Skocz do zawartości
Gość adasko2

Czy rusza jakies programy pomocowe od 2007??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

z tego co wiem to juz pieniadze na 2005-2006 zostaly wyczerpane ..to znaczy tyle jest niosków a nawet wiecej w ramach SPO czy w 2007 tez beda te programy i mozna bedzie składac wnioski?? moze wie ktos kompetentny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

programy pomocowe bedą funkcjonować nadal ale na jakich zasadach............nikt na dzien dziesiejszy nic nie wie

gdzies była wzmianka ze kwota dofinansowania zostanie zmniejszona o 5%

np teraz finansowane było w 65 % max a bedzie 60 %

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ładne opracowanie, tylko niezbyt pasujace do tematu. Co z tego że z niskotowarowych nie jest wykorzystane jeszcze 100% (z dostosowania też), skoro tak naprawdę chodzi o liczbę którą faktycznie złożono a nie już rozpatrzoną i wydanych decyzji.

 

To nie o tę tabelkę chodzi, ale innych to już nie zamieszczają już.

 

A swoja drogą z poprzedniej strony ARiMR, można było więcej informacji uzyskać, nie!!! Na tej zginęła masa rzeczy, jak chociażby komlet formularzy (to co że są na str. Ministerstwa Rolnictwa), ale chyba ich obecność na tej stronie to podstawa!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zniknęły takżę informacje o stanie rozpatrzenia wniosków o SPO w poszczególnych oddziałach regionalnych!!!

Byl tam podany przewidywany termin podpisania umowy i tak mi wychodziło że jak złożyłem wniosek w kwietniu zeszłego roku to umowe podpisze dopiero w czerwcu tego roku!!! A teraz pewnie jest jeszcze gorzej i wycofali sie z tej informacj!!!

 

Brak słów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale było można zobaczyć chociaż że coś robią A teraz totalna klapa, po porstu nic tam nie ma,albo niekompletne.

 

Zmiana władzy zmiana strony www

 

Tylko jak długo? Tamtą mogli poprawić i mogłaby być nie, a nie teraz wszytko (no może prawie) od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na lata 2007 - 2013 przewidziany jest nowy budżet na np. rolnictwo i jest sporo kontynuacji ale tez trochę zmian. Polecam lekture (niestety troche nudną) PO ROW 2007-2013 ver.03 z września 2005 ze strony MRiRW lub ARiMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ktoś słuszał ze mlody rolnik ma ulec zminaie

podobno bedzie trzeba piniadze wydac na inwestcje zwiazana z rolnctwem

kurcze pracownicy agencji i rodziny politykow juz sie na chapalyto teraz nam dopiepsza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam sie bede cieszyl jak dadza, bede mogl rozpoczac budowe nowej obory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Czy ktoś słuszał ze mlody rolnik ma ulec zminaie

podobno bedzie trzeba piniadze wydac na inwestcje zwiazana z rolnctwem

kurcze pracownicy agencji i rodziny politykow juz sie na chapalyto teraz nam dopiepsza ...

 

Przesada.... Pracownicy agencji to wyzyskiwacze i największe zło...Jak to łatwo powiedzieć, kiedy należy się uprzywilejowanej grupy społecznej...Dostajecie pieniądze i nawet podatku od nich nie odprowadzacie...I ciągle źle i narzekania...Proponuję się przekwalifikować, zatrudnić w Agencji i poużerać się troszkę...Z ROLNIKAMI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale pracownikom agencji brak praktyki w rolnictwie, malo ktory mial do czynienia z gospodarstwem, a jesli ktorys mial to bez wiekszych problemow jest wstanie wytlumaczyc wszystko, nawet na konkretnych przykladach z zycia, reszta to niestety teoretycy, wiedza to co w ksiazkach napisali "wielce uczeni" profesorowie. Jestem po studiach i wiem cos niecos o tym co ci "madrzy" wiedza o rzeczywistosci na roli

 

Ale jak to mowia, punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie można znaleźć jakieś dobre dane na temat pomocy z Unii?? Oprócz stron ARiMR i Ministerstwa Rolnictwa??? Znacie jakieś dobre strony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No niestety nigdziej nic lepszego nie znajdziesz. Jak ja szukałem, to wszędzie są kopiowane te same informacje, czasami tylko jakieś ramki dodane.

 

Dlatego proponuję lekturę Narodowego Planu Rozwoju (wszytkie planowane fundusze) i poźniej konkretniej SPO i uzupełnienie, a także polskie akty wykonwcze.

 

Ale tak prawdę mówiąc to nikt nie piszę inaczej, bo wszycy piszą o tym samym - bo nic innego iei ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie moze od kiedy mozna skladac wnioski na efrrow(prow) i mlodego rolnika i rente strukturalną??? na lata 2007-2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ciekawe jest stwierdzenie tego goscia że dochody rolników lawinowo rosną. Jakoś tegoi nie odczułem nie wiem jak inni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo ciekawe jest stwierdzenie tego goscia że dochody rolników lawinowo rosną. Jakoś tegoi nie odczułem nie wiem jak inni?
mała nieuwaga to nie do tego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie na POLAGRZE i rozmawiałem z ludzmi z branży. Są naciski aby wprowadzić działania w styczniu 2007 nawet jeśli bedą nie przygotowane - a wiemy że nie są. A może połowa 2007 i weryfikacja pójdzie szybciej. Będziemy na bierząco podawać informacje na www.agroabc.pl Ogólnie jest wesoło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do PROW 2007-2013 to nie ma na co liczyć aby od stycznia ruszył. W projektach jest trochę zmian w porównaniu ze "starym" PROW i SPO a mając doświadczenie z poprzednich lat to te zmiany spowodują mnóstwo pytań na które ARiMR nie będzie umiała odpowiedzieć, lub poszczególni pracownicy tejże instytucji będą je interpretować różnie. Jestem optymistą i mam nadzieję, iż po połowie roku 2007 będziemy wiedzieć więcej w tej dziedzinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy zastanawiamy się kiedy nadejdzie nowy PROW, a ARiMR płata nam psikusa i wprowadza wznowienie przyjmowania wniosków na wspieranie gospodarstw niskotowarowych info

tutaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może ja sie zabawię we wróżkę????

ok: dnia 16 listopada przyjmują ostatni dzień wnioski niskotowarowe!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sardynka jak widzisz w systemie dane to może podziel się wiadomością - ilu tym razem wnioskodawców przyjmie agencja do tego 16.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...