Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Poczekamy do stycznia jak nasypie śniegu i wtedy się zacznie. Pamiętam jak w tym roku wywoziłem pszenżyto przez ponad dwumetrowy tunel w śniegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

co do rynku niemieckiego tam również dużo zboża nie zostało jeszcze sprzedane. W tym roku rynek w całej Europie charakteryzuje się dużą zmiennością i każdy chce sprzedać w najlepszej cenie. Jeśli chcecie obserwować realne ceny zboża w Niemczech wejdźcie na www.gruuna.com sa tam ogłoszenia od gospodarstw niemieckich a nie giełdowe. Niestety jest on w języku niemieckim ale można się połapać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MATIF znowu kolejny rekord od stycznia 2008 - 239 euro, co prawda cena na zamknięciu 231,50 ale i tak nieźle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś koło tego ale w siedzibie tej firmy już jest sporo drożej. Pszenżyto na przykład po 600 + VAT, płatność 60 dni. Czekam na korekty cen

Sprzedawał ktoś już pszenżyto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę śniegu i ceny w górę. Pszenica paszowa 680-700+VAT, pszenżyto i jęczmień 630-650+VAT. Trzymajcie zboża!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grześ z całym szacunkiem do Ciebie ale pytam się jakie magazyny? Pszenica paszowa owszem może i jest (bo większość z tych co były posiane nie nadają się na mąkę) ale co z pszenżytem (głównym zbożem paszowym). U mnie praktycznie nikt nie ma pszenżyta na sprzedaż. Chlewnie mają puste silosy. Wiesz ile u mnie ludzie nakosili pszenżyta z ha? W porywach 1,5t a zdarzały się przypadki 200kg . Ja miałem najgorsze zbiory od wielu lat i nie mam się czym chwalić bo 3,5t . Jednak jak powiem komuś w mojej okolicy to są w szoku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle, u mnie zboże paszowe na razie bez zmian, o konsumpcyjne już nawet się nie pytam. Szkoda zachodu jak łaskę robią jeśli kupią po 10 złotych więcej na tonie - z dowozem. Za to chlewnie się pytają i proszą błagalnym głosem "przywieź chociaż ze 20 ton". Jeszcze trochę się wstrzymam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem artykuł że wPolsce średnia sprzedaży to 190euro/t w całej UE średnia 202e/t no i Czechy też mają drożej niż my

Matiff ~950zł/t

a nasza pszenica paszowa wyjeżdza do portów po 770zł netto

czyli w zasadzie to mowa tu o paszowej wykorzystywanej na makę bo mało kto miał konsumpcje

jakeś 2 tyg temu na prawdziwą konsumpcje w porcie niemieckim widziałem stawkę 250 euro a teraz Matiff już do tego poziomu podjechał

licząc 4-4,10zł/euro =1025zł/t

Australia producent światowy (zapowiadały sie super jakosciowe zbiory po zdarzeniu rynek lokalny podrożał o 30% podał TV) powódź

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/10,88761,6250102,Gigantyczna_powodz_w_Australii.html

teraz Hiszpania też a do zniw to jeszcze w Polsce Rosji wymrozi wymoczy i wysuszy 3w1 w Rosji podawali ze 10 zasiewów nie ma się dobrze a to początek zimy

Rosja juz kupuje zboże z UE (nie dość jako producent światowy nie sprzedaje to jeszcze kupuje)

Tak szukałem o tej Australii info to przypomniała wyszukiwarka że niedawno zalewało Holandię Belgię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ode mnie zboże paszowe (jeśli w ogóle jest) wyjeżdża do Niemiec (600 km w jedną stronę), wiem z pierwszego źródła. Jakim cudem może się to opłacać? Ciekaw jestem ceny na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica paszowa 750

pszenżyto 690

jęczmień 730

płatność 60 dni

do wszystkich cen doliczamy VAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na matifie po przeliczeniu plus vat juz jedynka na przedzie jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paszówa cargil 800.Ellewar750 ceny netto.młynom brakuje towaru czyli śmiało można wołać po 900 za lepszą paszówke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na MATIF już 247,25 euro a u nas ile? Jak dzwonię gdziekolwiek to pytają się kiedy przywiozę, jaką ilość i po ile. Ceny, które śpiewam (900 netto) są odrzucane ale czują, że po tyle będą kupować. Jakiś czas temu młyn mi proponował cenę, którą mu oferowałem zaraz po żniwach. Mówiłem, młynarzowi że to okazyjna cena. Nie chciał wtedy, teraz promocja się skończyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elewator Stoisław 900 netto cennik z 23.12.2010

ciekawe czy zdążą zatrzymać które zostaną w PL

ciekawe ile oferuje Osadkowski za super towar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ile można wziąć za paszówkę pow.15proc. białka?

To zalezy od pozostałych parametrów...opadanie gestosc gluten

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pszenica na MATIF 252,50 euro, w przeliczeniu na złotówki to 1000 już przekroczony .

Rzepak 499,25 euro a maksymalna cena dnia 501,75 co daje 2000 bez dwóch złotych, do rekordowych cen brakuje tylko 20 euro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja troche zadam pytanie z innej beczki.

Mam klienta na przężyto 20t daje mi po 630 za/t

nie wiem pchnąc trzy trzymać.Podejdzie jeszcze cena.

20t to dopiero połowa moich magazynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja troche zadam pytanie z innej beczki.

Mam klienta na pszężyto 20t daje mi po 630 za/t

nie wiem pchnąc czy trzymać.Podejdzie jeszcze cena.

20t to dopiero połowa moich magazynów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...