Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

u nas przy opadaniu 250 i glutenie około 30 i wyrównanie około 80 cena to 850, jak się nie mylę to jeszcze + vat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas od dziś cena w dół z 600 na 550 za paszową a jak u was?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u nas też paszówka z 620 na 590, za to konsumpcyjna z 700 na 770. tylko że nikt jeszcze nie dostarczył konsunpcji od prawie tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas tak samo, paszówka z 720 do 690. A za konsumpcyjną młynarz sam się pytał po ile chcę mu sprzedać . Jak zaproponowałem 750 to nie chciał. Trudno, zobaczymy co powie za pół roku. U nas w punktach skupu cisza, nikt nie ma zboża na sprzedaż. Tylko Ci, którzy zajmują się wyłącznie produkcją roślinną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paszowana na jarmarkach nawet 850,realna sprzedaz 600-650,przy takich cenach zboza to zadna produkcja zwierzeca nie jest oplacalna wiec zbyt siadzie , cena spadnie co i teraz sie dzieje,spekulancii zarobili i cena wraca do rozsadnych granic,wydaje mi sie ze z korzyscia dla sprzedajacych i kupujacych,u nas to nie ma co za bardzo sprzedac wiec pozytek z wysokich cen marny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

obdzwoniłem dzisiaj z ciekawości elewatory i co ciekawe Polskie Młyny (Nakło) płacą nadal 660zł , czyli jakby nie liczyć Matif - 200zł, kontent będą prawdopodobnie dopiero wtedy kiedy będą mogli zapłacić Matif +100zł i ściągnąć wywiezioną do Niemiec pszenicę; ale najbardziej bulwersuje mnie manifest sierpniowy młynarzy, którzy udają się dzisiaj do Ministerstwa Rolnictwa w celu uzyskania pomocy, powinni odziać się w jutowe worki i oferować chociaż rynkowe ceny, no po prostu nie wiem jak skomentować zaistniałą sytuację

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi sie wydaje ze pszenica bedzie kosztowala cos ok 1000zl co wy na to .

kiedys tak pisałeś a teraz co wy myślicie jak to widzicie - przeciez niedawno trąbiono ze jest 25% w magazynach zapasów w UE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko zależy od zbiorów w USA, zapasów w Polsce nie ma, gdyż zostały spieniężone zimą bądź wiosną (stąd nie dostrzegam w dalszym ciągu uzasadnienia pielgrzymki do ministra Sawickiego), natomiast zauważam przebudzenie w elewatorach http://www.ceny.kpodr.pl/index.php?p=tabela&id=42&test=1&dzien=27&miesiac=08&rok=2010 są to ceny na piątek po galopie na 220 euro w drodze na 230

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację z tymi zapasami.Może i były,ale teraz pozostały na papierze.Towar został puszczony na rynek wiosną gdy cena pszenicy oscylowała w granicach 500 zł/t i to niekoniecznie z fakturami,a sprzedający omamieni chęcią zysku i doniesieniami medialnymi o wysokich prognozach zbiorów,mieli nadzieję na uzupełnienie zapasów w cenie 360-380 zł/t.Niestety los spłatał figla,a ewentualny remanent niejednego magazynu może mieć epilog w prokuraturze.

Zresztą takie myki znamy i kiedyś zasłynął z tego poseł samoobrony.Brakowało mu ok 27 tyś ton,a sytuacja na rynku była podobna do dzisiejszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już nie wiem co się dzieje, dzisiaj cena w elewatorach ponownie bez zmian np. Polskie Młyny Nakło 660zł/t (poniedziałkowy Matif x aktualny kurs euro = około 910 zł) prawdopodobnie młynarze błędnie oDebra1li życzenia Ministra Sawickiego dotyczące stabilizacji cen, ale okazuje się, że to młyny chcą zarobić na różnicy cen (chociaż wątpię aby cokolwiek skupowali) to już jest arbitraż w najgorszej formie, a wszyscy czepiają się spekulacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u nas przy opadaniu 250 i glutenie około 30 i wyrównanie około 80 cena to 850, jak się nie mylę to jeszcze + vat
w jakim młynie tak płaca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w jakim młynie tak płaca?

jutro się upewnię i napiszę co się dowiedziałem,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu maja okazje podwyższyć ceny i jak zwykle zegnać na rolnika bo to on jest winien brakiem zapasów .przecież niedawno stwierdzili ze nie ma po co magazynować zboża bo tyle go jest na świecie i można zawsze ściągnąć z zagranicy a tu zonk i oszukali się .My robimy jak czarne murzyny odwalamy najcięższa robotę i jeszcze jesteśmy niegodnie traktowani i to właśnie jest taka ta nasza Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki własnie tam dzwoniłem ale to juz nie rewelacja jeszcze do tego wydłuzyli termin płatnosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To u mnie całkiem już lecą w kulki. Zaraz po żniwach proponowałem młynom w mojej okolicy po 750zł. Teraz dzwonię i 750 z dowozem może zapłacą, może nie ale ja już nie chcę po tyle. Część poszła już na paszę (po 720 swego czasu), resztę też to czeka jak się młynarze nie obudzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli młyny mogą sobie teraz sobie wybierać/przebierać w ofertach na rynku niemieckim to realizują transakcje po 900zł/t i mogą to sobie przywieźć do portu za 30zł czyli jak za darmo, stąd nie dostrzegam w dalszym ciągu konieczności podnoszenia przez młynarzy cen w kraju powyżej 800zł/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...