Skocz do zawartości
Linda

Dopłaty rolnośrodowiskowe 2007 i 2008

Rekomendowane odpowiedzi

Wyobraźcie sobie, że ja do dnia dzisiejszego nie otrzymałam decyzji dotyczącej płatności rolnośrodowiskowych za 2007. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu i teraz oczekuję na termin rozprawy. Niestety na początku grudnia br. biuro powiatowe ARiMR przysłało mi pismo, że przedłuża termin do wydania decyzji w sprawie dopłat rolnośrodowiskowych za 2008. To niezgodne z prawem, bowiem decyzje rolnośrodowiskowe muszą być wydane do dnia 30 listopada danego roku. W tej sprawie najpierw wezwałam ARiMR do usunięcia naruszenia prawa poprzez wydanie decyzji (oczywiście nie wydali), a 18.12.br. wniosłam skargę na bezczynność do WSA w Poznaniu. Czy też macie takie kłopoty z otrzymaniem decyzji? Jeśli tak to służę pomocą, tzn. mogę na maila przesłać wzory pism, które należy do agencji skierować, mogę też dać numer do radcy prawnego, który specjalizuje się w sprawach agencyjnych (i jest skuteczny w tym co robi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi to na RUSI jak to mówi przysłowie, jeśli powiadomili to można prbować walczyć, a nie lepiej zamiast wydawać kasę na prawników zapytać się co jest przyczyną zwłoki. Ktoś dostaje w terminie inny nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje odpowiedzi są nieco bezczelne. Pracujesz w agencji? To nie siedź w necie, tylko weź się za robotę i wydawaj zapracowanym rolnikom decyzje. A kasę za prawników to mi zwróci agencja - takie są przepisy. Nic nie uzasadnia nie działania agencji, samo powiadomienie, że decyzja nie zostanie wydana w terminie nie ma skutków prawnych, skoro do tego czasu agencja nic w sprawie nie zrobiła. A tak było u mnie, i wielu innych rolników z okolic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z agencją oprócz dopłat bezpośrednich nie mam wiele wspólnego, ale interesuje się tym tematem. Trzeba próbować walczyc o swoje i to Ci się chwali, ceny środków produkcji rosną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich czy dostaliscie moze monete za rolnosrodowiskowe bo ja nie a decyzje mam z poczatku listopada za odpowiedzi dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzję posiadam od listopada a kasiory nie ma.

Za to jak żadnego roku dopłaty bezpośrednie przeleli w Grudniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszytkich czy dostaliscie moze monete za rolnosrodowiskowe bo ja nie a decyzje mam z poczatku listopada za odpowiedzi dzieki.

mimo tego że dostajecie decyzję już w listopadzie lub grudniu, pieniądze są wypłacane w okolicach lutego ( może koniec stycznia). Zawsze tak było, przeanalizuj wyciągi z banku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z ustawą kaske powinienem dostać w terminie 12 miesięcy od otrzymania poprzedniej płatności czyli na początku grudnia 2008 a dostałem :

W związku ze złożonym wnioskiem .... w nawiązaniu do $$$...... Uprzejmie informuję, że w związku z brakiem możliwości ostatecznego zakończenia postępowania sprawy, Agencja nie może wydać decyzji administracyjnej z tytułu realizacji ............. w terminie zapisanym ww. rozporządzeniu.
Czego im brakuje chęci czy pieniędzy wnioski były opracowane w BP już w lipcu, możliwe zmiany wycofanie do końca września

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

decyzje mam z początku grudnia, w poprzednich latach pieniądze były po około 3 tyg....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

iWitam wszyskich na forum 13 stycznia weszla moneta za rol. srodowiskowe aONW jeszcze nie Pozdrawiam wszystkich uczestników.

 

 

 

[/i][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zgodnie z ustawą kaske powinienem dostać w terminie 12 miesięcy od otrzymania poprzedniej płatności czyli na początku grudnia 2008 a dostałem :
W związku ze złożonym wnioskiem .... w nawiązaniu do $$$...... Uprzejmie informuję, że w związku z brakiem możliwości ostatecznego zakończenia postępowania sprawy, Agencja nie może wydać decyzji administracyjnej z tytułu realizacji ............. w terminie zapisanym ww. rozporządzeniu.
Czego im brakuje chęci czy pieniędzy wnioski były opracowane w BP już w lipcu, możliwe zmiany wycofanie do końca września

Ha ha mamy 21 styczeń 2009 i dostałem decyzję z dnia 26 listopada 2008 czyli niby nie złamali ustawy decyzja wydana 12 miesięcy od otrzymania poprzedniej płatności Ale ta poczta powolna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A JA DECYZJĘ MAM Z POŁOWY GRUDNIA, KASY DALEJ NIE MA.

CIEKAWE CZY DO NASTĘPNEGO WIEKU SIĘ WYROBIĄ.

BO JA IM NIE WIERZĘ. MYDLĄ TYLKO OCZY PIĘKNYMI OPISÓWKAMI NA TEMAT DOPŁAT NA SWOJEJ STRONCE, JAK TO PIĘKNIE I ŁADNIE PRACUJĄ A TAK NAPRAWDĘ SIĘ OBIJAJĄ. SPOJRZCIE SAMI, TEMO JUŻ POSZŁO NA DNO, 30 TYŚ. ROLIKÓW OD 16 STYCZNIA, DO OWOCÓW MIĘKKICH TYLKO 300 ROLNIKÓW (TO JUŻ JEST NAPRAWDĘ REKORD KTÓRY ZASŁUGUJE NA ZAPIS W KSIĘDZE REKORDÓW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś kto rozpoczął program rolonośrodowiskowy w roku 2008 po raz pierwszy otrzymał już decyzję, albo kasę na konto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A TAK NAPRAWDĘ SIĘ OBIJAJĄ.

skoro masz decyzję, rola Biura Powiatowego się niejako zakończyła. Pieniądze przelewa centrala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ktoś kto rozpoczął program rolonośrodowiskowy w roku 2008 po raz pierwszy otrzymał już decyzję, albo kasę na konto?

 

tak , ja jako I raz ubiegalem sie w 2008r o R-Ś i decyzja mi przyszla w grudniu a pieniazki maja przyjsc do konca lutego.... ci co maja z wczesniejszych lat do konca stycznia.. tego sie dowiedzialem od znajomego w Agencji i to Centrala taka kolejnosc ustalila... wiec pozostaje tylko czekac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miał bym pewnośc, że pieniądze przeleją zgodnie z przepisem, do końca lutego, byłbym spokojny i mógłbym planowac dalsze zasiewy.

Jak do tej pory niewierzę w pracę Agencji i jej zapewnienia. Decyzja, decyzją ale jak masz kasę na koncie możesz byc spokojny. Zobacz teraz o ile skoczyły ceny paliwa. Kiedy rolnikom wpływa kasa za dopłaty firmy podnoszą cenny. Ja w tym roku pod zasie potrzebuje kupic około 4 tyś. litrów ropy.

 

A kto z was wierzy Agencji i że wywiąrzą się z terminów rolno?

Bo jak widac panowie z Agencji albo są na kursach, albo na urlopach!

Zawsze mają czas! W grudniu tak ładnie pracowali jak pisali, a teraz co 11 mięsięcy laby. Ciekawe jakby sami usłyszeli, że termin wypłaty ich grudniowej pensji mija w czerwcu, więc niech sami poczekają. Tak jak my nie wiemy nigdy na czym stoimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. W zeszlym roku (1 marca 2008)przystąpiłem do planu rolnośrodowiskowego.

Do kiedy , jaki jest termin złożenia kolejnego planu?

Gdzie znaleść wytyczne?

Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanko. W zeszlym roku (1 marca 2008)przystąpiłem do planu rolnośrodowiskowego.

Do kiedy , jaki jest termin złożenia kolejnego planu?

Gdzie znaleść wytyczne?

Pozdrawiam wszystkich

?plan jest jeden na pięc lat!

pewnie myslisz o wniosku który nalezy złożyc do końca maja(jAK ktos wie inaczej niech poprawi)jakie wytycznie ?we wniosku wpisujesz tak jak w planie numery i powierzchnie działek itd.filozofi w tym nie ma.Pamietaj o prowadzeniu rejestru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasy za rolnośrodowiskowe dalej nie widać, a pozostało im tylko 25 dni lutego, z tego 28 lutego to niedziela, a dni roboczych tylko 18.

Ciekawe kiedy się wezmą w tej Centrali do roboty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, to jeszcze nic, my nie dostalismy zadnych pieniedzy, ani bezposrednich, ani ONW, ani rolnosrodowiskowych. Inna kwestia, ze 2 razy wyslali pismo na temat RS, ze decyzja zostala przesunieta na kolejny miesiac i uplywa 28 lutego. Wczesniej byla do 31 stycznia. Inna kwestia to, to, ze w tym pismie, na dole bylo napisane jak BYK, ze pieniazki nie moga wplynac pozniej niz 12 miesiecy po wplacie roku ubiegłym, a wiec tymi pismami zaprzeczyli sobie i maja spoznienie 1,5 miesiaca. Zastanawiam sie jak ta sprawa wyglada na zasadzie odesetek? Przeciez te pieniadze gdzies są (na jakims koncie) i leca %. Tu nie chodzi, ze jestem zlosliwa, i zalezy mi na tych kilku stówkach, ale jak nie patrzec, ja musze placic odesetki za niesplacony w terminie kredyt, leasing itp.

 

To co pisza na stronach ARiMR o doplatach, ze tyle osobn juz dostalo, to jakas bujda. U nas na 15 roznych wniosków [RS, bezposrednie, ONW) (i rozne osoby) nie dostalismy zadnych pieniedzy do dzisiaj, rok temu bylo lepiej... a wcale sie tak nie chwalili.

 

P.S. odnosnie rolnosrodowiskowych, to z tego co udalo mi sie dowiedziec, nei maja po prostu odpowiednich ludzi do obslugi, a co za tym idzie jedna osoba obsluguje 1000 wniosków = stad problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...