Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie pasza 850+vat także nie widzę bardzo spadku w skupie.

Myślę że 880 jest do uzyskania loco magazyn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zzz zamość 950 + vat, a w silosach u nich aż dudni ... echo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra wiadomość administrator forum usunął niejakiego przeora. Tylko szukał zaczepki na tym forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zzz zamość 950 + vat, a w silosach u nich aż dudni ... echo...
na własne uszy słyszałem jak Prezes mówił że ma zapasu na trzy miesiące, czy Twoja informacja jest pewna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tak obserwuję dyskusje na temat cen i ... jeśli chodzi o cła to wynoszą one 12 Euro do tony ... trochę śmiech bo taki hałas zrobili z tym uwolnieniem cła, a bamberki wywożą ostatnie tony żeby zabrać w rozliczeniu nawóz...

Zastanawia mnie czy paszówka też się odbije z tego zastoju w okolicach 850 do ceny wyższej jak 900 ??? bo oczywiście maklerzy już zapowiadają że powtórzy się scenariusz z 2007/8 że tompnęło ostro...zresztą i tak mało kto ma nawet paszówki ... bo trzeba coś dawać blondynkom...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wicherek popytaj młynarzy i ci każdy powie że brakuje im do nowych zbiorów ładnych kilka tysięcy ton... a jak im brakuje to co dopiero innym? a w prezesów gadki nie wierz... po to są prezesami żeby cię do parteru sprowadzić... czyli ogłupić.

do hurliman: 12 euroto 50 zł. więc jak można było sprzedać po 1050 pszówe to teraz 1000, ale propaganda prounistyczna robi swoje, tyle ze nie na długo... do pierwszych przesiewów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem zalezy duzo od spekulacji na gileldach a nie od ilosci ziarna u nas.roslo na gieldach to i handlarze podnosili.spadki to i oni w dol. jesli ktos ma zboze to pozostaje sledzic gielde i tv co mowia. kwestia wyboru sprzedac teraz za 90 a lbo pozniej za bog wie za ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj wywiozłem resztki do Kapki, wyszło całkiem przyzwoicie, cena niestety spadła, kolejki okrutne,

opadanie 400

gluten 34

tyle że wyrównanie tylko 71

i za to dostałem 960 +wat

max cena 1000, a 2 tygodnie temu było 1050 i zerowe zainteresowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pszenica konsumpcyjna -13,75euro/t w kontrakcie na maj, -13,75 na sierpień a jak sytuacja w kraju?

kontraktujecie coś na nowe zbiory konsumpcja/paszówka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche duże te spadki ,i nagle mamy dużo ziarna na świecie to jest dopiero spekulacja .Troche zawcześnie ta cena leci pewnie ktoś będzie chciał na tych spadkach zarobić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne...jeszcze kilka dni temu wszyscy pisali ...małe zbiory brak zapasów ,kataklizmy nie ma wyjscie ceny szły do góry...a nagle w środku zimy znalazły się zapasy zbiory były udane.Nawet polska ma nagle 5 milionów ton zboża ...Cuda cuda cuda ogłaszają ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie to bardzo dziwne jak to mozliwe ze miesiac temu wystarczylo oglosic ze ma sie pszenice jeczmien i telefon za telefonem i nikt bardzo o cenach nie dyskutowal teraz nagle takie spadki a odpowiedz moze byc taka ze idzie wiosna kazdy kto jeszcze ma jakies zapasy a nie ma kasy musi sprzedac bo ropa bo nawozy i opryski to jak musi sprzedac to czemu na tym nie zarobic prawda??

a druga sprawa dotyczy rzepaku ktory tez spada tylko skad oni go wezma??

u mnie w okolicy dosc ze mniej zasiane bo jesien nie pozwolila to jeszcze polowa tego wyleciala i jeszcze nie wiadomo jak bedzie bo rewelacji na pewno nie bedzie w tym roku z rzepaku a oni juz wiedzia i tna ceny w dol....

a tym agrobizesie to juz szkoda gadac te ich prognozy o dupe rozbic mowia to co musza powiedziec i taka prawda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobią nagonke przez tydzień coś kupią ,kto sie przestraszy to sprzeda a pużniej zboża znowu nie będzie ,wystarczy spojrzeć na tabele ofert ewgt

ledwo trzy strony .na matif tez już dziś do góry, a młynkom jak 1000 zł to dużo to niech sobie na matifie kupują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, może ktoś z was podesłać bezpośredni link na giełdę matif gdzie można sprawdzić cenę pszenicy i rzepaku? dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jakie były ostatnio ceny pszenicy paszowej w Waszych okolicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ceny skupu pszenicy konsumpcyjnej na dzień 22.03.2011 wahają się w granicach od 820 do 980 zł/t netto loco magazyn skupującego.

 

Szczegółowy wykaz cen dostępny na:

 

www.cenyrolnicze.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolice Ciechanowa Na mazowszu, handlarze oferują za jakościową 980 nette, wróble cwierkaja że w przyszłym tygodniu ma być 1000 netto, wie ktoś po ile w tej chwili paszówka? bo Provimi Dobrzelin proponuje 880 netto więc chyba towaru nie potrzebują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Paszówka Agrolok, souflet- 930 netto

skoro teraz drożeje to co będzie w czerwcu... zawsze drożało w czerwcu po pierwszym odbiciu w lutym chociaż powiem że nikt nie ma w magazynie zboża a te na polu teraz są ładne jednak do żniw jeszcze długo...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiecie kto kontraktuje pszenicę ze zbiorów 2011? interesują mnie kontrakty na pszenicę paszową oraz konsumpcyjną z ceną oczywiście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...