Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Wicherek dzieki za link i info ! ! ! jestes cool ze znalazles ta iinformacje ,ale widze ze media juz tez nie moga ukryc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znajomy sąsiada pracuje u kapki i mówił że zaczyna się pusto w magazynach robić i jego zdaniem pszenica do 1500 dojdzie na wiosnę,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
- mówisz kol. o pszenicy za 1500zł do siewu?

 

Do siewu to ty w tej cenie chyba poślad kupisz. Nie masz pojęcia o cenach materiału siewnego to lepiej nie pisz.

Pszenica jara w CN jest w cenie 2100zł tona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby dlaczego miała by stanąć na 1500? Jeżeli bedzie popyt i brak podaży to nie widzę przeszkód by tą barierę pokonać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zrobię zapas mąki i nauczę się bułeczki i chleb wypiekać jak za komuny babcia robiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porcie właśnie rozładowywany jest statek z pszenicą zakupioną przez Polskie Młyny pana Komorowskiego, jakość tego towaru podobno jest tragiczna, ale mąka z tego będzie i pyszny chlebek! Tak właśnie wspiera polskie rolnictwo człowiek związany z PSL, szlak człowieka trafia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W porcie właśnie rozładowywany jest statek z pszenicą zakupioną przez Polskie Młyny pana Komorowskiego, jakość tego towaru podobno jest tragiczna, ale mąka z tego będzie i pyszny chlebek! Tak właśnie wspiera polskie rolnictwo człowiek związany z PSL, szlak człowieka trafia.

A to jakaś rodzina Pana Prez-esa Polski?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grześ pewien nie jestem, ale to raczej tylko zbieżność nazwisk, ten o którym pisałem to Zbigniew Komorowski pochodzi z Szymanowa, jest właścicielem np. Bakomy, Polskich Młynów, jest właścicielem lub udziałowcem kilku duzych gospodarstw, jest lub był współwłaścicielem Warszawskiej Giełdy Towarowej, w jego rękach jest duży procent polskiego rynku zbożowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniało mi się że wlatach 90-tych to on sprowadzał do polski z niemiec pszenice równie tragicznej jakości, którą Lepper wysypywał na tory z wagonów zanim został posłem ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny skupu pszenicy konsumpcyjnej w kraju na dzień: 15.02.2011 wahają się w granicach: 900 - 970 zł/t (cena netto, loco magazyn skupującego). Przy całym aucie (24 tony) możliwa solidna negocjacja ceny.

[/color]

Szczegółowy cennik pozostałych zbóż na stronie:

 

www.cenyrolnicze.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to już czas na spadki? czy to tylko korekta matif -5,75 euro, sprzedajemy na hurra? czy czekacie na 1500zł/t?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy sąsiada pracuje u kapki i mówił że zaczyna się pusto w magazynach robić i jego zdaniem pszenica do 1500 dojdzie na wiosnę,

 

kol. malkolm2 1500zł… wierzę że to są wasze pobożne życzenia, ale musisz zrozumieć innych którzy to konsumują.

 

Lepiej późno niż wcale

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/dobra-wiadomosc-dla-producentow-pasz-i-hodowcow-ue-zawiesi-cla-na-import-pszenicy,45667.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak się za dużo nie ciesz 48 zł na tonie to nie jest zbyt wiele zważywszy iż w Polsce i tak zboża są o wiele tańsze niż na zachodzie Europy. Na giełdzie Matif pszenica powyżej 1050 zł za tonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy sąsiada pracuje u kapki i mówił że zaczyna się pusto w magazynach robić i jego zdaniem pszenica do 1500 dojdzie na wiosnę,

 

kol. malkolm2 1500zł… wierzę że to są wasze pobożne życzenia, ale musisz zrozumieć innych którzy to konsumują.

 

Lepiej późno niż wcale

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/dobra-wiadomosc-dla-producentow-pasz-i-hodowcow-ue-zawiesi-cla-na-import-pszenicy,45667.html[/quote

Ja właśnie skończyłem sprzedaż jęczmienia .oz. ze zbiorów 2008 którego nikt nie chciał kupić po zbiorach w cenie 450 zł.W zeszłym sezonie kontrahenci proponowali mi za niego 300 zł. Został sprzedany po 800 netto i mam gdzieś zrozumienie u konsumentów.Lezał 2,5 roku aż się doczekał.

2 tygodnie temu skończyłem sprzedaż pszenżyta ze zbiorów 2009 które żal mi było oddać po żniwach za 380 zł, a na moją propozycję 400 kupiec mnie wyśmiał.Ten sam kupiec bez wahania zapłacił mi dwukrotnie więcej za ten sam towar po połtorarocznym przechowaniu i był zachwycony jakością ziarna.

Zbiory 2010 jeszcze leżą.

Panowie kupcy, nie warto przesypiać okazji i robić sobie kpin gdy cena jest okazyjna, a płacz i lament dzisiaj niestety jest efektem waszej pazerności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pogoda jak zawsze,dla producentow zboz skonczy sie ta spekulacyjna hossa po zniwach i znowu bedzie zboze po 30 zl[moze z wyjatkiem pszenicy konsumpcyjnej] wiec zaniescie te kase do banku na dobry procent i bron boze nie kupujcie tonami nawozow i drogich opryskow bo w sierpniu bedziecie plakac- jak co pare lat.

ja mam spokoj powodz tylko kukurydze oszczedzila a reszta poszla z woda-chlewiki puste, jak zaczne odbydowywac stado [po zniwach] to pewnie prosiat nie bedzie lub ceny beda z kosmoosu wiec na tanim zbozu i tak nie skorzystam[pewnie bede mial swoje]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znajomy sąsiada pracuje u kapki i mówił że zaczyna się pusto w magazynach robić i jego zdaniem pszenica do 1500 dojdzie na wiosnę,

 

kol. malkolm2 1500zł… wierzę że to są wasze pobożne życzenia, ale musisz zrozumieć innych którzy to konsumują.

 

Lepiej późno niż wcale

http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/dobra-wiadomosc-dla-producentow-pasz-i-hodowcow-ue-zawiesi-cla-na-import-pszenicy,45667.html

jak najbardziej zrozumie , gdyby rok temu ktoś mi dał za jęczmień powiedzmy po 550 to w tym też mógł bym coś spuścić z pszenicy, a tak karzdy pokazywał co na matifie, ja teraz też tak robię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
pogoda jak zawsze,dla producentow zboz skonczy sie ta spekulacyjna hossa po zniwach i znowu bedzie zboze po 30 zl[moze z wyjatkiem pszenicy konsumpcyjnej] wiec zaniescie te kase do banku na dobry procent i bron boze nie kupujcie tonami nawozow i drogich opryskow bo w sierpniu bedziecie plakac- jak co pare lat.

ja mam spokoj powodz tylko kukurydze oszczedzila a reszta poszla z woda-chlewiki puste, jak zaczne odbydowywac stado [po zniwach] to pewnie prosiat nie bedzie lub ceny beda z kosmoosu wiec na tanim zbozu i tak nie skorzystam[pewnie bede mial swoje]

 

współczuje ci jacuś

ja c ciepłego i suchego fotela śledziłam sytuacje powodziową na tvn i nawet nie potrafiłam sobie wyobrazić tej bezsilności i żalu gdyby mnie coś takiego spotkało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...