Skocz do zawartości
ldragon

Ubezpieczenie KRUS domownika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem absolwentem studiów magisterskich. Ojciec poprosił, żebym pomógł mu w gospodarstwie przez pewien czas. Dodam że mieszkam w tym gospodarstwie i już wcześniej w miarę możliwości mu pomagałem. Kończąc edukację kończy mi się ubezpieczenie. Myślimy o ubezpieczyć mnie w KRUS-ie jako domownika i tu moje pytanie- Co to poza ubezpieczeniem mi daje? Czy to jest równoznaczne z tym jakbym miał zatrudnienie? Co w momencie gdy chciałbym wziąć coś na raty, dostane zaświadczenie o zarobkach z tego tytułu?

Z góry dzięki za odpowiedź!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety ubezpieczenie nie jest równoznaczne z uzyskiwaniem przychodów z gospodarstwa rolnego. Zaświadczenie o wysokości dochodu dostanie tylko właściciel gospodarstwa, a ubezpieczenie KRUS jak każde inne ubezpieczenie, pozwala na darmowe leczenie, świadczenia emerytalno-rentowe ot i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak by ojciec przepisał na mnie 1 ha ziemi to już wtedy byłoby oki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no raczej watpie zeby było OK miałbys to samo co domownik + dochód z 1ha a przy takim dochodzie nie wiem czy ktos da Ci cokolwiek na raty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej ja by cie ojciec zatrudnił w gospodarce jako pracownika i opłacał za ciebie zus wtedy jak bedziesz miał umowe na stałe to mozesz brać jakieś kredyty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osa no to kolega zrobiłby niezły biznes. Aby wziąć kredyt napychałby jeszcze kasę dla ZUS-u. Pomysł ciekawy ... (bez urazy oczywiście)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to jest chyba jedyna możliwosć zeby starać sie o jakiś kredyt bo jak bedziesz miał 1ha ziemi to ci w banku wyliczą że roczny dochód z niego masz max 3tys. i duzego kredytu ci nie dadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że nie opcja z kredytem to przykład. Chodzi o czekanie w kolejce na mieszkanie. I tak kombinuje jak by tu zrobić aby mieć zatrudnienie a tu jeszcze ojcu pomóc wyremontować sprzęty. Może jakąś działalność otworzyć(firme jednoosobową), nie wiem muszę coś wykombinować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to ja nie rozumiem o co Ci chodzi. Jakie kolejki na mieszkanie ? W dzisiejszych czasach jakoś nie bardzo zauważyłem, żeby były problemy w nabyciu mieszkania ? Z założeniem firmy - zwykłej - jako osoba fizyczna prowadząca działalność gospodarczą to i tak powinienes zdawać sobie sprawę że co miesiąc ZUS trzeba płacić. Troche nie kumam w czym masz problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kilka miesięcy temu się ożeniłem. Oboje jesteśmy studentami ja mam przepisane gospodarstwo po rodzicach. Moje pytanie czy mogę żonę wciągnąć pod moje ubezpieczenie zdrowotne bez opłacania za nią składek emerytalno-rentowych? Nie mamy jeszcze skończone 26 lat? Więc jak ro jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...