Skocz do zawartości
kur-rk

Dopłaty bezpośrednie 2009

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj z ministerstwa otrzymałem wniosek i instrukcję wypełniania spersonalizowanego wniosku o przyznanie płatności na rok 2009 i załącznika graficznego. Pliki są w pdf. Zainteresowanych proszę o kontakt mailowy.

Oczywiście jest trochę zmian . I znowu będzie problem z RS-ami zgodnie z tą instrukcją.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem wczoraj listem wniosek z mapkami. I rzeczywiście jest kilka zmian ale już nie mieszają tego tak jak w poprzednich latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam,że wypełnienie działek rolnych przez agencję to tylko utrudnienie. Przynajmniej w moim przypadku. Teraz w całej rospisce trzeba tylko szukać jak było wcześniej wykreślać itd. Szczerze mówiąc dużo prościej dla mnie by było gdybym wypełniał to na czysto bez doszukiwania się co na której działce jest inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wytłumaczcie mi jedno odnośnie dobrej kultury rolnej bo juz nie wiem. jest zapis ze przez ponad 3 lata nie można po sobie uprawiać tego samego gatunku zboża, czyli np. pszenica-przenica- przenica a w czwartym roku musi być np rzepak lub jakieś okopowe? czy moze byc tak owies-żyto-owies a w czwartym roku może byc żyto? i jak to jest z pszenzytem bo o nim nic nei ma czy moznago siać przez 4 lata z rzędu i bedzie dobrze. bo w ARiMR powiedzieli mo co innego niż w CDR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można siać więcej niż 3 lata tego samego zboża, czyli możesz zasiać: żyto, żyto, żyto, pszenżyto, żyto itd.

Pszenżyto według UE możesz siać po sobie przez 100 lat i jeden dzień dłużej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mozna siac roslin zbozowych po sobie , anie tego samego zboza,czyli zyto ,pszenica ,łubin. Pszenzyto nalezy absolutnie do zbóz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mozna siac roslin zbozowych po sobie , anie tego samego zboza,czyli zyto ,pszenica ,łubin. Pszenzyto nalezy absolutnie do zbóz.

Wcale nieprawda jest dokładnie tak jak pisze eWielkopolanin. Ma to podobno wyeliminować monokulturę "żytnią" na słabych glebach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytałem w agencji i chyba rzeczywiscie macie racje,ciekawe tylko po co robili te szkolenia( odr) wmawiając rolnikom co innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie można siać po sobie przez 4 lata tego samego gatunku to według tego można sieć różna zboża. Ponieważ w systematyce dopiero rodzaj rozgranicza na poszczególne zboża a gatunkami są jęczmień zwyczajny i on ma tylko 1 gatunek, pszenica ma kilka gatunków i można by się upierać że pszenica zwyczajna to inny gatunek niż pszenica durum,żyto i owies obejmują kilka gatunków jednak generalnie i tak siejemy formy siewne (z łac. sativa) a to one są gatunkiem.

Całe to zamieszanie wynika z nieznajomości systematyki zbóż. U nas też doradca ODR gatunek z rodzajem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie czy wszyscy dostaliście już nowe wnioski pocztą?? U mnie w okolicy (okolice Płocka) wszyscy dostali, a mnie chyba przeoczono. Do dziś nie mam wniosku i obawiam się że będę musiał starać się o niego w agencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja dostałem w piątek i to jest wniosek wypełniony tylko tak jak w zeszłym roku czyli bez podania upraw na działkach więc chyba nie nadążają z drukiemi odpuścili sobie te wypełnianie dla mnie lepiej bo nie muszę poprawiać tylko wszystko piszę do zera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy jak w ewidencji gruntów działka widnieje jako pastwisko to po zaoraniu jej i posianiu np. owsa mozna brać dopłate JPO i UPO, bo mam kupować działke na której jest "niby pastwisko" a gosciu bierze normalne dopłaty obszarowe. czy są problemy z przekształceniem pastwiska na dziłke rolna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prawem geodezyjnym, każda zmiana użytkowania gruntu powinna być zgłoszona do geodezji w ciągu 30 dni od zaistnienia zmiany . Jednocześnie koszty każdej zmiany pokrywa użytkownik lub właściciel. Obecnie nie ma problemu w dopłatach obszarowych, pojawia się on w innych działaniach.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam w ewidencji pastwisko trwałe. Po przejęciu gospodarstwa zrezygnowałem z produkcji zwierzęcej. Chcę tą działkę przekwalifikować na grunt orny. Jestem w programie MR. Czy mogą mnie spotkać za to jakieś konsekwencje? Jakie działania masz na myśli kur-rk? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie działania masz na myśli kur-rk?

no właśnie takie.

Jeżeli w planie określiłeś jakie powierzchnie upraw będą prowadzone w okresie trwania tego programu, to jak możesz zmienić tę powierzchnię?

Nie dotyczy to przypadku, gdy zakupujesz ziemię i powiększasz gospodarstwo.

To jest moje zdanie, to działanie nie jest moją najmocniejszą stroną , a co na to inni?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w planie określiłeś jakie powierzchnie upraw będą prowadzone w okresie trwania tego programu, to jak możesz zmienić tę powierzchnię?

Właśnie o to chodzi że w biznesplanie na 2008r to była łąka a na 2009r. zaplanowałem że zaoram tą działkę i napisałem że będę miał mniejszą powierzchnię łąk. Byłem wczoraj w powiatowym oddziale ARIMR zapytać czy jest potrzebna pisemnia zgoda kierownika agencji na taką zmianę (dokładnie opisałem swoją sytuację ), pokazałem wypis z rejestru i okazało się że nie jest wymagane żadne pozwolenie co moim zdaniem wydaje się logicznym posunięciem skoro nie mam produkcji zwierzęcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to w końcu dostałem wniosek na 2009 i się trochę zdziwiłem. W karcie informacyjnej w kolumnie 8 "Kod uprawy" przy jednej z działek mam wpisane 203-pszenica oz. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to że faktycznie miałem tam pszenicę ,ale nie wpisywałem tego przecież w poprzednim wniosku, nie miałem również kontroli i nie biorę rolnośrodowiskowych. Więc skąd wiedzieli? Czyżby przeprowadzali kontrole na miejscu bez wiedzy właściciela?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego, nie widzę podstaw dla twojego zdziwienia. Przecież w zeszłym roku należało tego typu uprawy opisywać na załącznikach graficznych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry zapomniałem o tych załącznikach graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co za idiota wymyslił wnioski spersonalizowane, u mnie na 11 dziełek musze 10 skreslić i zmieniać powierzchnie UPO pozatym w kilku miejscach mam wpisane jakie zboża mam obsiane i żadne sie nie zgadza. Czy mozna wziąśc tylko pierwsza strone ta co oni przysłali dotychaca danych osobistych a reszte samemu wydrukować i wypisać długopisem od nowa bo podczas tego kreślenia można coś pomylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwygodniej będzie cały wniosek od nowa napisać, tudzież podłożyć tylko część z działkami, proponuję użyć formularza ze strony: http://www.pity.pl/druki/ (o ile ARiMR nie sporządził swojego - co dziwne nie jest) tam w zakładce agencje rolne winien znajdować się wniosek dotyczący przyznania płatności bezpośrednich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy są gdzieś dostępne formularze wniosków (do edycji) o przyznanie płatności bezpośrednich w 2009 roku? bo te w IPS są trochę nieaktualne, a ARiMR udostępnia tylko te które udało im się nakreślić za pomocą programu paint

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...