Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś w okolicach Bychawy (woj. lubelskie) skupuje żyto? Jeżeli tak to w jakiej cenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są ceny pszenicy u was piszcie troche

u mnie w lubelskim powiat Biłgoraj 500 netto najlepsza

ponad 30 glutenu

ponad 75 wyrównania

myśle ze troszke słabo jak jest u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pszenica jak leci po 590 brutto - to już chyba szczyt ceny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to był szczyt ceny - dzisiaj od 550 do 570 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jarosławiu podkarpackie płacą po 550 netto ,tylko musi mieć gluten >30,wyrównanie >80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica jak leci....(aby sucha) 500zl + vat goldpasz rudki swietokrzyskie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paszówka 670zl, a konsumpcyjna po 700zł. ale jakościowej nie bedzie bo teraz jak trzeba kosic to pada deszcz, przypuszczam że na wiosne cena przekroczy 1000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
paszówka 670zl, a konsumpcyjna po 700zł. ale jakościowej nie bedzie bo teraz jak trzeba kosic to pada deszcz, przypuszczam że na wiosne cena przekroczy 1000zł.
kolego na jakim skiupie taka cena jakbys mógł daj namiar bo u mnie 560+v powiat choszczeński.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konsumpcja 750 netto tyle że praktycznie nikt nie osiągnie tej ceny na 700-720 można liczyć, paszówka cienko 580 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paszówka 720 brutto kasa po 60 dniach, konsumpcyjna tydzień temu po 650 zł za tonę. Dzisiaj jak oznajmiłem młynarzowi jaką cenę dają za paszową to mówił, żebym oddał na paszę bo już nakupił wystarczająco po niższej cenie. Nawet na parametry nie bardzo zwracał uwagi, moja miała 22 glutenu i z pocałowaniem ręki by wzięli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieczęsto podzielam argumenty agrobiznesu (TVP) ale tym razem się zgodzę, w zeszły poniedziałek miałem oferty na pszenicę konsumpcyjną po 800zł netto a na dzisiaj 720 może 750 zł (z długą listą parametrów), nie wpłynęła na to sytuacja na rynkach światowych (na razie dziać się może tylko w USA bądź Kanadzie) ani również podaż dobrej jakości ziarna (jego potencjalne zasoby akurat się kurczą), chyba faktycznie trzeba będzie sprzedać pszenicę "do Niemca" bo u nas zaczynają wybrzydzać mimo braku podaży, tylko paszówki jest pod dostatkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie pośrednik sprzedaje paszówkę po 680. Ale mało chętnych tylko "gołębiarze"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj sprzdawałem pszówke po 670zł a sąsiad który stał za mną już za 620zł, ceny lecą w dół, tylko jakosciowej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poki pszenica nie bedzie po 900zl netto, a żyto po 650zl netto nie sprzedaje. Wole żeby świnie zjadły niz mam pakowac kabze pośrednikom i przetworcą. gdyby kazdy rolnik tak zrobił to z braku surowca cena była by taka co roku. A tak młynarz u mnie w okolicy stawia sobie wiatraki i jezdzi samochodem za 6cyfrową kwote..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obecne spadki za oceanem nie wróżą nic dobrego cenie, szczególnie że przekładają się bardziej niż proporcjonalnie na spadki cen w Polsce, stąd być może warto rozważyć możliwość sprzedaży, szkoda tylko, iż skupujący wykorzystują swoją wiedzę na temat wydarzeń z przyszłości i redukują cenę znacznie szybciej niż wynikałoby to z rynków terminowych, spójrzcie również na parę złoty euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poki pszenica nie bedzie po 900zl netto, a żyto po 650zl netto nie sprzedaje. Wole żeby świnie zjadły niz mam pakowac kabze pośrednikom i przetworcą. gdyby kazdy rolnik tak zrobił to z braku surowca cena była by taka co roku. A tak młynarz u mnie w okolicy stawia sobie wiatraki i jezdzi samochodem za 6cyfrową kwote..

No a ile wtedy musiałaby kosztować ta świnia 10 zł za kg?

Moim zdaniem kto musiał sprzedać zboże to zrobił rynek się nieco wysyciła a teraz to pozostali producenci będą czekać na lepszą cenę a młynarze szukać za granicą tańszego zboża. Poczekamy zobaczymy. Ja uważam że cena powinna się na obecnym poziomie utrzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 50 ha nieskoszonej bo ciągle pada,porosła już kupują po 600 plus vat i każą wozić nawet mokrą

22 gluten

60 opadanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...