenia sie na polu w danym rejonie i uprawie a nie w/g oceny jakiegos tam instytutu który ma siedzibe np.300 km od uprawy.PZU zachowało zdrowy rozsądek i oceniło uprawy w/g stanu rzeczywistego.Rolnicy ubezpieczeni w innych firmach niestety nie dostali odszkodowania gdyż jakiś gryzipiórek uznał ze teren ich upraw nie był objęty suszą.Skladki placone w rożnych firmach są podobne więc twoja ostatnia aluzja jest beż sensu ,podobnie jak logika która wyklucza ubezpieczenie w dwoch firmach(wyrażnie napisałem gdzie jestem ubezpieczony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem najtańsze są teraz ubezpieczenia online. Nie ma pośrednika, który pobiera marżę.

Dla mnie najtaniej wyszło tutaj: (link)

ale każdy musi sprawdzić sam, bo to zależy od pojazdu i regionu polski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena nie jest najistotniejszym czynnikiem przy zakupie ubezpieczenia, dlatego proponuję się nią nie sugerować; aby wybrać odpowiednią polisę należy świetnie znać ofertę wszystkich towarzystw - czyli najlepiej być agentem ubezpieczeniowym, tudzież mieć zaufanego agenta, który nie tylko liczy na prowizje ale chce nas dobrze zabezpieczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał 'eedek' - zgadzam się, że warto skorzystać z ubezpieczeń on-line. Benefia ma faktycznie fajne kalkulatory, tylko nie wiem czy mają ofertę na ciągniki... Generali też ma fajnie kalkulatory, tylko podobnie jak z benefia oferta chyba tylko samochodowa niestety:/ Chyba hdi ma najlepszą 'rolniczą' ofertę... Jak widzę mają nawet ubezpieczenie zwierząt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale naturalnie zawsze trzeba mieć przede wszystkim głowe na karku i czytac ogólne warunki umowy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące OC za ciągniki. Napiszcie ile i w jakiej firmie płacicie. U mnie Concordia sporo podniosła, teraz chcą 85 zł za OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo OC z wszystkimi zniżkami(ciągłość i jednorazowa)Ursus C-360=60PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj za zetora dalem 50 zl- hdi a teraz to warta ich przejela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciągnik

c-360 TUW 30 zł.OC plus 5 zł. składka członkowska

i ciągnik 100 koni też to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co myślicie o tych ubezpieczeniach,które można porównać i sprawdzić za darmo na stronach www? właśnie wysłałem wniosek online i czekam na wiadomość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ubezpieczenia polecam lekture specjalistycznych for ubezpieczeniowych.

Forum ubezpieczeń OC: (link) i Forum ubezpieczeń AC: (link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co myślicie o tych ubezpieczeniach, które można porównać i sprawdzić za darmo na stronach www?

Ja sprawdzam na kalkulatorze na stronie CUK, też bezpłatny i do tego duża oferta, bo aż 20 towarzystw obejmuje.Sprawnie się na nim liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...