Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Podziwiam Cię z jakim spokojem o tym piszesz. Pamiętam jak pisałeś o tym, że zalewało Cię kolejny raz i to nic wielkiego, bo woda co już miała zabrać i tak zabrała.

Pozdrawiam i życzę dalej takiego hartu ducha oraz niskich cen prosiąt i 10 zł/kg żywca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacuś podaj nr konta może ktoś prześle "worek zbożą"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak u ciebie ale w mojej gminie i parafii była zbiórka na powodzian

i nikomu MĄDREMU nie było do ŚMIECHU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zazdrościłam ludziom mieszkającym nad rzekami,teraz się cieszę,że mieszkam z dala od wody.Zbiórki dla powodzian chyba wszędzie były,tylko czy one dotarły do poszkodowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto się miał zamiar śmiać? ja pomyślałem o sobie, czyli nikim mądrym według ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sila wyzsza i nic na to nie poradzisz-na szczescie nie tylko z rolnictwa zyje,choc troche zal ze jak mozna raz porzadnie zarobic na zbozu,ziemniakach czy warzywach to nie ma co sprzedac. swin to mi nie zal bo to przewaznie kiepski interes ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie ma pszenicy... jeszcze tylko niech susza pociągnie... i

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sam miałem sprzedać reszte pszenicy,ale młyn obniżył z1000 na 980 .Wycofałem się ze sprzedaży, pewnie za niedługo będą musieli dać z 1100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica konsumpcyjna matif -13,25 euro, to już chyba jednoznacznie ukazuje kierunek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech oni igraja z Polskimi rolnikami teraz w tym roku akurat to im sie gow..o spiecze niedlugo bandziorom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będą próbowali zastraszyć rynek że wpolach jast super że zapasy duże, że na matifie spada a prawda jest taka że teraz wszystko zależy od nas jak zareagujemy na te bzdety.Jak większość się przestraszy i pojedzie sprzedać to cwaniaczki zrobią sobie zapasy i będą to wykorzystywać .ale jak będziemy trzymać cene i spokojnie wprowadzać zboże na rynek to nam mogą skoczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnią pszenicę siałem z początkiem listopada,pochodzę z południa polski jakoś było zawsze oki ,ale teraz po ostatnich mrozach bez śniegu na polach strasznie ją przypaliło nie wiem jak będzie ale pójdzie chyba do przesiewu na wiosnę ,takich upraw jest u nas bardzo dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na mnie te spadki tez nie robią wrazenia... zboża nie ma, a jak mają to nieliczni, kto miał wywiezc to wywiózł podczas ostatnich ociepleń... to wszystko są zagrywki polityczne. Ostatnio to nagonka poszła na spekulantów ze niby to wszystko przez rynki terminowe i jak widać działa tylko zobaczymy jak długo. A ze cukier drożeje to wyniki niskich zbiorów czy kataklizmów. Zobaczymy do jakiego poziomu podrożeje cukier zebyśmy musieli usłyszeć że to wina spekulantów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj na matifie marcowe kontrakty na pszenice konsumpcyjną otarły się o 230 euro/t (w uproszczeniu po 920zł/t) czyli za 1020 zł możemy mieć w kraju pszenicę z całej europy, na szczęście notowania powróciły na 250euro/t, łyżką dziegciu jest natomiast fakt, iż kontrakty na sierpień już nie odbiły się od dna i spadły z 245 euro na 210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra cena na pasku tv tyle leciało a kto tyle oferuje - bo wiem że ktoś ze środkowej wlkp miał kontrakt na mąkę do Niemiec i tez przyzwoicie płacił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...