Skocz do zawartości
osa21

Samochody dostawcze

Rekomendowane odpowiedzi

zastanawiem si enad zakupen samochodu dostawczego do moje gospodarstwa jaki byście mi polecieli ładowność 1,5t, jak ktoś ma jakiś taki samochód to niech napisze jaki i czy go poleca czy odradza. szukam takiego w okolicach max 15 tys. zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Forda Transita rocznik 97. Ładowność 1,1 ale 1,5 tony bez problemu przewozi. Silnik 2,5 litra bez turbo i bez zbędnej elektroniki jest świetny skrzynia też dosyć mocna. Jedyny jego mankament to blacha niestety dość szybko gnije. Ja jestem zadowolony i polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie szukaj MB.Tylko nie Sprintera.Zadbany 310 z motorem 2,9,przywieziony osobiście z Niemiec spełni z pewnością twoje oczekiwania.Stary dobry motor nie do zarżnięcia i mocna konstrukcja to jego atuty.Jeśli korozyjnie i technicznie będzie O.K. nacieszysz się nim długo.Kasy na takowego ci spokojnie starcz,y a jako wól roboczy jest najlepszy w tych pieniadzach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T981461 Nie chodzi mi konkretnie o ten samochód,ale tego typu.Przy odrobinie szczęścia posłuży dość długo.Zwracaj uwage na wady, ktore trzeba długo i drogo usuwac.Jesli niepokoi cię stan blacharki,nie dotykaj ,naprawa zawsze przekroczy założone wydatki.Mechanika jest wyjątkowo trwała i pewna,czesci ogólnie dostępne za małe pieniadze.Sam mam podobnego tylko starszy 209 z silnikiem 3000d.Naprawde ciężko go zajezdzic.Licznik pokazuje ok.380tys,a po wyłączeniu silnika kontrolka ciśnienia oleju zapala się dopiero po 5 sek.Wyjątkowo twarda sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fiata ducato 2.8d 1999,bez turbiny.Właśnie minął rok jak go kupilem i chyba zostanie na dłużej,wcześniej miałem lublina II 97r,transita 98,ale ten jest z nich najlepszy.Byłem nim pare razy w de.i w aust.ciągnie przyczepę 2t aż miło,pali 8,5 na autostradzie i 9 koło komina.Części niedrogie bo kupiłem po stłuczce i naprawialem ,wszystko dostaniesz na allegro.Kabinę mam na 5 osób więc i rodzinkę można zabrać na większe zakupy.Na pakę ładuje 1.5t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze ktos sie orientuje jak to jest z samochodami ciezarowymi w gospodarstwie? czy trzeba wykupywac winiety? od ilu ton placi sie podatek drogowy na samochody ciezarowe czy jakos tak itp. itd.? interesuja mnie wszystkie oplaty zwiazane z samochodem ciezarowym w gospodarstwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie to nie wiem jak jest z tymi winietami, ale przedtem tak z 3-4 lata temu to nie trzeba było miec winiety. Osobiście ja jeżdże bez bo jak 4-5 razy w roku wyjadę i to głownie tylko ze zbożem lub czasami z nawozem. A podatek drogowy to od 3,5t wzwyż, no i reszta to wiadomo ubezpieczenia itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej się płaciło drogowy nawet, jak był do 3,5 tony, bo było jakieś głupie rozporządzenie, że naliczali już od 3,5. Teraz już sie nie płaci za 3,5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...