Skocz do zawartości
wiesLaw

Ceny pszenicy w poszczególnych regionach Polski

Rekomendowane odpowiedzi

Cena na dzisiaj pszenicy konsumpcyjnej :

młynpol za parametry gluten< 32, gęstość <76, opadanie <265 =820netto/t

agro plus gluten 27-30, białko 13 = 800bruto

To skupy z okolic Legnicy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzisiaj młyny 850zł/t (większe i dobrej jakości partie pozwolą na drobną negocjację), pośrednicy 835zł/t na gospodarstwie (75t, 280 opadanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za paszówkę na lubelszczyźnie, na dzień dzisiejszy osiągamy max 720-730 netto. Na rolpetrol piszą ze jest 750 netto, więc pytam kto i gdzie tyle płaci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumien tego u mnie można kupić pszenicą od pośrednika ponad 800 za t. Jęczmień to nawet po 900zł. Oba zboża oczywiście paszowe i ludzie kupują a konsumcyjna po 825zł i musi mieć parametry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupoilem dzis u posrednika kuku 900zl pszenica 900zl jenczmien 900zl pszenzyto 870zl . oczywiscie pszenica paszowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u nas paszowa po 660 + vat, do lublina niby nie daleko, a nikt więcej zapłacić nie chce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Lubella ile teraz płaci? ja już całą konsumpcyjną wywiozłem po 860zł/t netto, do Nakła przyjeżdża zboże nawet z okolic Wrocławia, a pszenica paszowa w kurnikach bez względu na jakość (musi być tylko sucha) w zależności od terminu płatności 780-800zł/t netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamość ZZZ paszowa 750 brutto 897 brutto konsumpcja

paweł@ a nie wiesz po ile jest zwyczajna? bo wiem ze taką mają tez w cenniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki @paweł, a może ktoś sprzedawał? niech się pochwali jak mu wyszło i jaka odmiana? bo w naszych stronach 160-170 max, no chyba ze ktoś ma jakies wystrzałowe wyniki , Poza tym ja jestem myśli ze te mrozy przestraszą trochę spekulantów i cena się przynajmniej utrzyma... więc moze gdy będą delikatne przeceny to nie ma co panikować i sprzedawac na siłe bo tanieje (tak to zwykle bywa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli pytasz o opadanie to u mnie w kranichu wyszło średnio 315, barroko porosło i 160, u mnie paszówka jest niewiele tańsza od konsumpcyjnej, stąd dochodzę do wniosku, że nie warto oglądać się na parametry lecz skupiać wyłącznie na plonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zależy jak na to patrzeć. Mieszkamy po przeciwnych biegunach Polski. U Ciebie różnica między konsumpcją a paszówką jest 60-80 zł, a u mnie 100-150zł. Wiesz dlaczego? bo nikt nie ma konsumpcyjnej. Jak pokażesz ze masz l.o.160 to robią oczy, a jak 200 to nie dowierzają. Tak że nie wiadomo jaki rok się trafi i co się bardziej opłaci - dyktuje pogoda. U mnie największą liczbę miał potencjał aż 160-180! (tyle że słabo przezimował), reszta to bezliczbie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrków Kujawski pośrednik za pszenice 780 paszówka 810 konsumpcja netto żyto konsumpcja 850 netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba u przetwórców zaczynaja sie problemy z ziarnem, mieszalnie pasz zaczynają dzwonic do rolników z pytaniem czy nie chcieli by sprzedac troche zboża, niestety wzrostów cen narazie nie widac, wszyscy tłumaczą się umacniającą się złotówką. Duża mieszalnia pasz na mazowszu 800+vat za pszenice paszową, cena bez negocjacji na placu w mieszalni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim regionie u posrednika pszenica paszowa jenczmien i kuku w tej samej cenie 920zl pszenzyto 900zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba ceny brutto bo chyba nie netto i to u pośrednika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To cena z targowiska na worki lub kg

W moim rejonie 820 brutto za konsumpcyjną płacą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to cena z targowiska. Jest to cena u posrednika "duzego sprzedawcy

'. Jest to cena brutto. Gdy ktos kupuje 100kg to cena jest jeszcze wysza 950zl.

Jesli nie wierzycie moge podac nr tel sprzedawcy. Co roku ceny zboz strasznie u nas sie nakrecaja z tego powodu ze gospodarsta sa malo obszarowe a kazdy w regionie prowadzi produkcje zwierzeca. rolnicy zmuszeni sa kupowac duze ilosci ziarna i to sa powody wysokich cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...