Skocz do zawartości
roni21

Sprzedaż cieląt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem ze bydło się w oboże nie mieści(bo do tej pory zostawiałem wszystkie cieląta od krów i jałówki na krowy a byczki 1,5 roku do rzeźni) i teraz musze sprzedawać małe cielęta ale nie chce na ubój tylko na hów. Jak wy sprzedajecie takie cielęta?? Macie jakichś stałych odbiorców?? Nie chodzi mi tu o kontakt do jakiejś konkretnej osoby lecz bradziej o mechanizm działania.

Zależy mi też żeby takie małe ciele szło w dobre ręce, do lepszej jak moja obora a nie do jakiejś klitki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz krowki pod ocena to zglaszasz sie do zeotechnika i oni maja zazwyczaj najwiecej danych odbiorcow na kazda sztuke z takich oborek jak ty masz.... czyli dajesz swoj namiar i oni komus ciebie zaproponuja.... najlepsze i najbezpieczniejsze wyjscie zeby cielaki nie padly ofiarami rzezni..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mam krów pod oceną

 

A ile takie coś kosztuje rocznie?? I gdzie się muszę zgłosić??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak daje sie krowy pod ocene to np w metodzie A4 jest 11 probnych udojow czyli prawie jeden na miesiac.

Czy w wyniku analizy pobranych probek jak wykryja np ze dana krowa ma za duzo somatycznych to moga zakazac mi oddawanie mleka od tej krowy. Czy informacje z tych prob sa tylko dla mnie czy dla mleczarni tez.

Chodzi mi o to glownie czy to jest na takiej zasadzie ze koles co sie tym zajmuje pzrzyjedzie pewnego dnia i powie od tej sztuki pan nie moze dawac mleka do mleczarni, czy moze cos w tym rodzaju ze : ta krowa ma kiepskie wyniki, psuje klase radze sie jej pozbyc.

 

Gdzies wyczytalem ze mleczarnie stosuja doplaty do litra dla rolnikow ktorzy maja krowy pod ocena. Spotkal sie ktos z Was z tym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy od mleczarni u mnie za ocenę płacą 3gr. do litra.

Wyniki, które otrzymujesz są tylko i wyłącznie do Twojej informacji

a mleczarnia nie ma nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do oceny moze i dopłacaja,ale słyszałem ze za to te 2gr odejmą od ceny mleka. Niestety w niektórych mleczarniach panują takie zwyczaje.Oczywiscie nie jest to reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...