Skocz do zawartości
jankakaminska

środki chwastobójcze

Rekomendowane odpowiedzi

płytka podorywka po żniwach kultywator z bronkami z tyłu i jedziesz najlepiej w upalne dni ,zabiek powtórz 3 razy ,ja tak zrobiłem i na drugi rok juz praktycznie perzu nie było lub opryskaj

Roundup tylko nie wiem czy środek jest jeszcze w sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ja tez polecam randap po zniwach troche sie wstrzymac z 2-3 tygodnie popyskac wszystko randapem potem juz tylko na jesien orka na dobrej kwarcie ksiezyca i po perzu zostaje tylko wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz spróbować apyrosu ale sprawdź w jakich roślinach mozna wiosną go stosować.Jest jeszcze Axial ale nie znam tego środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Po żniwach podorywka najlepiej pŁugiem z broną i za miesiąc randap + siarczan amonu.

Co polecicie do oprysku ziemniaków przed wschodowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z Was wie jaka jest nazwa własciwa przysłowiowego "groszku" i jakim srodkiem mozna go wytepic? Mam go w przenżycie i to w takiej ilosci ze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktos z Was wie jaka jest nazwa własciwa przysłowiowego "groszku" i jakim srodkiem mozna go wytepic? Mam go w przenżycie i to w takiej ilosci ze ...

 

Jesli chodzi o groch to zwykłe 2,4-D Ci pomoze. Problem w tym ze jest juz troche pozno na 2,4-D. Sprobuj Starane, ale pewnosci nie mam, ze zalatwi ten Twoj groszek (troche wiecej info bys musial napisac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko do fachowców, a nie chce zakładać nowego tematu.

 

Czy jest sens stosować w tej chwili Roundup na skoszony kilkanaście dni temu ugór w celu zniszczenia chwastów????

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy czy i jakie masz chwasty, jesli masz perz, to warto i kilkanascie dni po koszeniu to dobry termin, bo perz powinien juz odrosnac, na cala reszte chwastow, przewaznie jednorocznych to nie ma sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba było poczekać aż wszystkie chwasty wyjdą i wtedy je opryskać a nie kosić teraz nie widzę sensu poczekaj aż pole zrobi sie zielone wtedy oprysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...