Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

kubuś hodowca swyń z wielkopolski sie odezwał marzyciel o zbożu po 200 zł za tone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się jeżeli zboże będzie po 200zł to wtedy będzie ponad 20 mil świń a ich cena będzie niższa niż obecnie a to gorsze niż cena zboża pod 1000zł przynajmnie to oczyści rynek albo dobije większość ludzi którzy spasą dopłaty, oszczędności, renty i pensje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ,a jak my producenci zboza mielismy taka sytuacje ze nie wystarczalo doplat na zycie nie mowiac o nawozach i sor ,to miedzy innymi przez to tak spadly plony ...powodzie powodziami ale i slabe nawozenie zrobilo swoje ale tego nikt nie mowi banda nie mowi tez gdzie te zapasy zboza co mialy byc i zbijac sztucznie cene a nie bylo ich. mam delikatna prosbe nie komentowac cen z innych branż ,macie swoje forum wiec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego ROLNICTWO to wielka branża i fajnie by było gdyby wszystkim w jednym czacie się powodziło ale to obiecać mogą tylko politycy {byli tacy}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jarki myślisz ze to jakaś przeszkoda dla mlyna, jak ma zapasu pszenicy na 2 miesiące? Co ja mowię? Niektóre młyny mają zapasu na 2 tyodnie... i co teraz? wyjdzie szydło z worka?

Tak ze bez obawy, poczekamy zobaczymy, wezmą wszystko w dobrej cenie.

A tak na marginesie 1t to ile uncji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego ,a jak my producenci zboza mielismy taka sytuacje ze nie wystarczalo doplat na zycie nie mowiac o nawozach i sor ,to miedzy innymi przez to tak spadly plony ...powodzie powodziami ale i slabe nawozenie zrobilo swoje ale tego nikt nie mowi banda nie mowi tez gdzie te zapasy zboza co mialy byc i zbijac sztucznie cene a nie bylo ich. mam delikatna prosbe nie komentowac cen z innych branż ,macie swoje forum wiec....

 

Kolego wypowiedzi masz może trochę wulgarne ale trafiają w samo sedno prawdy,nikt nie pisze że nawożenie spadło z powodu astronomicznych cen nawozów,podobnie z tymi niby 5 milionami ton zapasów,gdzie one są. Zobaczcie na forum Trzody Chlewnej jak tam traktuje się producentów zbóż. Musze zaznaczyć iż ja także jestem hodowcą trzody ale uprawiam zboże i wiem ile kosztuje jego uprawa w przeciwieństwie do innych hodowców którzy chcieli by żyć kosztem innych. Poczytajcie trochę o cenach zboża na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co narzekać na opłacalność chodowli jak się ni opłaci to zlykfidować ,ja ostatnie sztuki sprzedałem latem a teraz patrze z uśmiechem jak drożeją zboża i jedyny kłopot to sprzedać czy jeszcze poczekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnego kłopotu nie ma... popyt rośnie i będzie róśł bo magazyny młynarzy są puste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osadkowski Świdnica

 

Gluten 30... 920 netto

Gluten 26...900 netto

 

Młyny Dolnosląske w Ujezdzie Górnym 910 brutto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena konkretna oby tak dalej ciekawi mnie jednak gdzie podziały sie te wielkie zapasy zbóż i ci którzy o tych zapasach mówili?! bo ta cena to chyba wynik braku podaży a nie nadmiaru zboża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakie ceny liczycie? mam oferte 1000 brutto i mój transport wielkopolska

nadal szejk kupuje zobże na eksport i do Tunezji gdzie są zamieszki na tle żywności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach Ciechanowa na Mazowszu znajomy dostał propozycje 1050 brutto za pszenice jakościowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalgety na Wałczy ponoć oferowało 950netto

Diamant Grodzisk z odbiorem z miejsca 950 na początku tygodnia

za gluten 29 30

matiff 260

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...