Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Kazdy liczy na lepsze ceny jak to sie mowi tonący brzytwy sie chwyta, u mnie dzisiaj sie dowiedziałem ze mokrą kuku kupuje jedna firma i płaci za kuku o wilgotnosci 25% 130\tone a o wilg. 30% 80zł\tone co wy na to?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matii - nie mów jedna firma tylko nazwij po imieniu - ANIMEX !!!

Za tą cene niech sobie sami uprawiają, a niech się pochwalą ile zboża sprowadzili z Ukrainy!!!

A jeśli chodzi o ANIMEX to jeszcze trochę to wystawią cenę -120zł/t czyli trzeba będzie dopłacać do sprzedaży i jeszcze do tego te ich ceny to brutto (przecież sk..syny) i tak odzyskują vat !!! i płatne po 28 dniach.

Odemnie nawet ziarenka nie dostaną NIGDY!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda slow dla tych bydlakow to wszystko tak sie nie skonczy bedzie zadyma chlop tego nie wytrzyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja to wszystko piep..e i zamiast węgla pale zbożem bo tańsze,tylko nie piszcie że to grzech i takie tam, bo każdy powinien umieć liczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

kuku sprzedałem do "Wozniaka" po 250 zł i przyjechali swoim autem na pole pod kombajn, a "Cebula" oferował tylko 200 zł za tone i trzeba im zawieść.

wilgotnosc 29 %

 

pozdrowienia, Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młyn Prochowice (dolnyśląsk) oferował dzisiaj za pszenice od 28% guletyn. 460+vat lub przyjęcie na dom składowy za gwarantowane 460+vat ,składowanie składowanie bez opłat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obserwuje w prasie rolniczej i dziś w agrobiznesie mówią że ceny zbóż idą w góre,ceny już skoczyły,nareszcie coś zaczyna sie ruszać,ale ja poczekam jeszcze zobaczę co dalej,to jeszcze nie to co powinno być

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co mówią w TV to bajka cena pszenicy od 460-510zł/t a skupy w mojej okolicy dają 450zł na rękę, po 510zł to ja już bym wywoził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne że ceny jak mówisz stoją o tych cenach to dopiero mówią od paru dni,to trzeba poczekać aż wszyscy się dowiedzą,nie tak od razu,musi sie rozejść to świeże informacje,jak by tak 500,do 550to też bym zaczął sprzedawać,chyba nie kłamią ?z kądś muszą te ceny brać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to z kąd oni te ceny biorą że już prawie 500,ja już nic nie kumam.marcin coś u ciebie to szczególnie tanio,daj spokój.to trzymamy dalej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To co mówią w TV to bajka cena pszenicy od 460-510zł/t a skupy w mojej okolicy dają 450zł na rękę, po 510zł to ja już bym wywoził.

 

.... no i wlasnie przez takich handlarze wille stawiaja...

 

jak chcesz za darmo oddac to oddawaj a nie sie tym chwalisz... myslisz ze handlarze nie czytaja ppr-u??? po takiej wypowiedzi ktory handlarz zaplaci 600?? lub wiecej? chyba idiota

 

Rada... najpierw myslec pozniej pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie o to chodzi... dorzuci sie do tej bandy co z ukrainy badziewie sciągają... czytaliscie w top agrarze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wciąż wierze że pójdzie cena w górę,i nie po to zapie........ żeby handlarzom oddać za 400, już niemyśląc niżej.niżej cena iść nie może jedynie to może wzrosnąć i na pewno tak będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boję sie ze ten sezon jest przegrany.Wygral ten co sprzedał zboże w czasie żniw.Z pewnością cena już nie spadnie ,ale jeśli wzrośnie to nie osiągnie ceny ktora nas zadowoli.Mam nadzieję że w 2009 roku nastąpi jakiś kataklizm w postaci suszy,wymarznięć i innych plag na terenach gdzie produkcja zboża jest największa i to wywinduje cenę zboża do godziwego poziomu.Jedyna nadzieja Panowie to 2t/ha .I wtedy będzie się żyło godziwie i dostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja napisałem,że sprzedałem po tyle? Nie,ani grama nie sprzedałem tylko spasam zboże świniami,które są aktualnie u mnie po 4.20zł/kg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...